בזמן ביקור הרצוג: החות'ים שיגרו טיל בליסטי לעבר אבו דאבי

מפמליית הנשיא נמסר כי הוא בטוח וכי הביקור ימשיך כמתוכנן • "בזמן שהרצוג בונה גשרים, החות'ים תוקפים אזרחים"

בזמן ביקור הרצוג: החות'ים שיגרו טיל בליסטי לעבר אבו דאבי הנשיא הנשיא הרצוג ויורש העצר בן זיאד

משרד ההגנה של איחוד האמירויות הודיע הלילה (אור ליום שני) כי טיל בליסטי יורט והושמד מעל המדינה, כך דווח ב'ישראל היום'.

המשרד הודיע כי המיליציה החות'ית היא זו ששיגרה את הטיל לעבר המדינה. עוד הודגש כי לא נגרם כל נזק ולא היו אבידות, כשרידי הטילים נפלו באזורים ללא תושבים. נשיא המדינה עודכן בפרטי האירוע. לא נשקפה ולא נשקפת סכנה לנשיא ופמלייתו. הביקור צפוי להמשיך כמתוכנן.

התקיפה של החות'ים מתרחשת בזמן ביקורו של נשיא המדינה יצחק הרצוג באיחוד האמירויות ופגישתו עם יורש העצר מוחמד בן זאיד. דובר מחלקת המדינה האמריקאית, נד פרייס, גינה את התקיפה ואמר: "בעוד שהנשיא הרצוג מבקר באיחוד האמירויות במטרה לבנות גשרים ולקדם יציבות באזור, החות'ים ממשיכים לתקוף אזרחים".

מוקדם יותר הצהיר דובר החות'ים כי בשעות הקרובות הוא יעדכן על "תקיפה נרחבת" באיחטד האמירויות. כאמור, הטיל יורט ולא היו כל נפגעים.

בחודש האחרון החות'ים תקפו את מתקן נפט ואתר בנייה ליד שדה תעופה באיחוד האמירויות. בתקיפה נהרגו שלושה אזרחים זרים. בהמשך שיגרו החות'ים טילים בליסטיים לעבר איחוד האמירויות שגם יורטו על ידי מערכת ההגנה האווירית.

איחוד האמירויות היא חלק מהקואליציה הסעודית הנלחמת בתימן מאז 2015 נגד המיליציה החות'ית. לאחרונה התגברו התקיפות על צנעא והובילו לעשרות הרוגים. מנגד, החות'ים תקפו בשנים האחרונות שורה של יעדים בסעודיה, לרבות מתקני נפט ושדות תעופה.

נשיא התאחדות התעשיינים ויו״ר נשיאות המעסיקים והעסקים, ד״ר רון תומר, שמלווה כראש המגזר העסקי את נשיא המדינה בביקורו הרשמי באיחוד האמירויות, מסר הבוקר לאור מתקפת הטילים של החות׳ים כי ״על אף מתקפת הטילים, אנחנו ממשיכים את הביקור הרשמי באיחוד האמירויות עם נשיא המדינה כמתוכנן, על פי הלו״ז שנקבע מראש".

עוד אמר: "באיחוד האמירויות משדרים ״עסקים כרגיל״ ומארחים למופת את המשלחת הישראלית. בכל מקום שאנחנו מגיעים אליו, אנחנו זוכים לקבלת פנים חמה ואוהדת ובסיס הקשר בין שתי המדינות רק הולך ומתחזק״.

לראשונה: הרצוג המריא הבוקר לביקור בבחריין
אמבולנס ממוגן ירי יועבר לשימוש כוחות ההצלה האוקראינים
"מרכז רבני אירופה" בקול קורא על משמר הדת וחיזוק הקהילות היהודיות
מאסק ערך סקר: האם טראמפ יחזור בקרוב ל'טוויטר'?
בהזמנת המלך: הרצוג יצא לביקור ממלכתי בבחריין
קבר אחים ענק מתקופת השלטון הקומוניסטי נמצא בטרנסניסטריה
ביידן: "לא סביר שהטילים שפגעו בפולין שוגרו מרוסיה"
טראמפ הכריז על מועמדותו לנשיאות ארה"ב ב-2024: "הקאמבק מתחיל"
דרמטי: שני בני אדם נהרגו בעיר פרזבודו שפולין מפגיעת טיל רוסי
פרשת מות העיתונאית: ה- FBI האמריקני פתח בחקירה פלילית נגד ישראל