נתניהו: "ברכות לידידי הנשיא ביידן"

חברי הכנסת מברכים את הנשיא הנבחר ביידן, בהיכנסו לתפקיד הנשיא החדש של ארצות הברית • צפו בברכות

נתניהו: "ברכות לידידי הנשיא ביידן"

לרגל טקס כהונתו של נשיא ארצות הברית הנכנס, ביידן חברי הממשלה מברכים את הנשיא הנבחר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך כעת את ג'ו ביידן אחר שהושבע היום לנשיא ה-46 במספר של ארה"ב: "ברכות לנשיא ג'ו ביידן ולסגנית הנשיא קמלה האריס על השבעתכם ההיסטורית. הנשיא ביידן, יש בינינו ידידות אישית חמה במשך עשרות רבות של שנים. אני מצפה לעבוד איתך כדי לחזק עוד יותר את הברית בין ארצות הברית לישראל, להמשיך ולהרחיב את השלום בין ישראל לעולם הערבי ולהתמודד עם האתגרים המשותפים, בראשם האיום האיראני. אני מאחל לכם הצלחה רבה. אלוהים יברך את ארצות הברית של אמריקה. ה' יברך את ישראל".

שר הביטחון וכעת שר המשפטים, בני גנץ הצטרף למברכים. גנץ בירך: "זהו רגע ייחודי עבור ארה"ב והעולם כולו. ארה"ב וישראל במיוחד חולקות מטרות ואתגרים רבים כעת - התמודדות עם התוקפנות האזורית של איראן ושאיפותיה הגרעיניות, מאבק בארגוני טרור וכוחות שחותרים תחת היציבות האזורית"

עוד ציין: "אני מצפה לעבוד עם ממשל ביידן וידידיי בפנטגון בכדי להתמודד עם האתגרים האלו. אני בטוח שהברית החזקה ביננו והמחויבות ההדדית בין המדינות יסייעו לקידום הערכים הדמוקרטיים המשותפים שלנו, יהפכו את המזרח התיכון ליציב יותר, ואת העולם לשקט ובטוח".

נשיא המדינה, ראובן ריבלין: "אדוני הנשיא ברכת העם בישראל שלוחה לך עם השבעתך כנשיאה ה-46 של ארצות הברית. מיטב הברכות לך, לסגנית הנשיא לבני משפחותיכם, ולכל העם האמריקני ביום חשוב זה".

סער ברך גם הוא: "אני מצפה לעבוד איתך בכדי לחזק את הברית בין ארה"ב לישראל ואת התמיכה הדו-מפלגתית בישראל".

שר האנרגיה יובל שטייניץ (הליכוד): "ברכות חמות לנשיא ארצות הברית ג׳ו ביידן, ידיד ותיק ונאמן של מדינת ישראל, ולסגניתו קמלה האריס. נאחל להם שינצחו את הקורונה, יאוששו את הכלכלה וימשיכו לבלום את הניסיון האירני להתקדם לנשק גרעיני".

יו"ר הכנסת, ח''כ יריב לוין בירך את ביידן, ובו זמנית ניצל את העיתוי להודות לטראמפ על התמיכה לישראל: "אני רוצה להודות מעומק הלב לנשיא היוצא דונלד טראמפ על תמיכתו האיתנה בישראל, ועל המהלכים ההיסטוריים שהוביל ביחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו - מהלכים אשר חיזקו את ישראל ושינו את פני המזרח התיכון".

עוד ברך את ביידן: "אני מאחל לנשיא ביידן הצלחה רבה בכהונתו החשובה, ובהעמקת הברית האיתנה שבין מדינת ישראל לארצות הברית, ידידתנו הגדולה ביותר. כולי תקווה כי שיתוף הפעולה הפורה בין שתי המדינות יעמיק ויביא בשורות לביטחונם ולבריאותם של אזרחי שתי המדינות", כתב לוין".

השגריר של ישראל באו"ם, גלעד ארדן, בירך את ביידן והזמינו להגיע לירושלים: "אני מברך את הנשיא ביידן ואת סגנית הנשיא האריס לרגל השבעתם ההיסטורית. היחסים בין ישראל לארה"ב הם עמוקים וחזקים מזה שנים רבות, ואני כשגריר הנכנס מצפה לעבוד עם הממשל החדש ולחזק את היחסים עוד יותר. הנשיא ביידן וסגנית הנשיא האריס, אזרחי ישראל מצפים לביקורכם בירושלים. מזל טוב!".

לעומת כל הברכות החביבות, ממועצת יש"ע נמסר מסר חד: "ג'ו ביידן הושבע לנשיאות ובאותו רגע אבד הסיכוי האחרון של נתניהו וגנץ להסדיר את ההתיישבות הצעירה".

נתניהו מברך את ביידן

סער בברכות לנשיא ביידן

גנץ מברך את ביידן

מנדלבליט הקפיא העברת חיסונים לקורונה למדינות זרות
גנץ לנתניהו: עצור את העברת החיסונים למדינות זרות
ליברמן על יש עתיד: אין עתיד עם ש"ס ויהדות התורה
סע⁣ר לנתניהו: "אתה הולך הביתה"
נתניהו חושף: "סער ובנט משקרים"
ועדת החוקה קיצרה את תוקף תקנות הכניסה והיציאה מישראל
על סף דמעות: אבתיסאם מראענה התנצלה
דרישה מהיועמ"ש: לחקור מגעים בין סגן השר מהליכוד לפלסטינים
משלוח המנות המפתיע לחברי הכנסת
הממשלה אישרה: ההגבלות לפורים