סיכום חדשות החג: הכותרות שלא כדאי שתפספסו

כוחות הביטחון עצרו קרובי משפחה של ששת המחבלים שברחו מבית הסוהר גלבוע • האקר הציע למכירה את פרטיהם של מיליוני ישראלים • היהודי האחרון עזב את אפגניסטן

סיכום חדשות החג: הכותרות שלא כדאי שתפספסו מעצר משפחות האסירים

המרדף אחר המחבלים שנמלטו מבית הסוהר גלבוע נמשך: כוחות הביטחון פעלו במהלך החג לאתר את ששת האסירים הפלשתינים שנמלטו ממתקן הכליאה בצפון, ועיקר המאמצים התמקדו באזור העיר ג'נין שבצפון יהודה ושומרון. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

בעקבות הבריחה, בשב"ס פיזרו מאות אסירים של הג'יהאד האסלאמי בבתי כלא, דבר שהוביל להתפרעויות קשות של אסירים ביטחוניים, שהבעירו תאים במספר בתי כלא.

על פי דיווחים פלשתיניים, במהלך המאמצים ללכוד את המחבלים הנמלטים עצרו כוחות צה"ל קרובי משפחה של כמה מהאסירים שנמלטו.. בנוסף לכך, מקורות פלשתינים דיווחו אתמול כי בכפר נעורה נמצאו בגדים של האסירים שנמלטו, אותם השאירו במקום ככל הנראה לאחר שהחליפו בגדים. לפי מספר דיווחים, זכרייה זביידי נצפה במצלמות האבטחה של המסגד במקום.

בנוסף, אתמול (06/09/21) ניתן צו איסור פרסום על פרטים מתיק חקירה שמספרו 634463/21 שעניינו חקירת ארוע בריחת 6 אסירים בטחוניים מכלא גלבוע.

בדיון שהתקיים אצל כבוד השופטת דוניא נסאר הורתה כבוד השופטת על איסור פרסום מפרטי החקירה ועל זהות החשודים. תוקף הצו הוא למשך 30 ימים ועד לתאריך 06/10/21.

89 מחסומים נפרסו במיקומים שונים כדי לאתר את הנמלטים. במקביל, לאור ההערכה במערכת הביטחון כי הנמלטים לא הצליחו לעזוב את הארץ, עובתה האבטחה סביב הגבולות, בדגש על גבול ירדן.

הג'יהאד האסלאמי קיים בחג מסיבת עיתונאים במחנה הפליטים בג'נין, ואיים לפגוע בישראל אם יורעו תנאיהם של אסירים של ארגון הטרור בבתי הכלא בישראל. בסרטון שהפיץ הג'יהאד ברשתות החברתיות, פורסמו בין השאר גם צילומי ארכיון של שיגורי רקטות לכיוון ישראל.

פריצת ענק לתרי רשויות מקומיות: האקר, ככל הנראה ממלזיה, טוען כי הצליח לגנוב כ-7 מיליון מסמכים של ישראלים, דרך אתר המעניק שירותים לרשויות מקומיות. ופרסם מאות צילומים של תעודות זהות. ההאקר מציע למכור את מאגר המידע אותו פתח תמורת ביטקוין אחד.

ההאקר פרסם בעמוד צילומים רבים של תעודות זהות, רישיונות רכב, מסמכים שונים הקשורים לארנונה ועוד. לדבריו, לאחר שישלים 2,000 עוקבים בעמוד הטלגרם שלו - יפרסם עוד מידע. נכון ליום שלישי אחה"צ, הדף השיג קרוב ל-5,000 עוקבים.

לטענת ההאקר הוא הצליח לחדור לשרתי אתר CITY4U, המעניק שירותי מחשוב לרשויות מקומיות בישראל לצורך תשלומי ארנונה, מים, קנסות ותשלומים שונים לרשויות המקומיות.

סוף לקהילה בת אלף שנים: זבולון סימן טוב, הנחשב ליהודי האחרון באפגניסטן, עזב את המדינה בעקבות השתלטות הטליבאן עליה, ולאחר שהשתכנע שנשקפת סכנה לחייו אם יישאר בה. סימן טוב עזב המדינה בסיוע ארגונים זרים לצד כמה משכניו, בהם נשים וילדים, בדרכו לארה"ב.

במשך שנים התעקש היהודי להישאר במדינה למרות מלחמת האזרחים ואיום שלטונו של הטליבאן. בחודש שעבר, כשהבירה קאבול, בה התגורר סימן טוב, נפלה לידי הארגון הקיצוני, הודיע האיש כי בכוונתו להישאר במדינה על מנת לדאוג לבית הכנסת האחרון בשטחה.

עזיבתו של סימן טוב היא סיומה הסופי של הנוכחות היהודית בת יותר מאלף שנים באפגניסטן. הקהילה היהודית שגשגה במדינה בימי הביניים כשסוחרים יהודים התיישבו לאורך דרך המשי שהביאה סחורות מהמזרח הרחוק אל המזרח התיכון ואירופה. כ-4,000 יהודים אפגנים עזבו את המדינה לאחר הקמת מדינת ישראל ועלו אליה.

ארבע טביעות ביממה אחת: ארבעה בני אדם טבעו למוות בחופי ישראל במהלך החג. גבר כבן 30 טבע בחוף "כושי" בצפון השרון, שני גברים, כבן 50 וכבן 40 טבעו בחופי בת ים וגבר כבן 40 טבע בתל אביב.

חדר הבריחה מהכלאהמידע הוצע למכירה. העמוד של ההאקר,
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה
ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר"
עשרות ח''כים למפכ"ל וראש השב"כ: אפשרו לעצור הלינץ' לפגוש עו''ד
מורים בתיכון בעכו הסיתו ברשת נגד ישראל - וזומנו לשימוע
ארבל: "יש רגעים שבהם אי אפשר לשתוק"
הכירו: דחפור על שלט בצה''ל
בנט: "הכלל החדש שלנו הוא: מי ששולח - משלם"
חסר תקדים: בלון תצפית של צה''ל נפל בעזה
נסיון לינץ': "סינוורו אותנו עם לייזר, ופתאום חטפנו מטר אבנים"
הלילה: צה''ל נתקל בחוליית מחבלים