לראשונה: הנחה בארונה לעסקים שנפתחו לאחר פרוץ משבר הקורונה

לראשונה: עסקים שנפתחו לאחר פרוץ משבר הקורונה ועסקים עם מחזור עסקאות של מעל 400 מלש"ח בשנת 2019 - יהיו זכאים לקבל הנחה בארנונה. שרת הכלכלה והתעשייה, האלו...

לראשונה: הנחה בארונה לעסקים שנפתחו לאחר פרוץ משבר הקורונה אילוסטרציה

לראשונה: עסקים שנפתחו לאחר פרוץ משבר הקורונה ועסקים עם מחזור עסקאות של מעל 400 מלש"ח בשנת 2019 - יהיו זכאים לקבל הנחה בארנונה.

שרת הכלכלה והתעשייה, האלופה (במיל') אורנה ברביבאי: "הקמת עסק חדש, גם בימי שגרה, היא צעד אמיץ ומאתגר. עסקים חדשים, שקמו לאחר פרוץ משבר הקורונה, נאלצו להתמודד עם אתגרים משמעותיים ביותר ועל הממשלה להקל עליהם היכן שניתן ולעודד עוד ועוד עסקים קטנים לקום, גם בימים אלו, כי הם מהווים את מנוע הצמיחה המשמעותי של הכלכלה"

סיוע נוסף למען העסקים הקטנים והבינוניים בישראל - עסקים שנפתחו החל מה-1.3.2020 ועד ה-30.9.2020 ופעילותם הוגבלה בשל מגפת הקורונה, יכולים להגיש בקשה להנחה של 95% בארנונה העסקית (ועד 15 אלף ₪ לתקופה לכל רשות מקומית) עבור 4 התקופות הבאות:

● נובמבר-דצמבר 2020 (הנחה של 100%)

● ינואר-פברואר 2021

● מרץ-אפריל 2021

● מאי-יוני 2021

ההנחה תינתן בכפוף לאישור מייצג (רואה חשבון או יועץ מס) על מועד פתיחת העוסק וכן הצהרה מאומתת על ידי עורך דין שפעילות העסק הוגבלה על פי חוק לתקופה של 20 ימים לפחות במהלך התקופה. בנוסף, עסקים שבשנת 2019 היה מחזור עסקאותיהם גבוה מ-400 מיליון ₪ ושמחזור עסקאותיהם נפגע במעל 60% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2019, יוכלו להגיש בקשה להנחה של 95% (ועד 5 מיליון ₪ לתקופה) בארנונה העסקית עבור 3 התקופות הבאות:

● נובמבר-דצמבר 2020 או ינואר-פברואר 2021

● מרץ-אפריל 2021

● מאי-יוני 2021

ניתן להגיש בקשה באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה עד לסוף שנת 2022. עד כה אישרה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, הנחות לכ-40 אלף עסקים בסכום כולל של כ-473 מיליון ₪.

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים: "הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים פועלת ליצירת סביבה עסקית מעודדת צמיחה עבור עסקים חדשים ואני שמח שיכולנו לסייע לעסקים שפעילותם הוגבלה. אני מנצל את ההזדמנות לקרוא לכל העסקים שנפגעו בתקופת הקורונה וזכאים להנחה בארנונה וטרם מימשו את זכאותם להיכנס לאתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ולהגיש בקשה.

ההגשה להנחה בארנונה נפתחה באתר הסוכנות.

מהן ההשלכות של קריסת חברת אוונגרד הסינית?
ועדת הכלכלה החלה היום את הדיונים בסעיפי התחבורה מתוך חוק ההסדרים
ועדת הכספים החלה לדון במתווה החוק להעלאת גיל הפרישה לנשים
ועדת הכלכלה החלה את הדיון ברפורמת הייבוא
ועדת הפנים דנה היום ברפורמה לחיזוק והגדלת שוק השכירות לטווח ארוך
39% מהלקוחות שהם גופים ציבוריים - אינם משלמים לספקים בזמן
בשיתוף עם העירייה: השר אלקין יעניק חבילת סיוע לדיירי הבניין שקרס
מהי הלוואה חוץ בנקאי ומי רשאי לקחת אותה?
במסגרת תיקון חוק החל״ת נפגעו גם נשים ששהות בחופשת לידה
מועצת מקרקעי ישראל אישרה את תכניתו של השר אלקין: מחיר מטרה 2.1