ח''כ אייכלר: "לעשות שיימינג לראשי הערים שלא רוצים חרדים"

ח''כ אייכלר זעם על הגזענות כלפי החרדים בעקבות האלימות אותה חוו חרדים בבוסתן הגליל: "יש ראשי ערים שאומרים במפורש שהם לא רוצים חרדים"

ח''כ אייכלר: "לעשות שיימינג לראשי הערים שלא רוצים חרדים"

ח"כ ישראל אייכלר נאם במליאת הכנסת והתייחס למקרה החמור בו תועד אדם מנאץ ומחרף את הציבור החרדי בבוסתן הגליל. "כאשר 'ישראל ביתנו' רצה שנים רבות על שנאת ערבים, אבל בסוף גילתה שהאיומים עליהם, הניסיון לגרש אותם, לא מביא קולות. אמר ליברמן, אם לא ערבים, יש חרדים. אותם שונאים יותר. הוא גילה את הנשק נגד החרדים. והוא הצליח.

"כולם מזועזעים עכשיו מהאדם שצעק כמו חיה בבוסתן הגליל שהוא לא רוצה חרדים. הלוואי והייתי יודע שזה אדם אחד, משונה, מוזר, מטורף. אבל לא. אני חושש מאוד. גם לפי הסקר שפורסם, שהוא מייצג הרבה אנשים, שמוסתים במשך שנים על ידי התקשורת שהחרדים הם הבעיה. "היהודים החרדיים הם אסוננו". זה מסר שעובר כבר עשרות שנים. וזה נהיה יותר גרוע, ומרגיש את זה כל יהודי חרדי בכל מקום שהוא הולך", הוסיף.

ח''כ אייכלר זעם על האיפה ואיפה בה מתנהגים לחרדים: "יש אנשים מנומסים, שלמרות שהם לא אוהבי את החרדים – הם לא יתפרצו ככה, ויש כאלו, כמו החיית טרף הזו שאיבתם גלויה. אם היה ימני שמדבר נגד ערביים, הייתה פה סערה ולא היה איש במדינה שלא היה יודע את השם שלו. כולם היו מדברים על זה, היו אומרים שזו סכנה למדינה, ושצריך להילחם בגזענות שלו".

עוד זעם על כך שלא פורסם שמו של המתפרע: "בבוסתן הגליל, למרות שידוע השם של המתפרע, התקשורת מתעלמת ממנו, לא מפרסמת. צריך לשבח את המשטרה שזימנה אותו לחקירה. פעם גם זה לא היה קורה. אני מקווה שאכן החקירה תרתיע מטורפים אחרים".

ח"כ אייכלר ציין: "הוא לא היחיד. יש ראשי ערים שאומרים במפורש שהם לא רוצים חרדים. אם נלחמים ככה נגד החרדים, מה אתם רוצים מהכפרי מבוסתן הגליל? צריך לעשות שיימינג לראשי הערים שלא רוצים חרדים. אם ראש עיר באירופה או באמריקה היה אומר שהוא לא רוצה יהודים, העולם היה מזדעזע".

"כל זמן שישראל ביתנו לא תפסיק את ההסתה האנטישמית שהיא דוגלת בה, אל נתפלא אם יום אחד יקום מישהו ויממש את הדיבורים למעשים מסוכנים השם ירחם". סיים ח"כ אייכלר.

ח''כ אייכלר
נתניהו: "בנט לפיד וגנץ דוהרים להסכם הגרעין המסוכן"
צפו: בנט סיים ביקור במצרים
בן גביר: "עודה הסית והביע תמיכה בטרור"
ח"כ ווליד טאהא מונה ליו"ר ועדת הפנים
ועדת החוץ והביטחון הקימה תשע ועדות משנה חדשות
חמור ביותר: בנט חילל שבת בשביל יח''צ?
בדיקות הטיסות באומן: משרד הבריאות מנסה לתרץ
בנט: תוקם ועדת בדיקה ממשלתית לבריחה מכלא "גלבוע"
מקומם: ה"הסבר" של השרה להדרת החרדים מאתרי הטבע הציבוריים
לפיד: "ההתקדמות של איראן ליכולת גרעינית היא לא רק בעיה ישראלית"