אסון מירון: חברי הכנסת מגיבים

נתניהו: "כולנו מתפללים לרפואת הנפגעים" • הגר''י יוסף: ״קורא לציבור הרחב להתפלל ולקרוע שערי שמים לרפואת הפצועים"

אסון מירון: חברי הכנסת מגיבים

בעקבות האסון בו נפצעו כ-150 איש במירון, ועשרות נהרגו, מגיבים חברי הכנסת לאסון הנורא.


ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "אסון כבד בהר מירון. כולנו מתפללים לרפואת הנפגעים. אני מבקש לחזק את כוחות ההצלה הפועלים במקום".

מרן הראשון לציון הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף אמר: ״המשכיל בעת ההיא יידום, אין זו עת לחיפוש אשמים. אני קורא לציבור הרחב להתפלל ולקרוע שערי שמים לרפואת הפצועים, לתמוך ולחזק את המשפחות שאיבדו את קרוביהם. ויה״ר שיבולע המוות לנצח וימחה ה׳ דמעה מעל כל פנים אמן״.

ראש הממשלה החליפי שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ בציוץ בטוויטר: "מאז הלילה פעלו כוחות הביטחון, החילוץ וההצלה של פיקוד העורף, פיקוד הצפון וחיל האוויר שכם אל שכם עם המשטרה וכל הכוחות בשטח בכדי להציל חיי אדם. זו שעה קשה וליבנו עם המשפחות. יש לנו מחוייבות עליונה לחקור ולבדוק את הכשלים, להפיק לקחים ולהטמיעם כדי שאסון כזה לעולם לא יחזור.


"בשעה הקשה הזו, אין מילים שיכולות לנחם ואין מילים שיכולות לתאר את גודל הכאב מהאסון הנורא בהר מירון. מעומק ליבי, אני משתתף בצערן הכבד של המשפחות שאיבדו את היקר להן מכל ומתפלל להחלמתם של הפצועים".שר הפנים, אריה דרעי: "הלב נשבר נוכח האסון הכבד בהילולה במירון. אני מתפלל לשלום הפצועים ומחזק את כוחות ההצלה הפועלים במקום. ״אל נא רפא נא לה".


שר הדתות הרב יעקב אביטן: "הלב שבור ומרוסק נוכח האסון הכבד מנשוא שפקד אותנו בעיצומה של הילולת רשב״י במירון. חלום בלהות התממש לנגד עינינו כאשר עשרות יהודים יקרים, בינהם נערים וילדים קיפדו את חייהם בתוך ההמון הרב".


בשעות קשות אלו בהן המשפחות האבלות מוכות הלם ויגון, ופצועים רבים נאבקים על חייהם בבתי החולים, אני קורא לציבור הרחב להתפלל ולקרוע שערי שמים לרפואתם ולפעול ולסייע ככל הניתן למשפחות הדואבות. וכל בית ישראל יבכו טת השריפה אשר שרף ה׳.


ח''כ יואב בן צור בציוץ בטוויטר: "הלב כואב ומסרב להאמין מהמראות המזעזעים מהאסון הנורא והבלתי נתפס מהילולא במירון, מתפלל לרפואת הפצועים "הן אל כביר לא ימאס תפילת רבים" .


ח"כ בצלאל (הציונות הדתית) בציוץ בטוויטר: "מחזק את ידי כוחות המשטרה, החילוץ וההצלה הפועלים כעת באירוע הקשה במירון ומתפלל לרפואת הפצועים. א-ל נא רפא נא להם. הכבישים להר סגורים. אל תגיעו. שנשמע רק בשורות טובות".


‌‏יו״ר הקואליציה ויו״ר סיעת הליכוד מיקי זוהר בציוץ בטוויטר: "אסון בלתי נתפס, הלב נשבר. עשרות מתפללים שהגיעו למירון כדי לקבל את ברכתו של גדול התנאים, רבי שמעון בר יוחאי, לא חזרו לביתם וקיפחו את חייהם. מחובתנו להבין ולברר מה בדיוק קרה שם כדי למנוע אסון נוראי שכזה בעתיד. כואב עם משפחות ההרוגים ומתפלל להחלמת הפצועים. שבת שלום ובשורות טובות.


השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה: ״כוחות המשטרה בפיקוד המפכ"ל עושים כמיטב יכולתם לפנות כעת את צירי התנועה כדי לאפשר לאלפי האנשים שעדיין שוהים על ההר לצאת בבטחה לבתיהם. ‏אני קורא לכל הציבור להישמע להוראות. ‏למרבה הצער רבים מהנפטרים טרם זוהו כמתחייב ומטבע הדברים יש משפחות רבות שעדיין בחוסר ידיעה".


יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט בציוץ בטוויטר: "אסון כבד מנשוא בקבר רשב״י. עם ישראל מאוחד כולו בתפילה למען הנפגעים".


שר ירושלים ומורשת רפי פרץ (ימינה) בציוץ בטוויטר: "ארוע קשה מאוד במירון. המראות לא פשוטים בכלל. זמן לתפילות. אל נא רפא נא להם".


יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין: "כאב עצום ואבל גדול. יום חג במירון שהפך לאסון כבד למדינת ישראל כולה. אני שולח את תנחומיי הכנים למשפחות ההרוגים ואיחולי החלמה לפצועים. הלב נשבר".


השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל בציוץ בטוויטר: "בלתי נתפס. כולנו מאוחדים סביב משפחות ההרוגים באסון הכבד. מתפללת לרפואת הפצועים. אל נא רפא נא להם. הלב מסרב להאמין. אנו נושאים תפילה להחלמתם המהירה והמלאה של הפצועים. עכשיו חייבים לפעול לפינוי בטוח כדי שלא יפגעו אנשים נוספים. יהי זכרם של ההרוגים ברוך ונשמתם צרורה בצרור החיים.״


חה"כ עמיחי שיקלי, ימינה על האסון במירון: ‏אַחֵינוּ כָּל בֵּית יִשְׂרָאֵל הַנְּתוּנִים בַּצָּרָה וּבַשִּבְיָה הָעוֹמְדִים בֵּין בַּיָּם וּבֵין בַּיַּבָּשָׁה הַמָּקוֹם יְרַחֵם עֲלֵיהֶם וְיוֹצִיאֵם מִצָּרָה לִרְוָחָה וּמֵאֲפֵלָה לְאוֹרָה וּמִשִּעְבּוּד לִגְאֻלָּה הָשָׁתָא בַּעֲגָלָא וּבִזְמַן קָרִיב ואִמְרוּ אָמֵן.


יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ מרב מיכאלי על האסון הנורא במירון הלילה: "‏אסון כבד. לילה נורא. הלב ממאן להאמין. שולחת ניחומים מעומק הלב למשפחות וחיזוק ידיים באיחולי החלמה לפצועים. כמה קשה ועצוב".


ח"כ רם שפע (כחול לבן) בציוץ בטוויטר: "הלב נקרע מהאסון הנורא שהתרחש הלילה במירון. יום חג שהפך לאסון לאומי ברגע. אני מחבק את המשפחות האבלות על האובדן הגדול ושולח איחולי החלמה מהירה לפצועים.


ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) בציוץ בטוויטר: "אני מזועזעת ואני בהלם מהחדשות על מה שקרה בהר מירון הלילה, זה אסון נוראי. לאחר שהעשן יתפזר ונקבור את הנפטרים מחובתנו להבין איך ולמה זה בכלל קרה ולהסיק מסקנות. אני משתתפת בצער משפחות הנפטרים ומאחלת לפצועים החלמה מהירה. שתהיה שבת שלום עם בשורות טובות".


סגן השר לבט"פ, חה"כ גדי יברקן: "הלב בוכה עם כל עם ישראל. אין מילים לתאר את הזעזוע והצער מהאסון הנורא במירון. האירוע יבדק כמובן לעומק וביסודיות, אין שאלה שתשאר ללא מענה, אבל כעת, כשאנו עדיין מעכלים את גודל האסון, ליבנו עם משפחות ההרוגים והפצועים. שולח מעומק ליבי תנחומים למשפחות ההרוגים, ומתפלל יחד עם כל עם ישראל להחלמת הפצועים".


אורלי לוי-אבקסיס בציוץ בטוויטר: "מזועזעת ודומעת מהאסון הכבד במהלך ההילולא במירון. ליבי עם הנפגעים ובני משפחותיהם. מצטרפת לתפילות לשלום הפצועים ומחזקת ידי כוחות ההצלה והבטחון הפועלים בשעה זו בשטח להצלת חיים. אנא מכם, אל תעבירו תמונות ושמות ברשתות החברתיות".


