"המטרה העיקרית בבחירות הקרובות היא למנוע מבנימין נתניהו לחזור"

שר האוצר, אביגדור ליבמרן השתתף הבוקר בכנס אלי הורוביץ לכלכלה וחברה. ליברמן התייחס למצב הפויליטי ולפיזור הכנסת: "״שיהיה ברור לפני הכל, הבחירות של היום זו...

"המטרה העיקרית בבחירות הקרובות היא למנוע מבנימין נתניהו לחזור"

שר האוצר, אביגדור ליבמרן השתתף הבוקר בכנס אלי הורוביץ לכלכלה וחברה. ליברמן התייחס למצב הפויליטי ולפיזור הכנסת: "״שיהיה ברור לפני הכל, הבחירות של היום זו תוצאה של תככים, שקרים וחתרנות של איש אחד ושמו בנימין נתניהו, כמו גם כל מערכות הבחירות האחרונות. חוסר היציבות הפוליטית פוגע בחברה, בכלכלה ובביטחון. המטרה העיקרית בבחירות הקרובות היא למנוע מבנימין נתניהו לחזור לשילטון״.

עוד התייחס לחוק הנאשם: ״אני מקווה שיחד עם החוק לפיזור הכנסת יעלה גם חוק הנאשם בפלילים, כדי למנוע שנאשם בפלילים יהיה מועמד לראשות הממשלה,ומקווה שגם לחוק הזה ימצא רוב. בנסיבות שנוצרו אני לא רואה אלטרנטיבה לממשלה אחרת״.

עוד התייחס לשיטת הממשל: ״בהחלט צריך לשנות את השיטה בישראל, אך כרגע אני מסופק אם יש לזה רוב בכנסת, תמיד בסוף השוליים הקטנים יודעים לסחוט את המפלגות הגדולות ולנטרל כל יוזמה שתבטיח יציבות פוליטית״.

שר האוצר התייחס למצבה הכלכלי של ישראל: ״אם לפני שנה הייתי אומר שאנחנו נגיע לצמיחה של 8.2 אחוז, נגיע לגירעון אפס, שנגיע בשנה אחת ל-69 אלף התחלות בנייה ו-79 אלף היתרי בנייה, הייתם אומרים ״לי למה באת לכאן? תלך לפסטיבל מספרי סיפורים״, אבל עובדה שאנחנו הגענו לזה ואני חושב שגם כאשר אנחנו מדברים על יוקר המחיה, וזה ללא ספק הבעיה, צריך להבין שבזכות הממשלה ההתייקרות במדינת ישראל היא פחות מחצי ממה שאנחנו רואים בעולם המערבי״.

יו''ר ישראל ביתנו התייחס לתקופת ממשלת המעבר והפחתת מס הבלו: ״אני מתכוון גם בתקופת ממשלת המעבר להמשיך בכל מה שהתחלנו להוביל - ״נפש אחת״, חוק אנשים עם מוגבלות, אישור עסקת החבילה והגדלת שכר המינימום וגם עניין של הפחתת הבלו על הדלק. העודף בהכנסות המדינה מאפשר לנו להפחית את מחיר הדלק בחצי שקל נוסף ולהאריך את ההפחתה הקיימת בעוד מספר חודשים. אנחנו לא אספנים של כסף, אין לנו מטרה להחזיק אותו מתחת לבלטה. הפחתת הבלו תשפיע גם על התעשייה וגם תקל על יוקר המחיה״.

עוד האשים: "כמו שגם האסון הכי גדול, ׳אסון מירון׳ שקרה במשמרת שלו, אותו אסון לא קרה לפני הרבה מאוד שנים, זה קרה במשמרת שלו, לכן אני אומר שמכל אותן בחינות וסיבות אסור שהאיש יחזור ואנחנו נעשה הכל כדי שזה לא יקרה וכמה שיותר מהר צריך להקים ממשלה שתוכל לפעול למען אזרחי ישראל".

לדבריו יוקר המחייה גדל פחות בישראל: "כאשר אנחנו מדברים על יוקר המחיה וזה ללא ספק הבעיה, צריך להבין שבזכות הממשלה ההתייקרות במדינת ישראל היא פחות מחצי ממה שאנחנו רואים בעולם המערבי ואנחנו עושים על יום השוואה בין מדינת ישראל אל מול ארה״ב, גרמניה ובריטניה בכל הפרמטרים המאקרו כלכליים. אז מצבנו הרבה יותר טוב וגם האמירה הזאת והקלישאה שבכל מקרה פה הכל יותר יקר מאשר במערב, גם זה לא נכון".

לדבריו, "מי שרוצה שיסתכל על מחיר של קילו וואט חשמל לשעה, בגרמניה זה בדיוק פי 3 יותר יקר מבמדינת ישראל ויש עוד כמה דברים. אנחנו אכן נמצאים בכיוון הנכון אבל כדי לממש תוכניות כפי שדיברנו על יציבות, חייבים לפחות שנתיים של עבודה, את שוק הדיוק אי אפשר לשנות אותו לא בחודש ולא בחודשיים, זה לוקח בדרך כלל שנתיים, תוך שנה הגענו לבלימה והתייצבו המחירים, אילו היינו ממשיכים עוד שנה אז ברור שהיינו גם מורידים את המחיר. מעבר לפטנטים והתמריצים שאנחנו נותנים, כמובן הכי חשוב זה ההיצע ולהגדיל את ההיצע ואנחנו כל הזמן עובדים על זה וחשוב מאוד להתמקד בנושא ורק אחר כך בדברים האחרים".

עוד טען: "חשוב לציין את הישגי הממשלה, מדובר בממשלה שהעבירה את הכי הרבה רפורמות וחוקים, ממשלה הכי חברתית שהייתה אי פעם במדינת ישראל".

לסיום אמר: "אנחנו נמשיך באותה הדרך של להגדיל את ההכנסה הפנויה וגם בדברים אחרים כמו שידוע שאנחנו כרגע חשופים לשורה של תביעות שכר, אנו שומעים מורים, רופאים, שוטרים ונהגי תחב״צ וכך הלאה, סה״כ תביעות השכר מסתכמות ב-41 מיליארד שקלים. אני רואה את המאבק המתוקשר של הסתדרות המורים, אני שמח לפחות לראות את מסע הפרסום במליוני שקלים שממנו הרוויחו וצריך גם לדאוג לתקשורת הישראלית. אני חושב שהגיע הזמן להגיע להסכם אין לנו שום כוונה לתת בנושא הזה, סנכון בין החופשים במערכת החינוך למשק הישראלי כולו, כי מבחנתנו מערכת החינוך זה גם מורים, הורים ותלמידים וגם המשק".

שר האוצר ליברמן
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח
נחתם נספח תפקידים להסכם קואליציוני בין הליכוד לעוצמה יהודית
'אור לאחים' קורא להביא לחקיקת חוק נגד המיסיון
דוד ביטן נגד נתניהו: "חושב שהוא עבר את הגבול"
בן גביר דורש: השב"כ יסייע למשטרה להיאבק בפשיעה במגזר הערבי
גולדקנופף: "באתי לייצג את ציבור שולחיי ולעמוד על זכויותיהם"
נתניהו על גולדקנופף: "מה שאמרת כאן לא יישאר כמילים ריקות"
אולמרט יפצה את משפחת נתניהו ב-62 אלף שקלים
סמוטריץ' תוקף את נתניהו: "מתחשב יותר מדי בארה"ב"