מסע קהילת כאייל תערוג לקברות צדיקים באוקראינה • גלריה

מסע התעוררות והתחזקות בקברי הצדיקים שוכני עפר הטמונים באוקראינה עם נשיא הקהילה, הרב אייל עמרני

מסע קהילת כאייל תערוג לקברות צדיקים באוקראינה • גלריה

את המסע הזה לא ישכחו בקהילת הקירוב 'כאייל תערוג' למשך זמן רב. תכנון המסע נמשך כבר חודשים ארוכים אולם רק לאחר שמגבלות הקורונה הוסרו באופן חלקי, התאפשרה יציאתו לדרך של המסע הרוחני והמרגש לציוני הצדיקים מייסדי החסידות שמקום מנוחתם באוקראינה.

אל המסע הצטרפו לצד בני הקהילה, ושומעי לקחו של נשיא 'כאייל תערוג' מקהילות הקודש בארץ ישראל ומקהילות נוספות מארה"ב מדרום אמריקה ומאירופה.

המסע שהתקיים בסוף השבוע, החל עוד בהכנות נרגשות ודברי התעוררות של נשיא הקהילה הרב אייל עמרמי, שעמד בראש המסע ונשא דברים נרגשים בגודל מעלתם של הצדיקים שוכני עפר שאת מקום קבורתם עתידים לפקוד במהלך המסע.

מסע לקברי הצדיקים

לאחר הנחיתה שמו חברי הקהילה את פעמיהם אל הציון הקדוש של תלמידו של רבי נחמן מברסלב רבי נתן שנטמן בבית הקברות בעיר ברסלב. לאחר מכן נסעו אל המקום המסוגל בית העלמין באומן שם נטמן למנוחת עולמים רבי נחמן מברסלב זכותו תגן עלינו. שם נשא נשיא הקהילה דברי תורה מתורתו של הצדיק.

שמחה גדולה והתרגשות נרשמה בעת שהגיעו לציון של סנגורם של ישראל רבי לוי יצחק מברדיצ'וב. מקהלה של פייטנים ונגנים שוררה שירי רגש והתעלות, שרוממו את המשתתפים לגבהים חדשים.

המסע הרוחני הגיעו לשיאו בשבת קודש. בשבת אחים גם יחד קהילת 'כאייל תערוג' בהיכל הבעל שם הקדוש בעיירה מעזיבוז' סמוך ונראה לציון הקדוש של הבעל שם טוב הקדוש. במהלך השבת שוררו בני הקהילה שירים ותשבחות. תפילות מרוממות אותם הוביל בטוב טעם החזן רבי אלחנן משמרתי שהפליא בקולו.

עונג שבת עילאי, סעודות כיד המלך ומלווה מלכה רבתי. לוו בשיעורי תורה נפלאים מפיו של הרב אייל עמרמי. בסיום המסע שבו המשתתפים לארץ ישראל מלאים וגדושים במטען רוחני והשראה גדולה לה זכו במהלך המסע בקברות הצדיקים בערבות אוקראינה.

מסע לקברי הצדיקיםמסע לקברי הצדיקיםמסע לקברי הצדיקיםבציון רבי לוי יצחק מברדיטשוב
הרץ בערב שבת וכלי בידו, מה ניתן לדעת עליו? • דף היומי
צפו: כיצד לברך ולנענע את ארבעת המינים?
ההכנות האחרונות לחג הסוכות • האושפיזין • צפו
היכן מצינו שהחלפת סדר המילים שווה ממון רב? • דף היומי
ברדק: כשאפי מנסה לבנות סוכה בעצמו
מבצע "מצווה על גלגלים": סוכת האמבולנס הנודדת של מד"א חוזרת
לקראת חול המועד: היכונו לברכת הכהנים והקפות שניות בכותל
צפו: שיעורו של הגר"י רצאבי למוצש"ק האזינו התשפ"ב
מפתיע: האם כלבים אוהבים לאכול תפילין?
מסירות נפש לקיום המצוות! • חג הסוכות וברית המילה • צפו