אסון מירון: המנכ"ל בכה עם המתנדבים

יומיים לאחר האסון בני השירות האזרחי במד"א אשר סייעו בפעולות החילוץ וההצלה במירון השתתפו בשיח עמיתים במטרה להתמודד עם הקולות, המראות והזכרונות הקשים

אסון מירון: המנכ"ל בכה עם המתנדבים שיח עמיתים במד

עשרות בני שירות אזרחי סייעו בפעילות החילוץ וההצלה בהר מירון וביניהם בני השירות האזרחי במד"א ששהו בסמוך למדרגות המוות והיו הראשונים להגיע לזירה הקשה, לסייע בפעולות החילוץ וההצלה ובפינוי הנפטרים.

יומיים אחרי האסון הם נועדו למפגש "שיח עמיתים" במטרה להתמודד עם הקולות, המראות והזכרונות הקשים.

רשות השירות הלאומי אזרחי פתחה ביוזמה לערוך מפגשים מיוחדים בקרב בני השירות שהיו חלק מכוחות החירום וההצלה באירוע הקשה, ע"מ לעזור להם בהתמודדות עם המראות הקשים והקולות, זאת כחלק ממעטפת מקצועית המלווה את בני השירות ע"י מקומות השירות.

"בני השירות האלו פעלו בזירת האסון ברגישות, במסירות ובמקצועיות ראויה לציון, הם היו עדים לזוועה ותוך כדי כך הצילו חיים רבים, צריך להבין שמדובר בחובשים שבימי שגרה פועלים בתוך צוות מוגדר ובאירוע הזה הם נאלצו למיין נפגעים כרופאים ותיקים בחדרי מיון, לשמש כמחלצים מומחים ולקבוע סדרי עדיפויות בטיפול", מדגישים בארגון 'חברים - השירות האזרחי' ומשבחים את התושיה ואת קור הרוח שגילו המתנדבים גם בסיטואציה מורכבת ומחרידה זו.

מנכ"ל הרשות לשירות לאומי אזרחי ראובן פינסקי הגיע לחזק את ידיהם של המתנדבים ולחבק אותם בשעה הלא-פשוטה. "זה אירוע קשה בכל קנה מידה וכל המדינה בטראומה, אני רק יכול לדמיין מה עובר עליכם שהייתם שם וראיתם את האסון מול העיניים, אני רוצה שתזכרו כל הזמן את החיים שהצלתם, את הנפגעים הרבים שבזכותכם חיים, חז"ל אמרו: "כל המציל נפש אחת כאילו קיים עולם ומלואו" ואתם הצלתם עשרות נפשות, באתי לחזק אתכם ואני יוצא מחוזק מהמסירות, הנחישות ותחושת השליחות שלכם. כולנו גאים בכם", ציין המנכ"ל בהתרגשות.

הוא הבטיח למתנדבים כי "מערך השירות כולו עומד לשירותכם על מנת לסייע לכם ולהעניק את הכלים הראויים והאפקטיביים ביותר כדי להתמודד עם הטראומה".

כ-0.45% מתושבי ישראל סובלים ממחלות מעי דלקתיות
אשקלון: תינוק בן 8 חודשים הובהל למרכז הרפואי
הסתיימה משימת פינוי החולים מהמרכז הרפואי במרכז הארץ
הגר"י טיירי אושפז לאחר שעבר אירוע מוחי
כמה נקודות שחשוב מאוד לדעת על בדיקת נקודות חן
פינוי מאושפזים ממרכז רפואי בגדרה בעקבות איום הטילים מעזה
שיפור משמעותי במצבו של החייל שנפצע מירי הנ"ט
כמיליון ו-800 אלף ₪: פיצוי לשליח קיגל שנבהל מכלב והתרסק במדרגות
ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לביקור פצועים בביה"ח וולפסון בחולון
ראש הישיבה חנך את מרכז שיקום הלב החדש ב'הדסה'