בהשתתפות הרב הראשי: נחנכה "קפיטריית החסד" של עזר מציון בשמיר

פתיחת "קפיטריית החסד" של עזר מציון בבית החולים אסף הרופא בהשתתפות הנהלת הארגון והרב הראשי • סקירה

בהשתתפות הרב הראשי: נחנכה "קפיטריית החסד" של עזר מציון בשמיר חנוכת קפיטריה של עזר מציון בשמיר

המרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) בשיתוף עזר מציון חנכו את "קפיטריית החסד" באזור חדרי המיון. הקפיטריה מספקת שתיה חמה ועוגות בכשרות מהודרת מסביב לשעון למאושפזים במחלקות השונות ומלוויהם. לשם הפעלת הקפיטריה הקצתה הנהלת המרכז הרפואי חדר מיוחד.

על הפעלת הקפיטריה אמון סניף מודיעין עילית של עזר מציון, שמשנע מידי יום מערך התנדבותי מהעיר לבית החולים.

טקס חנוכת הקפיטריה התקיים ברחבה שעל יד המיון, כאשר כיבד את הטקס בנוכחותו של הרב הראשי לישראל דוד לאו. עוד נכחו בטקס: מנהלת המרכז הרפואי אסנת לבציון קורח, המנהל האדמיניסטרטיבי של המרכז הרפואי אילן יפתח, רב המרכז הרפואי הראל פדידה, יו"ר ארגון עזר מציון חנניה צ'ולק ועוד.

חנוכת קפיטריה של עזר מציון בשמיר

את הטקס הנחה בטוב טעם מנהל סניף מודיעין עלית נתי שפיגל, שנשא גם את דברי הפתיחה. בדבריו סקר שפיגל את פעילותה של קפיטריית החסד, תוך שהוא מבקש להודות למתנדבות המסורות העושות את דרכן מידי יום לבית החולים – שלא על מנת לקבל פרס.

הוא שיתף בדוגמא מרגשת במיוחד שממחישה עד כמה הפעילות של המתנדבים במחלקות השונות היא הרבה מעבר לסיוע הטכני. "בשבוע שעבר הגיעה קבוצת מתנדבים לחלק ערכות של ממתקים ויצירה במחלקות הילדים. במהלך החלוקה נקראו הילדים להיכנס לאחד החדרים ע"י משפחה שהילדה שלה, בת 6 בסך הכל, היתה בדרך לניתוח. הילדה ביקשה מהנערים לשיר לה "והיא שעמדה" היות והיא פספסה את זה בגן...ההתרגשות של כל מי שהיה בחדר וההתעלות – זה משהו שכולנו ניקח אותו הלאה".

בהמשך נשא דברים הרב הראשי לישראל שסיפר על ההיכרות העמוקה שלו והאמון הרב שהוא נותן הן בהנהלת בית החולים והן בהנהלת ארגון עזר מציון. "לפני 8 שנים הייתי באסף הרופא ולא היה רמז למה שאנחנו רואים היום: כזו מהפכה אדירה ומשמחת בכל ענייני הדת והחסד בשטח בית החולים".

יו"ר ארגון עזר מציון חנניה צ'ולק נשא אף הוא דברים וציין כי חנוכת הקפיטריה היא עוד נקודה בתוך עשיה אינסופית של הארגון הכולל 30 אלף מתנדבים ברחבי הארץ. "קבענו יתד גם בבית החולים אסף הרופא שהפך למבוקש מאוד על ידי הציבור החרדי תודות למהלכים השונים שבוצעו על ידי ההנהלה, ולפיכך הנוכחות שלנו כאן היא בשורה כפולה הן לציבור החרדי והן לכלל הציבורים הבאים בשערי בית החולים".

מנהלת המרכז הרפואי אסנת לבציון קורח הודתה לארגון עזר מציון על השת"פ המעמיק וציינה כי "בית החולים רואה בכך זכות גדולה וברכה גדולה". היא הבטיח להמשיך לעמוד לצד הארגון בקידום יוזמות שונות ומבורכות עבור המאושפזים.

חנוכת קפיטריה של עזר מציון בשמירחנוכת קפיטריה של עזר מציון בשמירחנוכת קפיטריה של עזר מציון בשמיר
חב"ד מחלקת למעלה מרבע מיליון מנות לחוגגים רמדאן בניגריה
מתכון מפתיע לחומוס עם אבוקדו: חומוס גוואקמולי
מתכון לשבועות: פסטה ברוטב רוזה • צפו
הרב רביד נגר: למה חסר לנו ויטמין D? • צפו
צפו: מתכון לפודינג בננה
מתכוני קוקטיילים חדשים על בסיס סדרת שיבאס 13 החדשה
השחיטה הכשרה: פולין לא תגביל את ייצוא הבשר הכשר לאירופה
אופים לשבועות? - טיפים חשובים לשימוש בנייר אפייה!
מתכון פונדו גבינות לקראת חג השבועות
מתכון לעוגת גבינה טבעונית בכוסות