נציג מס הכנסה: "לא מכיר את תופעת הסחר בהיתרים"

בדיון שהתקיים היום בוועדה המיוחדת לעובדים זרים, במהלכו סקרו נציגי משרד הביטחון וצה"ל את התמודדותם עם כניסה והעסקה של עובדים פלסטיניים בבניין, הביעה יו"ר...

נציג מס הכנסה: "לא מכיר את תופעת הסחר בהיתרים" אילוסטרציה

בדיון שהתקיים היום בוועדה המיוחדת לעובדים זרים, במהלכו סקרו נציגי משרד הביטחון וצה"ל את התמודדותם עם כניסה והעסקה של עובדים פלסטיניים בבניין, הביעה יו"ר הוועדה, ח"כ אבתיסאם מראענה, מחאה על כך שמתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף רסאן עליאן, לא הגיע לדיון.

"פנינו מספר פעמים למשרד הביטחון על מנת להיפגש עם האלוף וסורבנו. ביקשו שנזמין אותי לדיון בוועדה ועשינו זאת, והנה גם לכאן לא הגיע. תמסרו לו ד"ש ושנשמח שיצטרף לדיון", אמרה היו"ר מראענה.

במהלך הדיון בישרה ראש ענף אזרחי ביחידת מתאם הפעולות בשטחים, עדית זרגריאן, כי על מנת להימנע מתשלום דמי תיווך ובמסגרת המאבק בסחר בהיתרי עבודה, יכולים עובדים פלסטיניים ומעסיקים פוטנציאליים להתקשר זה עם זה ולפרסם את עצמם באפליקצייה בשם "אל מונסק" שפיתח משרד הביטחון. "זאת בשורה של ממש, אחרי עבודת מטה רוכה וממושכת", אמרה זרגריאן.

עם זאת, יו"ר הועדה ח"כ מראענה אמרה כי ניסתה לפנות באופן אנונימי למספר המפורסם באפליקציה, ונענתה כי יש תקלה ועליה להתקשר מחר. "הבחורה שענתה היא יהודיה דוברת ערבית, אך פלסטיניים לא יבינו אותה", התריעה מראענה. עו"ד מיכל תג'ר מארגון קו לעובד הוסיפה: "העובדים בכלל לא מודעים ליכולת למצוא מעסיק דרך האפליקציה. זה כלי לא שימושי".

ח"כ אוסאמה סעדי: "עשינו רפורמה אבל הכל נשאר אותו דבר. יש אפליקציה, אבל מי שרוצה לסחור ממשיך לסחור. זה ישראבלוף". ח"כ מאזן גנאים: "עדיין מנצלים את העובדים וגוזלים מהם כספים".

מפקח חקירות במס הכנסה, שגב אמוץ רז, התייחס לתופעת הסחר בהיתרים ואמר: "הכרתי את התופעה רק אתמול. פעילות כנגד העלמות מס מתבצעת רק אם מתקבל מידע ספציפי קונקרטי על עבירת מס".

היו"ר מראענה בתגובה: "אני נדהמת שאתה לא מכיר את התופעה. התרענו עליה וזה מופיע בדו"חות ממשלתיים. מדוע הרשויות לא מדברות ביניהן? מדובר על כ- 300 מיליון שקלים בשנה".

לסיכום קראה יושבת ראש הוועדה להקים צוות בין-משרדי, אשר יעסוק באכיפת תופעת הספסרות בהיתרי עבודה של פלסטינים בענף הבניין, אותו תוביל רשות האוכלוסין.

פרה נגחה באדם ללא רחמים
לראשונה: משקפי הקלפיות יצביעו במעטפות הכפולות
יוסי דגן: "הצדק והאמת ניצחו את ה Bds והאנטישמיות"
נחשף בכנסת: המדינה מפקירה את האכיפה בכבישים ביהודה ושומרון
שוב: הנהגים ישביתו את התחבורה הציבורית ביום חמישי
נמשיך להיתקע בדרכים? זהו חוק המטרו שעומד בלב המחלוקת בכנסת
אושר בטרומית: אבו כביר יחלל שבת
בג'יפ יוקרתי: נתפס "קבצן" - ו'נכד של רב מקובל'
"זו חרפה": תושב השומרון שהותקף ע"י פלסטינים ונעצר על לא עוול בכפו
מחר: נהגי האוטובוסים בשביתה חדשה