סגן השר קארה מחתים ח"כים על מנת להדיח את ח"כ כסיף

חבר הכנסת מימינה החל במהלך לאחר התיעוד שבו נראה הח"כ מהרשימה המשותפת מכה שוטר • "פעולותיו מוכיחות שוב את התנהגותו האנטי-ישראלית"

סגן השר קארה מחתים ח"כים על מנת להדיח את ח"כ כסיף ח''כ עופר כסיף מהמשותפת

סגן השר אביר קארה (ימינה) דורש להדיח את ח"כ עופר כסיף (הרשימה המשותפת) מהכנסת. קארה שיגר מכתב ליו"ר ועדת הכנסת ניר אורבך בדרישה שיכנס דיון להדחתו של כסיף. כך פורסם ב'ישראל היום'.

במכתבו, נימק קארה את הבקשה: "ביום שישי האחרון, הגיע ח"כ עופר כסיף לתמוך בהפגנה של גורמים זרים כנגד מדינת ישראל בדרום הר חברון. בהפגנה נכחו כדין כוחות משטרת ישראל שדאגו למניעת הפרעות ושמירה על הסדר. בדרכו להפגנה, היכה ח"כ כסיף בכוונה תחילה שוטר בראשו. האירוע תועד כולו. למען הסר ספק, חסינותו של ח"כ איננה מאפשרת אלימות".

עוד כתב קארה: "פעולותיו של חה"כ כסיף, מוכיחות שוב את התנהגותו האנטי-ישראלית, את חוסר הכרתו בגורמי הביטחון, ותמיכתו בארגוני טרור הפועלים למאבק מזוין כנגד מדינת ישראל, מוסדותיה ונציגיה. בנוסף, מסית כסיף לגזענות כלפי יהודים בהעלאת טענות אנטישמיות בוטות, העומדות בהגדרות בינלאומיות לאנטישמיות כגון IHRA ואחרות".

על פי חוק יסוד הכנסת, בכדי לקיים דיון בוועדת הכנסת על הדחתו של כסיף, קארה צריך להשיג 70 חתימות של חברי כנסת, ומתוכן 10 של ח"כים מהאופוזיציה. כמו כן, ועדת הכנסת צריכה לתמוך בהדחתו של כסיף ברוב של שני שלישים מחברי הוועדה וכן כדי שההדחה תצא לפועל, מליאת הכנסת תצטרך לאשרה ברוב של 90 ח"כים.

על פניו, נראה כי מדובר במהלך שייתקל בקשיים כבר בוועדת הכנסת, וההערכה היא שחברי מרצ לא יתמכו בבקשת ההדחה. מנגד, אין ספק כי ישנם 90 ח"כים מסיעות האופוזיציה והקואליציה שישמחו לראות את כסיף מחוץ לכנסת.

הוחלט סופית: הכנסת מפוזרת
"עוזב היום בבושת פנים": הפוליטיקאים מגיבים לפרישת בנט
גפני בתגובה להגשת ההסתייגויות של ליברמן על חוק התפזרות הכנסת
סקר הבחירות: הגוש החרדי עם 15 מנדטים
"איך הגלגל מסתובב לו": מקלב על ליברמן בעניין חוק המטרו
"הניתוח הצליח אבל החולה מת": פרוש על המסקנות בנושא מירון
סמוטריץ׳ בהישג ענק לרוכשי הדירות
"לכל שבת יש מוצאי שבת": הנאום של אבוטבול בחוק הטלפונים הכשרים
הנדל רוצה לחנך את החרדים: מקלב במתקפה חריפה כנגד שר התקשורת • צפו
חוק הקומה הכשרה עבר בקריאה ראשונה