השגריר ארדן יוצא להתקפה מול האו"ם: "מתעלם באופן מחריד"

לאחר שסוכנות OCHA דיווחה כי אסתר הורגן ז"ל "נמצאה מתה" – תקף השגריר הישראלי את הצביעות המחרידה באו״ם ואת הסטנדרט הכפול ודרש את התערבותו של מזכ״ל האו״ם

השגריר ארדן יוצא להתקפה מול האו"ם: "מתעלם באופן מחריד" גלעד ארדן

אתר האינטרנט של הסוכנות לתיאום עניינים הומניטריים של האו"ם (OCHA) מציג באופן שוטף נתונים סטטיסטים על נפגעי הסכסוך לצד דיווחים עדכניים על אירועי טרור.

בחודשים האחרונים, האתר מציג באופן מתמשך מידע מוטה ומעוות על ישראלים שנרצחו בפיגועי טרור.

לפני מספר ימים, פרסמה סוכנות האו"ם דו"ח תקופתי בו נכתב כי אסתר הורגן ז"ל "נמצאה מתה", ללא כל התייחסות לעובדה כי נרצחה על רקע לאומני. לצד זה, נכתב כי "בוצעו יידויי אבנים ותקיפות של מתנחלים נגד פלסטינים", בניסיון מביש לקשר בין האירועים.

בחלק אחר באתר הסוכנות, מוצגים נתונים על נפגעים והרוגים כתוצאה מהסכסוך. עם זאת, הרב שי אוחיון ז"ל, שנרצח באוגוסט, נכלל בנתוני האתר רק לאחר שבוצעה פנייה לסוכנות, ואסתר הורגן ז"ל נכללה גם היא בנתונים אך בעיכוב למרות שהמניע לרצח היה ברור.

שגריר ישראל לאו"ם, גלעד ארדן, החליט להוביל מאמץ דיפלומטי נגד ההטייה המתמשכת הקיימת בפעילות OCHA וכנגד פרסום הנתונים המעוותים. השגריר ארדן פנה לפני מספר ימים במכתב תלונה רשמי לראש OCHA ולמזכ"ל האו"ם בדרישה לתקן מיידית את המידע שמופיע בדו"ח ולוודא כי נתוני האתר יהיו מדוייקים. במכתבו דרש ארדן את התערבותו האישית של המזכ"ל גוטרש על מנת למנוע הישנות מקרים כאלה בעתיד.

השגריר ארדן: "במשך שנים, האו"ם מעצים את ה׳סבל הפלשתיני׳ תוך ניפוח ועיוות האמת ובמקביל גופי האו״ם מתעלמים באופן מחריד מקורבנות ונפגעי טרור יהודיים. הגיע הזמן לשים סוף לבזיון הזה ולהבהיר לראשי האו"ם – היצמדו לאמת ולעובדות. לשקרים באו״ם ולהסתה הפלסטינית יש מחיר כבד ועל הקהילה הבינלאומית לתקן האפלייה ולבטא זעזוע וגינוי מהטרור הרצחני הפלשתיני בין היתר על ידי אזכור מפורש שלו ואזכור קורבנותיו״.

פנייתו של השגריר ארדן הגיעה בעקבות מכתבו של שי גליק, מנכ"ל 'בצלמו', ללשכת השגריר. גליק אמר כי ״מצער מאוד שהאו"ם בוחר להשמיט בכוונה שמות של נרצחים יהודים שוב ושוב. התעלמות האו"ם מהטרור הרצחני הינה בושה וחרפה לגוף הזה ששכח שמטרתו הינה להגן על זכויות האדם של אזרחי העולם. בעוד כל מחבל ערבי מצויין בגאווה. מישהו באו"ם שכח מי זה הטובים ומי זה הרעים. מדובר בפרס לטרור. אנחנו ניאבק שהצדק יצא לאור גם במוסד הזה ומודים לשגריר גלעד ארדן על הירתמותו למאבק בנרטיב השקרי והמסוכן הזה״.

לראשונה זה 50 שנה: שימוע על עב"מים בקונגרס האמריקאי
ביידן הציע לצפון קוריאה חיסונים - בפיונגיאנג התעלמו
תם המצור: מריופול נפלה לידי רוסיה
אחרי 9 שנות שלטון הימין: מהפך פוליטי באוסטרליה
סיכום חדשות השבת: רוסיה כובשת את מריופול
"יבטיח ניצחון במלחמה": ביידן צפוי לאשר סיוע של 40 מיליארד דולר
איראן דוהרת לפצצה: "חלון הזמנים עליו בנו במערב הצטמצם עוד יותר"
זוועה באוקראינה: עשרה אזרחים נהרגו מפגיעת פגז
נראה אתכם: ג'אגלינג וסידור שלוש קוביות הונגריות בו זמנית
ארה"ב תוציא ארגונים אסלאמיים ויהודיים מרשימת ארגוני הטרור