ההוריקן מאיים למוטט את מפרץ מקסיקו: מיליונים מפונים בפלורידה

מיליוני תושבי פלורידה נכנסו לכוננות ספיגה לקראת הסופה אשר צפויה להתחזק לדרגה ארבע ולפגוע בשעות הקרובות במדינה • קובה נותרה ללא חשמל

ההוריקן מאיים למוטט את מפרץ מקסיקו: מיליונים מפונים בפלורידה

נגד הרוח: ההוריקן נמצא כעת בדרכו למפרץ מקסיקו עם רוחות שעלולות להגיע ל-200 קמ"ש, בזמן שהמרכז הלאומי להוריקנים של ארה"ב הגדיר את הפגיעה כ"בלתי נמנעת" והזהיר מפני "הצפות מסכנות חיים". תרחישים ממוחשבים מראים כי במוקד הסערה נמצאים הערים בצדה המערבי של פלורידה, מטמפה ועד פורט מאיירס.

על פי הדיווח ב'ישראל היום', המקלטים נפתחו, כוחות ההצלה תוגברו וכ-2.5 מיליון תושבי המדינה קיבלו פקודת פינוי בעודם ממתינים לגרוע מכל. מושל פלורידה, רון דה סנטיס, קיים לפנות בוקר (רביעי בשעון ישראל) מסיבת עיתונאים בה התריע כי: "אם אתם נמצאים באזור המיועד לפינוי, במיוחד באותם מחוזות בדרום מערב פלורידה, הזמן שלכם להתפנות מתקרב לסיומו. אתם צריכים להתפנות עכשיו", הפציר.

"נשתקם מזה"

"זו מפלצת ויש יש בלבול לגבי המסלול של ההוריקן", אמרה רנה קוריאה, תושבת האזור "לטמפה יש מזל כבר 100 שנה, אבל זה קצת מפחיד עכשיו", הודתה.

קובה הייתה הראשונה שנפגעה לאחר שסופת ההוריקן "איאן" עברה במערב המדינה אמש (שלישי) וגרמה לקריסה כללית של רשת החשמל אשר החשיכה את האי. "אין שירות חשמל בכל הארץ", הודה לזארו גררה, מנכ"ל חברת החשמל המקומית. "היה לנו אזור גדול במערב הארץ ללא כל שירות, כולל הוואנה הבירה", הוסיף.

מוקד הפגיעה היה בפרובינציית פינאר דל ריו. הנשיא הקובני, מיגל דיאז קאנל, הגיע לביקור במקום על מנת להתרשם מעבודות השיקום ולחזק את התושבים. "ההרס רב אבל אנו סומכים עליכם, אנחנו נשתקם מזה", ציין הנשיא הקובני.

הסופה הקטלנית
הנשיא הרצוג נחת בבחריין והתקבל בארמון יורש העצר
לראשונה: הרצוג המריא הבוקר לביקור בבחריין
אמבולנס ממוגן ירי יועבר לשימוש כוחות ההצלה האוקראינים
"מרכז רבני אירופה" בקול קורא על משמר הדת וחיזוק הקהילות היהודיות
מאסק ערך סקר: האם טראמפ יחזור בקרוב ל'טוויטר'?
בהזמנת המלך: הרצוג יצא לביקור ממלכתי בבחריין
קבר אחים ענק מתקופת השלטון הקומוניסטי נמצא בטרנסניסטריה
ביידן: "לא סביר שהטילים שפגעו בפולין שוגרו מרוסיה"
טראמפ הכריז על מועמדותו לנשיאות ארה"ב ב-2024: "הקאמבק מתחיל"
דרמטי: שני בני אדם נהרגו בעיר פרזבודו שפולין מפגיעת טיל רוסי