נחנך קורס חשמלאים לאוכלוסייה החרדית בחסות ההסתדרות

עם מלגה מלאה ותעסוקה מובטחת: נחנך קורס חשמלאים ייחודי לציבור החרדי • ח"כ משה ארבל: "מתחייב להעמיד את עצמי בכל מה שיידרש לטובת קידום תהליכים חשובים אלו"

נחנך קורס חשמלאים לאוכלוסייה החרדית בחסות ההסתדרות

האגף לקידום תעסוקת חרדים בהסתדרות בשיתוף משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים והמכללה למינהל חנכו כיתת לימוד ייחודית לסטודנטים חרדים בפתח תקווה. במסגרת הפרויקט "כיתה במפעל" החל קורס חשמלאי מעשי תלת פאזי במימון מלא של משרד העבודה. הקורס משלב לימודים עיוניים ומעשיים ובסיומו תובטח תעסוקה לכל הבוגרים. בנוסף, בוגרי הקורס יוכלו להשלים לימודי חשמלאי מוסמך ו/או הנדסאי חשמל במכללה למינהל. בימים הקרובים צפויה להיפתח הרשמה לקורסים נוספים באזור המרכז ובירושלים.

קורס החשמלאים לאוכלוסייה החרדית נפתח ביוזמתו של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר תנועת ש"ס והאגף לקידום תעסוקת חרדים בהסתדרות דן סיידה ומנהל האגף אשר בלעיש. את טקס חנוכת הקורס במכללה למינהל כיבד בנוכחותו ח"כ משה ארבל מתנועת ש"ס.

יו״ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד: "ההסתדרות בהיותה סמל ומופת לאחדות היא ביתם של כלל העובדים והמפלגות בישראל. כמנהיג עובדים, אין שמח ממני לראות כיתה מלאה בסטודנטים המשלימים השכלה ורוכשים מקצוע לחיים. משבר הקורונה האיץ שינויים בשוק העבודה, רבים נאלצו להסתגל למציאות חדשה ועובדים נדרשו להגדיל את סט הכישורים שלהם. במקום לראות בכך נטל, רבים בחרו לקפוץ על העגלה ולהתפתח בסביבת העבודה החדשה. כולי תקווה שכיתת הלימוד הזאת תהווה סנונית ראשונה לעוד ועוד כיתות שירחיבו את מנעד התעסוקה במגזר החרדי".

טקס חנוכת קורס חשמלאים לאוכלוסייה החרדית

ח״כ משה ארבל (ש"ס): ״קידום תעסוקה איכותית לחרדים הוא אינטרס לאומי ממדרגה ראשונה. אין לנו עשיית צדק גדולה יותר ממתן כלים לפרנסה בכבוד מבלי לשנות את אורחות חיינו ואמונתנו. אני מברך את כל העוסקים במלאכה בהסתדרות ובמוסדותיה, ומתחייב להעמיד את עצמי ולשכתי לרשות הסטודנטים והמכללות בכל מה שיידרש לטובת קידום תהליכים חשובים אלו״.

יו״ר האגף לקידום תעסוקת חרדים בהסתדרות, דן סיידה: "האגף לקידום תעסוקת חרדים חרט על דגלו, להיות המנוף של הציבור להמשיך לגדול בתורה ובמצוות, ללמוד ולהתפרנס בכבוד. אני מאחל הצלחה רבה לתלמידים".

מנכ״ל המכללה למינהל, רו"ח רוני דיוה: "שילוב האוכלוסייה החרדית בכלכלה ובתעסוקה הינו אתגר חברתי מן המעלה הראשונה. פרויקט 'כיתה במפעל' מאפשר לנו ולמעסיקים לשלב כוחות במחויבות שלנו להכשיר ולפתוח את השער לחרדים המבקשים להשתלב בשוק העבודה. אנו נעשה כל שבידנו על מנת להעניק ללומדים את הידע הנדרש וסומכים עליהם שיפיקו מקורס זה את המירב עבורם ועבור כלל הקהילה״.

טקס חנוכת קורס חשמלאים לאוכלוסייה החרדית
מהן ההשלכות של קריסת חברת אוונגרד הסינית?
ועדת הכלכלה החלה היום את הדיונים בסעיפי התחבורה מתוך חוק ההסדרים
ועדת הכספים החלה לדון במתווה החוק להעלאת גיל הפרישה לנשים
ועדת הכלכלה החלה את הדיון ברפורמת הייבוא
ועדת הפנים דנה היום ברפורמה לחיזוק והגדלת שוק השכירות לטווח ארוך
39% מהלקוחות שהם גופים ציבוריים - אינם משלמים לספקים בזמן
בשיתוף עם העירייה: השר אלקין יעניק חבילת סיוע לדיירי הבניין שקרס
מהי הלוואה חוץ בנקאי ומי רשאי לקחת אותה?
במסגרת תיקון חוק החל״ת נפגעו גם נשים ששהות בחופשת לידה
מועצת מקרקעי ישראל אישרה את תכניתו של השר אלקין: מחיר מטרה 2.1