דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת

אצל יו"ר ש"ס מתעקשים שיוכל להחזיק בשני התיקים החשובים • "הוא יכול היה לקחת את תיק הביטחון, אבל בחר בבריאות" • מסתמן: אבי מעוז ישמש כסגן שר

דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת יו''ר ש''ס, אריה דרעי

המשא ומתן הקואליציוני מתקדם והשאיפה היא לחתום היום הסכמים עם ש"ס ונעם. יו"ר ש"ס אריה דרעי החליט שהוא יהיה זה שיחזיק במשרדי הפנים והבריאות ביחד. כך דווח ב'ישראל היום'.

בסביבתו של דרעי דוחים ביקורת צפויה על כך ששר אחד יתקשה לנהל שני משרדים חשובים ואומרים כי דרעי הולך להשקיע את כל כוחו ועיקר זמנו דווקא במשרד הבריאות.

"דרעי הולך להיות קודם כל שר הבריאות וגם שר הפנים. הוא יכול היה לקחת כל תיק שהוא רוצה כולל את תיק הביטחון והעדיף לקחת את משרד הבריאות. דרעי עצמו יחזיק בתיק כיוון שמדובר בתיק חשוב שצריך להחזיק בו גורם פוליטי חזק ומשמעותי".

לדבריהם דרעי התנה תנאים כמו תקציבים גבוהים ועצמאות בלי נגיעה או התערבות של משרד האוצר. עוד אומרים כי דרעי יעניק תנופה גדולה למערכת הבריאות אחרי שנים בהם היה משרד חבוט ש"הורעב" מבחינה תקציבית והוא יקבל דברים שבמשך שנים לא קיבל. ש"ס תקבל לידיה גם את משרדי הנגב והגליל, הדתות והרווחה.

כמו כן, אבי מעוז יהיה סגן שר במשרד ראש הממשלה ויהיה אחראי על יחידת סמך לענייני זהות יהודית. מנהלי המו"מ שמחים לתת למעוז את תפקיד סגן שר, כך לא יוכל לחוקק חקיקה פרטית ובכך נמנעות הטרלות מיותרות. מעוז מבחינתו מרוצה גם כן שכן מקבל תפקיד רשמי בעניין זהות יהודית. בציונות הדתית מבקשים שליטה על מערך הגיור ועל החינוך הממלכתי-דתי

מול יהדות התורה ינסו להגיע להסכמות על תפקידים לכל אחד מחברי המפלגה. עיקר המחלוקות הם עדיין עם בצלאל סמוטריץ' והציונות הדתית. בציונות הדתית אומרים כי סוכם איתם בתחילת השבוע שעבר כי הרוטציה במשרד האוצר תיעשה כך שבחלק השני יקבל סמוטריץ' את הפנים והתחבורה ובליכוד אומרים כי כעת אחרי שדרעי קיבל את הפנים והבריאות, זו הרוטציה שתתבצע.

נוסף על כך, מבקשים בציונות הדתית את השליטה במערך הגיור שנמצא תחת אחריות משרד ראש הממשלה, שליטה על הנעשה בחינוך הממלכתי הדתי במשרד החינוך ועוד הסכמות סביב פרטים הקשורים במינהל האזרחי ואחריותו על המתיישבים.

בליכוד טוענים כי סמוטריץ' מבקש אחריות גם על מחלקת דה-לגיטימציה במשרד החוץ (הנלחמת בין היתר בפעילות ה-BDS) ואחריות על הפרויקטים "מסע" ו"תגלית", אך בציונות הדתית אומרים כי אלו כלל לא נמצאים בדרישותיהם.

דרעי לנתניהו: אם המינוי ייפסל בבג"ץ - בטל ומהר את עילת הסבירות
פרטים חדשים על מאמצי הנשיא: סדרת שיחות עם בכירים ברשויות השלטון
אם בג"ץ יפסול את דרעי, הוא עשוי להתמנות לתפקיד רה"מ החליפי
"סתם מתגרים בכל העולם": גפני על עליית בן גביר להר הבית
"פוגע בסביבה ובבריאות": ויכוח סוער סביב ביטול מס החד פעמי
"יוקר המחיה לא מפסיק לעלות": נתניהו מכנס דיון כלכלי עם סמוטריץ'
פרוש ימונה לשר לענייני ירושלים ויהיה אחראי על מירון
דרעי נכנס לתפקיד שר הבריאות באופן רשמי
אחרי הקמפיין נגד בנט ולפיד: נתניהו יעביר מיליארדים לערבים
נתניהו השביע את ממשלתו החדשה בכנסת