חוק החשמל: עם מה נשארנו בכלל?

חה"כ סטרוק הבוקר בשרשור ציוצים בנוגע לסיכומים בין שקד לוואליד טאהא על חוק החשמל. אז נתחיל מהסוף: נשארנו עם החוק הגרוע והמביש שעבר בטרומית. חוק שילבין 70...

חוק החשמל: עם מה נשארנו בכלל? אילוסטרציה

חה"כ סטרוק הבוקר בשרשור ציוצים בנוגע לסיכומים בין שקד לוואליד טאהא על חוק החשמל.

אז נתחיל מהסוף: נשארנו עם החוק הגרוע והמביש שעבר בטרומית. חוק שילבין 70,000 בתים ערבים וישחיר את המשילות ושלטון החוק. איזה עיזים הוצאו ממנו בעמל ובעקשנות של שרת הפנים? זוכרים את 5 השינויים הדרמטיים:

כמות, בעלות, משילות, התנתקות, וציות (לבימ"ש)?

אז ככה: כמות - העז יצאה. קו התאריך של חוק קמיניץ (1/18) הוכנס לתוך החוק. מה שנבנה אחריו - לא יולבן לפי הפטנט הזה.

בעלות - העז יצאה. רק בעלים של הקרקע יוכל לבקש הלבנה של המבנה הבלתי חוקי שבנה עליו (בלשון החוק: רק מי שזכאי לקבל היתר בניה)

משילות - העז נשארה. המערכת השלטונית שהוכנסה לתוך סד זמנים (שאיילת הרחיבה קצת) שעלול לייצר צווארי-בקבוק בשל עומס הפניות שיוזרמו (ביד מכוונת כמובן) ולהותיר את השר/ה ללא בסיס של חוו"ד מקצועית לקראת קבלת ההחלטה על ההלבנה.

סדר הזמנים הזה יהפוך את השר/ה חשוף/ה ללחצים (מי ילחץ? נחשו נא) וללא עמידה משפטית (מי יגרור את ההחלטה לבימ"ש? גם ‏נחשו). בקיצור - שינוי משמעותי שישמש פלטפורמה ללחצים (ובעצם יגדיל גם את כמות המבנים שיולבנו, כך שעז הכמות לא עזבה אותנו לגמרי.

התנתקות - סימן שאלה על העז הזו. לפי איילת, הנושא הזה מסודר באמצעות טופס עליו יוחתמו מבקשי-ההלבנה שכולל הבהרה שאם בסוף לא ינתן היתר בניה - החשמל ינותק. ‏צריך לזכור שטופס הוא במעמד נמוך מחוק. ההבהרה הזו צריכה היתה להיכנס לחוק עצמו, ולא נכנסה.

ציות - העז הזו עם 2 רגליים בחוץ ו 2 עדין בפנים. כלומר איילת שקד הוציאה אותה מתוך החוק, אבל לא ברור מה יכתב ב"מתווה" המצורף לחוק: האם ברמת התכלס ההלבנה תרמוס גם צווי בימ"ש? - אם כן ‏זה כמובן חמור מאד.

לבסוף סיכמה סטרוק: רוב עדר העיזים של רע"מ בחוץ, עז 1 בפנים ותעשה בעיות בהמשך. עז 1 עדין בדלת. אז כמה-כמה? 3.5 לאיילת (אולי והלוואי 4) - 1.5 לטאהא (אולי רק 1).

וגם: 70,000 לתנועה האיסלאמית - והפסד גדול לתנועה הציונית ולמשילות הישראלית. חוק רע ומביש. צריך להצביע נגדו.

מנסור עבאס עם אחמד טיבי
חוק בתי הדין נפל בכנסת
"המפכ"ל עסוק להאשים את איתמר בן גביר שבגללו יש אינתיפאדה"
מתווה הכותל: גפני וקריב ''מתאחדים'' נגד כוונות הממשלה
הרב יצחק בצרי: "בלי כדור אחד נמחקים מעם ישראל אלפים רבים"
בן גביר: "למשטרה לא ברור שאת האמצעי מפעילים רק במצב אין ברירה"
חוק החשמל עבר בקריאה ראשונה
אייכלר: "מסמנים את החרדים לגזור עליהם והעם שותק"
ליברמן על רפורמת הגיור: "נקדם את הצעת החוק עם או בלי קשר למתווה"
בעקבות ניגוד העניינים: תוקם וועדה ציבורית לשכר חברי הכנסת
בנט: "עם הרבה גאווה, אני עומד כאן כראש ממשלת ישראל"