דיווח: ישראל הסכימה להכנסת הכסף הקטארי לעזה לאחר שנחתם הסכם חדש

על פי העיתון הלבנוני "אל-אח'באר", המתווכים קיבלו מסר מחמאס שכל תגובה לשיגור הרקטה מעזה תגרור תגובה • המצרים ביקשו מארגון הטרור שלא להעלות את רף ההסלמה

דיווח: ישראל הסכימה להכנסת הכסף הקטארי לעזה לאחר שנחתם הסכם חדש

בחמאס מאיימים להגיב על תגובה של ישראל לשיגור הרקטה שלשום, כך דיווח הבוקר (רביעי) העיתון הלבנוני "אל-אח'באר" המקורב לחיזבאללה.

על פי הפרסום ב'ישראל היום', מקורות אמרו הבוקר כי ביומיים האחרונים התנהלו מגעים אינטנסיביים בין חמאס למתווכים. לפי הדיווח, בארגון הטרור התעקשו על הצורך לחזור למצב שלפני "שומר החומות", בכל הנוגע למעברים, המענק הקטארי והכנסת חומרי בנייה להתחלת שיקום ההריסות. מצידה, ישראל הודיעה למתווכים שהיא התירה הכנסת ציוד לרצועה, ואף את הכסף הקטארי, שעבורו נחתם הסכם חדש.

בנוסף דווח כי ארגוני הטרור הזהירו את המתווכים כי אם המענק וחומרי הבנייה לא יכנסו בפועל, הם ימשיכו את "פעולות הלחץ" וכל תגובה ישראלית תיענה באמצעים שונים. בה בעת, דווח כי המצרים ביקשו מחמאס לא להסלים עוד את המצב ולתת הזדמנות ליישום ההבטחות מצד ישראל.

גורם בכיר בחמאס מסר כי מי שעומד מאחורי שיגור הרקטה השבוע הוא הג'יהאד האסלאמי. עם זאת, יש לציין כי ארגוני הטרור בעזה מקיימים תיאום ביניהם.

כזכור, לעיתון נודע מפי מקורותיו כי ארגוני הטרור יכריזו על "צעדות זעם" בסוף השבוע הנוכחי, ואלה יכללו אלפי פלשתינים שיתקרבו אל הגבול, במקביל להפרחת בלוני תבערה ושימוש באמצעים של "צעדות השיבה". במילים אחרות, בחמאס מתכננים להחזיר לפעילות את יחידות "הבלבול הלילי", בנוסף ליידוי אבנים והשלכת בקבוקי תבערה לעבר כוחות צה"ל, הבערת צמיגים ולניסיונות חדירה של גדר הביטחון.

שיגור רקטות מרצועת עזהאילוסטרציה
תחת מתקפת אש כבדה: נעצרו 17 מבוקשים
ביידן לא מחכה: לפיד רמז שיקשיח עמדות מול איראן
עצוב: פעוטה נחנקה ונפטרה בשכונה החרדית
סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה
ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר"
עשרות ח''כים למפכ"ל וראש השב"כ: אפשרו לעצור הלינץ' לפגוש עו''ד
מורים בתיכון בעכו הסיתו ברשת נגד ישראל - וזומנו לשימוע
ארבל: "יש רגעים שבהם אי אפשר לשתוק"
הכירו: דחפור על שלט בצה''ל