אחותו של קים ג'ונג און סיפרה שחלה - והקהל פרץ בבכי

קים יו ג'ונג סיפרה כי אחיה, שליט המדינה המסוגרת, סבל מחום גבוה • לאחר מכן איימה על דרום קוריאה שלטענתה הפיצה את הנגיף • קים עצמו עלה לנאום דקות ספורות אח"כ

אחותו של קים ג'ונג און סיפרה שחלה - והקהל פרץ בבכי קים ג'ונג און, מנהיג צפון קוריאה

צפון קוריאה קיימה טקס נוצץ בהשתתפות הנהגת הדיקטטורה המסוגרת בה הוכרז ניצחון על מגפת הקורונה, בסדרה ארוכה של נאומים שכללו גם נאומים מפי שליט המדינה, קים ג'ונג און, ואחותו, שנחשבת יד ימינו, קים יו ג'ונג. כך פורסם ב'ישראל היום'.

רגע הדרמה של האירוע נרשם כשהאחות הודתה בפני הקהל ההמום כי השליט עצמו, שזוכה לפולחן אישיות וסגידה של ממש בדיקטטורה הסגורה, חלה בצורה קשה. האחות סיפרה שסבל מ"חום גבוהה" התייחסות המרמזת על מחלת הקורונה במדינה, ולשמע הדברים פרץ הקהל בבכי.

"אפילו שהמנהיג חלה באופן חמור עם חום גבוהה, הוא לא יכול היה לשכב ולנוח לרגע, כשהוא חושב על בני העם שעליו לדאוג להם עד הסוף ועל המלחמה הארוכה נגד התפשטות הנגיף", אמרה אחותו של המנהיג בעוד בכירי הממשל היושבים באולם גועים בבכי.

אלא שמפגן הרגשנות לא נמשך זמן רב ויתר נאומה של האחות, שנחשבת לאישה החזקה ביותר במדינה, עסק באיומים עתירי מילים גסות לשכנה מדרום, בה רואה קים אחראית להפצת המגפה. "ממשלת הבובות של דרום קוריאה ממשיכה להתגרות בנו ולשלוח עלוני תעמולה וחפצים מזוהמים לשטחנו. עלינו להגיב בנקמנות לפעולות הללו", אמרה קים.

קים ג'ונג און עצמו עלה לנאום לאחר נאומה של אחותו אך בחר לנקוט בקו מתון בהרה והדגיש את גודל הניצחון של מערכת הבריאות במדינה על הנגיף, זאת למרות שהמדינה סירבה לקבל חיסונים, ערכות בדיקה או ציוד התמגנות ממדינות אחרות.

לטענת הרשויות בצפון קוריאה, כמעט חמישה מיליון בני אדם מתוך אוכלוסיה כוללת של 26 מיליון, הראו תסמינים של נגיף הקורונה. בשל היעדר ערכות בדיקה, במדינה אין נתון רשמי אמיתי לגבי מספר הנדבקים וגם המתים ממחלת הקורונה לא נרשמו בנפרד ממתים ממחלות אחרות.

דיווחים: הצבא הרוסי קורס במחוז חרסון
דרמה ברוסיה: דיווחים על הדחת מפקד בכיר הודח בצבא רוסיה
לראשונה זה חמש שנים: צפון קוריאה שיגרה טיל בליסטי מעל יפן
"איאן" באמריקה: ההוריקן נחלש, אבל הסכנה נשארה
ביידן בתקרית מביכה: חיפש בקהל חברת קונגרס שכבר לא בחיים
ההוריקן מאיים למוטט את מפרץ מקסיקו: מיליונים מפונים בפלורידה
בדרך לאסון הומניטרי: רוסיה צפויה לאסור יציאת גברים משטחה
ישראל נגד רוסיה: "לא נכיר בתוצאות משאלי העם בשטחים הכבושים"
אוקראינה מורידה את דרג היחסים הדיפלומטיים עם טהרן
לצד הלחימה: רוסיה פתחה ב"משאלי עם" בשטחים הכבושים באוקראינה