ברוך דיין האמת: זקן חסידי ויז'ניץ רבי בנציון וייס ז"ל הלך לעולמו

אבל בחצה"ק ויזניץ עם הסתלקותו של הרה"ח הישיש רבי בנציון וייס ז"ל, מראשוני תושבי קרית ויזניץ וזקן החסידים בשנים האחרונות!

ברוך דיין האמת: זקן חסידי ויז'ניץ רבי בנציון וייס ז"ל הלך לעולמו בימה - המעודכנים מעדכנים

הרה"ח ר' בנציון ע"ה נולד לאביו החסיד המופלג ר' יוסף ז"ל מגדולי חשובי חסידי ויזניץ אשר בנארסניצה הנמצא במחוז מארמרוש שבאוקריינה. הרה"ח ר' יוסף היה משתרך עם רגליו בשלג כל ליל שב"ק מרחק של שעתיים ומחצה עד עיירת וילחוביץ להשתתף בבאטעס שערכו האדמורי"ם בעל האמרי חיים, ובנו בעל הישועות משה זי"ע בכהנם כרב בעיירה דשם. בבית גדול זה ינק את ערכי החסידות אשר בערה בו עד יומו האחרון ממש, תוך התבטלות והתקשרות מבוטלת אל רביו מרנן האמ"ח והישו"מ, ויבלחט"א מרן האדמו"ר מויזניץ שליט"א.

בעלותו לארץ אחר המלחמה שימש כמחנך הראשון בתלמוד התורה בקרית ויזניץ בבני ברק בראשית הקמתה וזכה להוציא תחת ידיו תלמידים המאירים את העולם כולו כאשר בראש תלמידיו לא אחר ממורו ורבו מרן האדמו"ר מויזניץ שליט"א אשר העריכו עד סוף ימיו על עבודתו הקדושה בתמימות וחן שהשריש בילדים הרכים.

הרה"ח ז"ל ששתה את כוס התרעלה בשואה האיומה עד תומה, עלה לארץ ובנה את ביתו מחדש, וזכה להקים בית נאמן בישראל לתפארת בית אבות, בנים ובני בנים צאצאים יראים ושלמים, כאשר זכה ורוב נכדיו משמשים בעזר לשמחות של ויזניץ מתוך מסירות נפלאה, משפחת וייס זה שם דבר של מסירות מתוך תמימות לעבודת ה'! כמו כן בנו הרה''ח רבי נחמן שליט"א מוכר לכל חסיד ויזניצאי כחסיד מורם מעם אשר עיני העדה תלויים בו ובהנהגתו.

בימה - המעודכנים מעדכנים

הרה"ח זכה להאריך ימים, וסוד האריכות ימים מציינים מקורביו, כי מעולם לא התעצבן ולא התרעם על שום דבר. תמיד קיבל הכל באהבה!


הלוויתו תצא הערב מביתו בקרית ויזניץ אל עבר בית העלמין בפאתי הקריה שם יטמן סמוך לאוהל רבותיו הקדושים אליהם היה מקושר באבתות אהבה!


ת.נ.צ.ב.ה.

בימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכנים
לראשונה מיום הקמת היישוב: המועצה המקומית שיפצה אולמות לימוד ושמחה
ירושלים: אירוע שריפה בבניין מגוררים בשכונת סנהדריה
"חזרנו 30 שנה אחורה": מסכמים שלוש שנים לסגירת שדה דב
כביש 90 ישודרג בסכום כולל של 410 מיליון
עוקץ כרטיסי המתנות: כך נעקצו עשרות אלפי שקלים
חריג: המפכ"ל נפגש עם מנהיג הפלג החרדי הקיצוני
יום המודעות לחטיפת ילדי תימן: לאן הלכו הילדים?
רגע לפני שנשרף כליל: חולץ ספר התורה מבית הכנסת
אושר: הפקחים יתנו יותר דוח''ות לכלי רכב דו-גלגליים
תופעת הצ'יינג'ים הלא-חוקיים: "מנצלים את המשבר הכלכלי"