הוא הספיק להגיד "יש לי כאבים בחזה" - והתמוטט בפתח הבית

כמחצית הדקה לאחר מכן, הגיעו למקום חובשים, וכעבור זמן קצר הוא פונה לבית החולים כשהוא בהכרה מלאה • בשבוע שעבר התקיים מפגש מרגש

הוא הספיק להגיד "יש לי כאבים בחזה" - והתמוטט בפתח הבית

"המטופל היה בריא לחלוטין, ללא רקע לבבי", משתפים החובשים, "ההגעה המיידית הצילה את חייו. זה היה נס של ממש"

דבר לא הכין את רעייתו של רפי (שם בדוי) לתרחיש האימה בו בעלה, הבריא לחלוטין, קורס בפתח הבית בביתם בתל אביב אל מול עיניה המבועתות, כשהוא ממלמל בקושי:"יש לי כאבים בחזה". רפי, בן ה-70, איבד את הכרתו במקום, ושכב שרוע על רצפת פתח הבית כשהוא ללא דופק ונשימה. רעייתו לא איבדה את העשתונות, והתקשרה במהירות למוקד 101 של מד"א.

מיד עם פנייתה, הזעיק מוקד מד"א את הכוננים הקרובים ביותר לכתובת, במקביל להזנקת ניידת טיפול נמרץ. בנצי הימל ואלי ביטון, חובשי ארגון הצלה במד"א, אשר נכחו ממש בסמוך עם אמבולנס הצלה, באזור מחלף לה גווארדיה, נענו מיד לקריאה והגיעו תוך מחצית הדקה אל המקום. כאשר זיהו כי רפי אינו נושם וללא דופק הם החלו בפעולות מצילות חיים הכוללות עיסויים וחיבור מהיר של מכשיר הדפיברלטור אל חזהו, כשלאחר מתן שוק חשמלי אחד - ליבו חזר לפעום. צוות נט"ן שהגיע מספר דקות לאחר מכן המשיך בטיפול רפואי מציל חיים ופינה אותו אל בי"ח שיבא תל השומר, כשהוא בהכרה מלאה. בבית החולים עבר רפי צנתור ושוחרר לביתו כעבור שבוע ימים.

"זה דבר שלא קורה כל יום" משתף הימל, "אחרי אירוע לבבי שכזה, להתפנות לבית החולים בהכרה מלאה זה נס. על אף גילו המבוגר, רפי היה בריא לחלוטין ללא רקע לבבי, וההתמוטטות התרחשה באופן מיידי עם הופעת הכאבים בחזה. בס"ד, תושייתה של אשתו בצלצול למוקד מד"א, הביאה למענה מהיר. זכינו להעניק טיפול ראשוני מציל חיים כפשוטו, ולהביא לפינויו לבית החולים כשהוא בהכרה מלאה".

לאחר כשבוע הגיעו הימל וביטון כדי לפגוש את רפי בשנית, הפעם כשהוא מראש בהכרה מלאה ומלא תודה והוקרה. "התרגשנו לפגוש את רפי בשנית" אמר ביטון בהתרגשות, "הפעם כשהוא עומד על רגליו, ועורך בביתו מסיבת הודיה לאחר שחרורו מבית החולים. זו הייתה סגירת מעגל מיוחדת".

בנצי הימל ואלי ביטון, חובשי ארגון הצלה במד
לקראת הסערה: אמצעי בטיחות בבית ובחוץ
קרעו את השמים: 2 יולדות במצב קשה
ח''כ יעקב אשר: זו כיפת הברזל שלנו
"פייזר עושה בישראל ניסוי על בני אדם ללא אישור"
מעל למחצית (58%) סובלים מדיכאון או חרדה
אדלשטיין: "היועמ"ש מנע בדיקת קורונה לשבים מחו"ל"
אסון במחלקת הקורונה: הרך הנולד לא שרד
זהירות: הדלת קטעה את האצבע של הילדה
לאחר מנת חיסון שניה: הרב ישראל לאו חולה בנגיף הקורונה
פינדרוס לשר האוצר: הצל את בתי החולים הציבוריים