בלאגן במדינה; טור סיכום וחדשות בקטן

10 מדינות יצטרפו להסכמים - האם טראמפ ינצח בבחירות? | קבינט הבטחון לעומת לחץ חולמי "פלסטין" | ארה"ב מחמשת מדינות ערביות - האם יתהפכו עלינו? | ההגנה העצמית של מנדלביט לעומת הגנתו של גר הצדק | על מה גמזו עוזב | הכל כאן בטור:

בלאגן במדינה; טור סיכום וחדשות בקטן בימה - המעודכנים מעדכנים

טראמפ: "יש כנראה 10 מדינות בדרך שיצטרפו להסכמים עם ישראל - לעת עתה יש לנו 5 בדרך, הצעדים הבאים בהסכמים יינקטו לאחר הבחירות בארה"ב בשבוע הבא. יהיה לנו את כולן, בסופו של דבר, גם הגדולות וגם הקטנות, בתוך חודשים כולם יהיו חלק מהעיסקה הזו. הממשל שלי הוביל שלום במזרח התיכון בלי כסף ובלי דם, וגישתו שונה מכל מה שניסו בעבר".


בנוסף לזאת הוסכם בין ישראל לארה"ב - על הסרת המניעה לשיתוף פעולה מדעי בין ישראל לארה"ב בשטחים בהתנחלויות ובגולן. כזכור משרד החוץ של ארה"ב הכריז לפני כשנה כי ההתנחלויות אינן מפרות בהכרח את החוק הבינלאומי ...
צחי דבוש: ‏שלוש שעות ישב הערב הקבינט המדיני-ביטחוני אחרי תקופה ממושכת שלא התכנס. על הפרק הזירה הדרומית והזירה הצפונית. שרים שיצאו משם לפני זמן קצר מספרים שהיה מאוד מעניין.


• • ובין לבין..

ארה"ב נמצאת עכשיו בעיצומם של עסקאות נשק למדינות ערב שמנרמלות יחסים עם ישראל ורוצות לשדרג את הצבא שלהם. ח"כ מתן כהנא שמזהיר על חימוש מדינות ערביות ב-F35, = "יכולים להתהפך עלינו", כפי שפורסם כאן היום.
• • האם הגנה עצמית ממחבלים מתאפשרת בישראל? - כך עשו בישראל משפט ל'גר הצדק':

גר הצדק מישוב איתמר, ש-ירה במחבל שמת, מחבל בטרנזיט שנסע במהירות לכיוונו - יכנס למאסר ל11 שנים = החליט בית המשפט העליון הישראלי. מן המותר לציין שתושבי ישוב איתמר מאויימים תדיר ממחבלים.

לאחר שהמאויימים משוטרי אבטחת האימה של מנדלביט יצרו קשר עם אחרים וסיפרו את אשר קרה איתם כתוצאה מהדיבור איתו, מסרה הפרקליטות כי התיקים נגדם נסגרו. הפרקליטות נמנעה מלהסביר את דבר התיקים שנתפרו על העצורים בעיצומה של יום השבת.


תהליכי חפיפה מתהווים במגן ישראל בין נחמן אש לגמזו, כשהאחרון מקפיד להשאיר זירה מפוייסת עם חרדים, לאחר שזה הסעיר עליו ציבור שלם לאורך תקופה לא קטנה. ובעוד ש-כינה את תפקידו כתקופת מילואים, השתתף הנל בעברו בחצי פוליטיקה במנכ"לות משרד הבריאות כמו גם תוכניות לאומיות בבריאות דיגיטלית במשרד הבריאות.


רוב אזרחי המדינות כבר הצביעו, נשאר כשבוע לסוף המירוץ ההדוק. הלחץ בעיצומו. על הסקרים המחמיאים לביידן אומר טראמפ כי למרות סקרי העבר ניצח בבחירות והסקרים לא הוכיחו את עצמם. העצרות המליאות של טראמפ ניראות ברקע לעומת פחות מהן שאצל ביידן.

תחזית מזג האוויר לסוף השבוע
עדכון קורונה: מגמת עלייה נמשכת
ברוך דיין האמת: מזקני המחנכים, הגאון רבי משה טורק זצ"ל
ח''כ בוסו: "קואליציה ואופוזיציה כאחד הצטרפו להצעתי"
הפתרון הישראלי: רחפנים שולטים בבקר במקום כלבים • צפו
'השלטר הסגול' בכיכר ספרא הורם והמדינה נצבעה
סמוטריץ': "הערכים היהודיים לא נספרים בתהליכי קבלת ההחלטות"
שידור חי: מסע הלווית זקן המשגיחים זצ"ל
נדיר: כלב ים נצפה אתמול סמוך להרצליה!
למה נצבע מגדל הפיקוח של נתב"ג בסגול?