אהוד ברק יוצא למאבק פומבי מול נתניהו: "מזכיר את היטלר"

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק שוחח עם ינון מגל ובן כספית ב-103fm, והעביר ביקורת חריפה מאוד על ראש הממשלה בנימין נתניהו

אהוד ברק יוצא למאבק פומבי מול נתניהו: "מזכיר את היטלר"

null

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק תקף את התנהלותו של רה"מ


תחילה, מגל טען בפני ברק כי "ראיתי שאתה לא מתרגש מהדברים של סדי בן שטרית על היטלר, לא נפלת מהכיסא".


ברק השיב: "אני לא חושב שהוא דיבר על היטלר, אני חושב שהוא דיבר על מה שקורה במדינה אצלנו, על התהליכים שהמדינה עוברת, על ריסוק הדמוקרטיה. הוא דיבר ממר ליבו ואמר את האמת, הוא אמר רק, 'נתניהו תשים לב, אתה עושה בדיוק את הצעדים שהיטלר עשה בהתחלה'. אז יכול להיות שבאמת היה יותר טוב אם הוא היה אומר את זה בניסוח שלי שנתניהו צועד בנתיב שבו כל המנהיגים של תנועת פשיסטיות בדורות האחרונים צעדו בהם".


מגל הזדעזע, וטען: "למה אתה עושה את זה? למה אתה משתף פעולה עם השיח הזה?".


לטענת ברק, "אנחנו עושים את זה כי יש עדיין ערך לאמת. נתניהו צועד על המשעול שבו צעדו כל מנהיגי התנועות הפשיסטיות בדורות האחרונים. זה שיסוי של חלקי הציבור אחד בשני, זה זיהוי עמלקים או היטלרים מבחוץ ובוגדים מבפנים, זה הריסוק של מוסדות המשפט, ריסוק של הפרדת הרשויות, זה פולחן של מנהיגות. נתניהו, הוא זה שמזכיר את היטלר, הוא צריך את 'ההיטלר של היום', הוא צריך את העמלקים, הוא צריך את הבוגדים מבפנים, זאת הייתה הנוסחה הפשיסטית כל השנים. הוא זורע פחדים קיומיים כי הוא צריך אותם לצורך הנצחת שליטתו".


פרשת הצוללות - "החמורה ביותר בתולדות המדינה"


בהמשך התייחס ברק גם להקמת ועדת הבדיקה לפרשת הצוללות, וטען: "זה היה צריך לקרות לפני חצי שנה, טוב שזה קורה היום, אבל עדיין עם סמכויות מאוד מוגבלות. תזכור את השידור של התצהיר של סגן הרמטכ"ל דן הראל. כשזה יתפרסם, תהיה טלטלה עמוקה בציבור. אני משוכנע שבסופו של דבר תהיה ועדת חקירה".


מגל תהה: "אבל דן הראל נחקר במשטרה, ובוגי היה במשטרה, ויאיר היה במשטרה, וכולם היו".


בעקבות כך, ברק שיתף בחקירה שהייתה לו במשטרה בקשר לפרשה, ואמר: "בתור אחד שהיה גם כן במשטרה ונתן עדות פתוחה. בדרכי החוצה מהאירוע הזה, ליווה אותי קצין משטרה בכיר, ואמר לי, 'תראה מר ברק, אתה מדבר כאילו אתה חושב שאנחנו שואלים את כל מה שאנחנו רוצים, אנחנו חוקרים את מה שמתירים לנו לחקור'. מסתבר שבחקירה הזאת ישב עליהם צמוד מאוד הייעוץ המשפטי לממשלה ולא נתנו לשאול. לא במקרה העדות של דן הראל היא מזעזעת".


מה הטענה? שנתניהו מה?


"הטענה היא שהפרשה הזאת היא פרשת השחיתות החמורה ביותר בתולדות המדינה, על סף בגידה".


מה אתה חושב על זה שנתניהו טס לסעודיה בלי לעדכן אף אחד?


"העובדה ששר הביטחון ושר החוץ לא יודעים בכלל על הנסיעה הזאת, היא חריגה. זה דבר הזוי, חוסר האמון העמוק, אלה ביטויים של משהו שחלילה נראה כמו פרנויה לכאורה".


לקראת סיום השיחה, ברק התייחס גם למשבר קורונה, וטען כי ניהול המשבר הנוכחי, הוא "המחדל הכבד ביותר מאז הקמת המדינה".


לדבריו, "בשום מקום באירופה לא הקימו ממשלת חירום והפסיקו לפעול לפי תקציב, בשום מקום באירופה לא יוצאים שרים מתוך הקבינט ומורטים את שיערותיהם ואומרים: 'חברים לא דנים שם על הקורונה ולא על האסון הכלכלי, דנים שם על איך לחלץ את נתניהו ממשפט'. אצלנו אין אמון בממשלה כי נתניהו הוא אפס במנהיגות, אפס בניהול ואפס בדוגמה אישית".


מגל, אמר: "יכול להיות שאתה מקנא בנתניהו פשוט".


ברק השיב: "לא, אני אוהב אותו יותר מאשר רוב חבריו".


-----


מהליכוד נמסר: "אהוד ברק, ממובילי ״הדגלים השחורים״ שהואשם לאחרונה, חצה היום את כל הקווים האדומים בכך שהשווה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו - שנבחר באופן דמוקרטי להנהגת המדינה היהודית - לבין הצורר הנאצי אדולף היטלר שרצח 6 מיליון יהודים". 


עוד הוסיפו בליכוד כי: "לאמירותיו המקוממות של אהוד ברק אין שום מקום בשיח, וכל מנהיגי הציבור חייבים לגנותם ובראשם יו״ר האופוזיציה יאיר לפיד, שיחד עם פעילות איראנית ברשתות החברתיות מתדלק את הפגנות ״הדגלים השחורים״".


חה''כ טלי פלוסקוב הגיבה בחשבון הטוויטר שלה לאהוד ברק שהשווה את רה״מ להיטלר: "התרגלנו שכל יום הוא פולט שטויות, אבל הפעם נחצו כל הגבולות והמחסומים: השוואה של ראש הממשלה לצורר היהודים היא פסולה וראויה לכל גינוי."


-----


הדגלים השחורים על הודעת הליכוד: הודעת הליכוד מצביעה בדיוק על המסלול הפאשיסטי בו מוליך הנאשם את מדינת ישראל. חבורה של אנשים מסוכנים, מסיתים שמסכנים את קיומה של מדינת ישראל.

הרב מאזוז: "ליברמן זה השטן בהתגלמותו"
פרשת הצוללות: עולים לבג''ץ
צפו: פינדרוס על המשטרה • תיעודים מליל האימה
אייכלר מזהיר מפני "האלימות השלטונית"
22.01.2021: הכותרות של 'בימה' עם כל השינויים העוברים בימים האלה
תקווה חדשה: בנו של ראש הממשלה מנחם בגין מצטרף
נתניהו בוחן: פתיחה חלקית של "עולם התרבות"
ראש מועצת בנימין על גנץ: "חזר בו ברגע האחרון"
שגריר ארה"ב סיים את כהונתו בכותל המערבי
"שיח של שנאה וקיטוב, בזמן האסון, התנהלות בלתי אחראית"