סלובניה: חיזבאללה - ארגון טרור

ממשלת סלובניה החליטה להגדיר את חיזבאללה - על כל זרועותיו - כארגון טרור • שר החוץ אשכנזי: "צעד נוסף במאמץ להרחבת הלחץ הבינלאומי על חיזבאללה"

סלובניה: חיזבאללה - ארגון טרור נאסרללה

במשרד החוץ בירכו היום (שני) על החלטת ממשלת סלובניה להגדיר את חיזבאללה כארגון טרור. בהודעת המשרד צוין כי בסלובניה הוגדר חיזבאללה כגוף "בעל מאפיינים של ארגון פשע מאורגן, המהווה סיכון לשלום ולביטחון ומנהל פעילות טרור בהיקף עולמי". כך מפרסם כעת כתב 'ישראל היום' אריאל כהנא.

החלטתה של ממשלת סלובניה באה בעקבות מהלכים דומים באוסטריה, בגרמניה, בצ'כיה ובשווייץ. "החלטת ממשלת סלובניה התקבלה שבועות ספורים לאחר החלטת ממשלת אסטוניה על איסור כניסת פעילי חיזבאללה לשטחה, והודעת ממשלת גואטמלה בדבר הכרזה על חיזבאללה כארגון טרור", נמסר ממשרד החוץ. "בשנה וחצי האחרונות, 16 מדינות הצטרפו לרשימת המדינות הרואות בארגון חיזבאללה, על כל זרועותיו כארגון טרור".

שר החוץ גבי אשכנזי קרא למדינות נוספות להכיר בחיזבאללה, על כל זרועותיו, כארגון טרור. "אני מודה לממשלת סלובניה על החלטתה, שמצטרפת להחלטות שקיבלו בחודשים האחרונים ממשלות באירופה ובאמריקה הלטינית", מסר השר אשכנזי. "החלטת ממשלת סלובניה נגד החיזבאללה היא צעד נוסף במאמץ שמוביל משרד החוץ להרחבת הלחץ הבינלאומי על החיזבאללה. אני קורא לאיחוד האירופי ולמדינות נוספות להכיר בחיזבאללה על כל זרועותיו כארגון טרור.

"ארגון חיזבאללה הוא ארגון טרור שפוגע בראש ובראשונה באזרחי לבנון עצמה ולוקח אותם כבני ערובה במטרה לשרת את האינטרסים של איראן".

בארגון "אלנט אירופה-ישראל" מסרו כי הם "מוקירים ומעריכים את החלטת ממשלת סלובניה להגדיר את ארגון חיזבאללה, כולל את הזרוע המדינית שלו, כארגון טרור. סלובניה מצטרפת בהחלטתה זו למספר הולך וגדל של מדינות באירופה, ומעבירה מסר ברור נגד אלימות, טרור ושנאה. ארגון אלנט, הפועל לחיזוק יחסי אירופה-ישראל, קורא למדינות נוספות באירופה לאמץ מדיניות זו".

"הממשל יתייעץ עם ישראל על איראן"
27,000 חיילים סוגרים על וושינגטון • צפו בתיעודים
בפעם השנייה: הקונגרס אישר את "הדחתו" של טראמפ
השבעת ביידן: כוחות הביטחון זורמים לוושינגטון
למרות שייעצר: האופוזיציונר חוזר לרוסיה
החרם נמשך: יוטיוב השעתה את חשבונו של טראמפ
האם טראמפ בדרך להדחה נוספת?
טראמפ על אדלסון: "העולם איבד אדם דגול"
לאחר נתק ממושך: טראמפ ופנס נפגשו
הלך לעולמו: המיליארדר היהודי שלדון אדלסון