ליברמן: "שנת 2021 היא בוודאות השנה הכי טובה במאה מבחינה כלכלית"

שר האוצר אביגדור ליברמן מתרברב: ״אנחנו הוכחנו שאנו קשובים ומבינים שכשיש צורך, ומי שזכאי לעזרה הוא מקבל אותה"

ליברמן: "שנת 2021 היא בוודאות השנה הכי טובה במאה מבחינה כלכלית"

שר האוצר ויו״ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, בפתח ישיבת הסיעה: "אני רוצה להביע תנחומי בשמי ובשם כל הסיעה לנשיא יצחק הרצוג על מות אמו שהייתה דמות מאוד בולטת בחברה הישראלית, עם הרבה יוזמות מאוד חיוביות, תמיד דיברה על אחדות העם ודיברה בכבוד לכולם, יהיה זכרה ברוך".

ליברמן אמר: "אני אתחיל מהשאלה ״מה הממשלה עושה למען העסקים, הכלכלה והאזרחים?״. אני רוצה להיות צמוד לעובודות, למרות שאני חוזר עליהן יום-יום.

אנחנו כממשלה ממשיכים עם מתווה של פיצויים לכל אלה שיושבים בבידוד, גם לעובדים וגם במקרה של הורים שנשארים בבית עם הילדים, המתווה נמשך מחודש אוגוסט.

הדבר החדש הוא לגבי העצמאיים, אנחנו פרסמנו להערות הציבור וביום ראשון הצעת חוק עולה לוועדת שרים לחקיקה, אותו מתווה של פיצויים על בידוד יחול על עצמאיים ויהיה רטרואקטיבי מחודש יולי 2021. דבר נוסף, מתווה ההלוואות בערבות המדינה לעסקים ימשך עד חודש פברואר ואם יהיה צורך נמשיך אותו מעבר לכך.

לגביי הבדיקות, כל תלמיד וכל מורה יקבלו 3 ערכות הביתה, ללא צורך בתשלום ויוכלו להבדק בבית. אנשים מעל גיל 60 יכולים לעשות בדיקות בתחנות המוסדרות כמו מד״א בדיקת אנטיגן וpcr חינם.

באופן כללי אנחנו הוכחנו שאנו קשובים ומבינים שכשיש צורך, ומי שזכאי לעזרה הוא מקבל אותה. לדוגמה ענף התיירות הנכנסת, בתי מלון וחברת אל על - מאות מליוני שקלים המדינה העמידה לאותם עסקים בצורה אחראית והגונת.גם לעסקים אחרים, מי שזכאי יקבל את מה שמגיע לו. אני חוזר ואומר, אני אקבל החלטות אך ורק על בסיס שיקולים כלכליים, אצלי לא יהיו שיקולים פופוליסטים או אלקטוקרליים.

ראיתי כמה וכמה אנשי עסקים מופיעים בתקשורת והופתעתי מאוד, למשל כשראיתי את מנכ״ל המשביר שהוא מתלונן על טיפול הממשלה וכמה קשה. מכיוון ש״המשביר״ זו חברה שנסחרת בבורסה אז מאוד קל לבדוק את המאזנים. ב-2019 הפסידו 20 מליון שקל וב-21 הרוויחו 18 מליון שקל.

בעלי הקניונים, ארבע החברות הגדולות בשנת 2021 הרוויחו 2.6 מיליארד שקל ואני מדבר על שלושת הרבעונים הראשונים, בלי הרבעון האחרון שהיה חזק ורווחי.

שמעתי את שחר תורג׳מן יו״ר התאגדות לשכות המסחר, שדיבר על כך ששנת 2021 הייתה שנה טובה והסתכלתי במאזנים וראיתי שגם ״בריל״ מהפסד של שני מליון שקל ב-2019 עברו לרווח של 34 ב-2021 מליון שקל. שנת 2021 היא בוודאות השנה הכי טובה במאה 2021 מבחינה כלכלית.

היום החשב הכלכלי נתן נתונים וסיכום של שנת 21, הגרעון ירד ל-%4.5 מ-%11.4, הרבה מתחת לכל התחזיות הכי אופטימיות וזה אומר שהמשק נמצא בתנופה. הכנסות המדינה, לשנת 2021 עמדו על 413 מיליארד שקלים, 19 אחוזים יותר בהשוואה לשנת 2019 שהיא שנת טרום הקורונה שזו אינדיקציה נוספת למה קורה במשק.

אני ער לזעקה, אני קצת מופתע מכלי התקשורת שמנסים להביא את הציבור לחרדה. מחכים לנו חודשי ינואר-פברואר מאוד לא פשוטים, אך אנחנו ערוכים וזה לא סוף העולם. אנחנו עוקבים במעקב יומי אחרי כל ענף ואחרי כל התפתחות במדינה. אנחנו ב-10 בינואר, כלומר פחות משליש חודש, להגיע למסקנות אפוקליפטיות תוך 10 ימים זה פשוט לא אחראי. אני חוזר ואומר, אנחנו נעזור לכל עסק שזכאי לסיוע ואנחנו נעשה את זה באופן שקול ואחראי״.

שר האוצר ליברמן
כך ייראה יומו הראשון של יאיר לפיד כראש הממשלה
חיסכון של מאות אלפי חיסכון לזוגות הצעירים
פה אחד: הצעת החוק לאיסור פרסום שמות נפגעים נכנסה לספר החוקים
"״הצלחנו בסור מרע": החכי"ם על פיזור הכנסת
בן גביר במסר לדרעי: היועץ שלך גורם למלחמה בימין
לפיד הוכתר כראש ממשלה
280 אלף ש''ח ועבודת שירות: העונש לאחיו של יו''ר ש''ס
נקבע סופית: הבחירות בעוד ארבעה חודשים
הוחלט סופית: הכנסת מפוזרת
"עוזב היום בבושת פנים": הפוליטיקאים מגיבים לפרישת בנט