לאחר שחזר: בנט הכריז על איחוד האמירויות כמדינה אדומה

7 מדינות נוספות הוגדרו כמדינות אדומות אליהן היציאה אסורה מישראל ללא אישור חריג

לאחר שחזר: בנט הכריז על איחוד האמירויות כמדינה אדומה

הועדה לסיווג מדינות במשרד הבריאות המליצה לממשלה להכריז על אירלנד, נורבגיה, ספרד, פינלנד, צרפת, שבדיה ואיחוד האמירויות, כמדינות אדומות. ההחלטה תכנס לתוקף ביום 19/12/2021 בחצות (בלילה שבין ראשון לשני), בכפוף לאישור הממשלה וועדת החוקה של הכנסת.

מדינות אלה יתווספו למדינות הקיימות ברשימת המדינות האדומות:

אוגנדה, איי סיישל, אנגולה, אריתריאה, אתיופיה, אסוואטיני, בוטסואנה, בורונדי, בורקינה פאסו, בנין, בריטניה, גאנה, גבון, ג'יבוטי, גינאה, גינאה ביסאו, גינאה המשוואנית, גמביה, דנמרק, דרום אפריקה, דרום סודן, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, הרפובליקה המרכז אפריקנית, הרפובליקה של קונגו (קונגו בראזוויל), זימבבואה, זמביה, חוף השנהב, טוגו, טנזניה, ליבריה, לסוטו, מאוריטניה, מאורציוס, מאלי, מדגסקר, מוזמביק, מלאווי, ניגריה, ניז'ר, נמיביה, סאו טומה ופרינסיפה, סומליה, סנגל, סיירה לאון, סנט הלנה (בריטניה), צ'אד, קומורוס, קייפ ורדה, קניה, קמרון, ראוניון (צרפת), רואנדה.

הקריטריונים לסיווג מדינות כאדומות: דיווח מדינתי על 10% שכיחות של אומיקרון על בסיס ריצוף א וSGTF או שיעור אומיקרון בקרב הנוסעים הנכנסים מעל 5 מאומתים לאומיקרון ל - 10,000 נוסעים נכנסים, וגם שיעור האומיקרון מסך המאומתים ממדינה זו מעל 10% או קשר גאוגרפי חזק למדינות עם שכיחות מעל 10%.

מדינה אדומה היא מדינה שהיציאה אליה אסורה למעט באישור חריג, וכל החוזרים ממדינה אדומה יחויבו בבידוד מלא.

כל החוזרים שאינם מוגנים בהתאם להגדרות משרד הבריאות יחויבו בבידוד במלונית מטעם המדינה, עד לקבלת תוצאה שלילית בבדיקת ה-PCR שביצעו בכניסה לישראל. לאחר קבלת תוצאה שלילית, הם יורשו להשלים את תקופת הבידוד בביתם, ככל שיצהירו שלא גרים או שוהים בבית אנשים נוספים מלבדם.

מדינות כתומות - כל יתר מדינות העולם שאינן אדומות. מדינה כתומה היא מדינה באזהרת מסע חמורה, ומשרד הבריאות ממליץ לציבור להימנע מנסיעה למדינות אלה.

מדינות צהובות - הרשימה ריקה. מדינה צהובה היא מדינה בה הסיכון לחלות בקורונה הינו נמוך.

בנט בצמוד לשייח מהמירויות
מכת הזיופים: נתפסו נערים שביצעו קניות בשטרות מזויפים בב''ב
עצורים בהתפרעויות במזרח ירושלים: "נפעל ביד קשה"
אלו השינויים בתנועה בעקבות הילולת רשב''י
פעם שלישית בשלושה ימים: גבר במצב קשה בעקבות הכשת נחש
יהודי נפצע קל לאחר שהותקף בעיסאוויה על ידי פלשתינים
שוב: נציב הכבאות אוסר להדליק מדורות בל''ג בעומר
הובא למנוחות לוחם הימ''מ נועם ז''ל
בג״ץ קבע: פרויקט הרכבל ייצא לדרך
החל ממחר: תרגילי התרעות ברחבי הארץ
בני ברק: תקציב התברואה והניקיון קוצץ והועבר לתקציב החגיגות