פרסום ראשון! יש פיתרון לתקציב הישיבות

הסיעות החרדיות הגיעו להסכמות על אישור לתקציב הישיבות בסך 400 מיליון ש"ח, ככל שהחוק לדחיית אישור התקציב יאושר

פרסום ראשון! יש פיתרון לתקציב הישיבות בימה - המעודכנים מעדכנים

בחוק יוכנס סעיף עם תוספת של 2.5% בתקציב לשנת 2020, ויהיה ניתן להעביר חלק מהכספים לטובת הישיבות והכוללים. גורמים ביהדות התורה: "הליכוד וכחול לבן נתנו לכך את הסכמתם".

על פי המתווה, בחוק יוכנס סעיף המחייב תוספת של 2.5% בתקציב לשנת 2020, ויהיה ניתן להעביר חלק מהכספים לטובת הישיבות והכוללים.
גורמים ביהדות התורה שצוטט בדיווח של יקי אדמקר אמרו כי "הליכוד וכחול לבן נתנו לכך את הסכמתם". הסכום אותו דרשו ביהדות התורה ובש"ס הוא סכום חסר מתקציב הישיבות האחרון ב-2019 בסך 400 מיליון שקלים.

יהדות התורה וש”ס הודיעו כי יתמכו בהצעת הפשרה שמתגבשת בין הליכוד וכחול לבן, עפ"י חוק האוזר לדחייה של פיזור הכנסת, בסיכום על תקציב מאושר וחוק הסדרים בתוך תקופת הזמן שתסוכם בין הצדדים. עד אז יפעלו על פי 1/12 של תקציב 2019 בתוספת אחוזית. "חובה למנוע מערכת בחירות מיותרת ולפעול יחד למען אזרחי ישראל במאבק בקורונה ובשפעת לקראת החורף, ובמשבר הכלכלי הקשה הפוקד את ישראל", אמרו במפלגות החרדיות.

ועדת הכספים מתכנסת כעת וצפויה לאשר את הצעת החוק לדחיית פיזור הכנסת בשל אי-קבלת חוק תקציב, של חבר הכנסת צביקה האוזר, לקראת אישורה בקריאה שנייה ושלישית במליאה מחר. על פי הצעת החוק, אישור תקציב המדינה יידחה במאה ימים, דבר שיאפשר לדחות את פיזור הכנסת.

גורמים בסביבת יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, צביקה האוזר, שצוטטו ב'רשת ב" אומרים שאחד השיקולים המרכזיים מבחינת ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושר הביטחון בני גנץ לקראת קבלת מתווה הפשרה הוא חוסר היציבות מבחינה ביטחונית בגבולות הדרום והצפון של ישראל, שלא באמת מאפשר הליכה לבחירות בעיתוי הנוכחי.

באופוזיציה טענו שיש עוד חלופה כדי למנוע בחירות, במידה ולא תהיה פשרה בין הליכוד וכחול לבן, והיא הצטרפות של כחול לבן לאחת מהצעות אי-האמון של האופוזיציה שיעלו מחר בכנסת, והצגה של ממשלה חלופית במסגרתן.
מנגד, גורמים בכחול לבן אמרו ל'כאן חדשות' כי האופציה הזו כלל אינה אפשרית כיוון שנדרשת תמיכה של 61 חברי כנסת כדי שהצעת אי-האמון תעבור. כיוון שאין אפשרות לגייס את חברי הכנסת צביקה האוזר ויועז הנדל למהלך שכזה, אין גם דרך להשיג רוב של ,61 ולכן אין סיבה לבדוק לעומק את האפשרות הזו. בכחול לבן הכחישו נחרצות כי נעשתה בדיקה שכזו.

אלפים במעמד ברכת הכהנים בכותל • גלריה
שמחה ללא גבולות • חג הסוכות • צפו
אדם שלא הניח עירוב תבשילין, מה יאכל? • דף היומי
הכח של הסוכה לרפא כל מחלה • צפו
הרב מיכאל לסרי - שמחה
הרץ בערב שבת וכלי בידו, מה ניתן לדעת עליו? • דף היומי
הרהורי סוכות תשפ"ב; מציאות שונה
צפו: כיצד לברך ולנענע את ארבעת המינים?
ההכנות האחרונות לחג הסוכות • האושפיזין • צפו
היכן מצינו שהחלפת סדר המילים שווה ממון רב? • דף היומי