שר החקלאות ופיתוח הכפר אלון שוסטר (כחול לבן) בציוץ בטוויטר: "לילה טרגי במירון. משתתף ביגון משפחות הנפטרים ומייחל לרפואת הנפגעים".


שר החוץ גבי אשכנזי (כחול לבן) בציוץ בטוויטר: "הלב דואב על האסון הכבד שהתרחש הלילה במירון. אני מבקש לחזק את ידי כוחות ההצלה שפעלו במהלך כל הלילה ועדיין פועלים במקום להצלת חיים. ליבנו עם המשפחות. יהי זכר הנספים ברוך. רפואה שלמה לפצועים".


ח״כ קרן ברק:״ ‏"אֵל נָא רְפָא נָא לָהּ" בוקר קשה ועצוב. קשה לעצור את הדמעות. אסון כבד ונוראי. שולחת את תנחומי למשפחות ההרוגים ומשתתפת בצערם הכבד, ומאחלת יחד עם כל בית ישראל החלמה מהירה ורפואה שלמה לכל הפצועים".


אהוד ברק בציוץ בטוויטר: "הלב עם משפחות ההרוגים באסון במירון. איחולי החלמה מהירה לפצועים. האסון כבד ומדליק נורות אזהרה. נדרשת חקירה ונדרש חשבון נפש. חובתנו לשנן ׳ונשמרתם לנפשותיכם׳ ולעשות הכל כדי שאסון כזה לא יישנה".


אלי כהן, שר המודיעין בציוץ בטוויטר: "אסון כבד קרה הלילה במירון. עם ישראל כולו מחבק את משפחות ההרוגים, מתפלל לשלום הפצועים, ומחזק את ידי כוחות הביטחון".


ח״כ עמר בר-לב (העבודה) ציוץ בתגובה לאסון הר מירון: ״אסון לאומי נורא אירע הלילה במירון. ‏ליבי עם משפחות עשרות ההרוגים, מאות הפצועים ואלפי בני משפחותיהם. ‏כישלון קולוסאלי של המשרד לבט״פ ומשטרת ישראל. ‏ועדת חקירה ממלכתית - מיד.״


שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה (כחול לבן) בציוץ בטוויטר: "כל מי שמכיר את הר מירון וההילולה מעיד שבכל שנה זה נגמר בנס, השנה זה נגמר באסון גדול - 44 אנשים נהרגו ומאות פצועים. לראות את התמונות ולא להאמין, אסון נורא שעם תשומת לב והיערכות נכונה כנראה היה נמנע. הלב עם משפחות ההרוגים והפצועים".


ח"כ מאיר כהן, יו"ר סיעת יש עתיד - תל"ם בציוץ בטוויטר: "הלב נקרע מגודל האסון שלא זכור כמוהו במדינת ישראל. החלמה מהירה למאות הפצועים. משתתף בצער המשפחות האבלות".


חכ"ל דב חנין בציוץ בטוויטר: "הכתובת הייתה על הקיר. העדויות ממירון מזעזעות. הלב עם משפחות הנספים ועם הנפגעים הרבים. אלה התוצאות כשדוחסים מאות אלפי אנשים בלי היערכות נדרשת. השר לבטחון פנים חייב להתפטר. עוד היום".


שגריר האיחוד האירופי בישראל: "‏אנו המומים ועצובים מאוד מהבשורה האיומה על פצועים והרוגים בחגיגת ל"ג בעומר בהר מירון. תנחומינו למשפחות הקורבנות ואיחולי החלמה מהירה לכל הנפגעים".


שר הבריאות יולי אדלשטיין בחשבון הטוויטר: "‏משרד הבריאות ואני עוקבים משעות הלילה אחר אסון מירון הנורא. בתי החולים וארגוני ההצלה עושים עבודת קודש לטפל בנפגעים. לבנו עם משפחות ההרוגים בשעה קשה זו. אני מחזק את ידי הרופאות והרופאים, האחיות והאחים, הפרמדיקים והמתנדבים על עבודת הקודש שנעשית גם ברגעים אלו".


דוד ביטן: "כל כך קשה לקום לבוקר כזה, פשוט אסון, ליבי עם משפחות ההרוגים, מאחל החלמה מהירה לפצועים".


ח"כ מאיר כהן, יו"ר סיעת יש עתיד - תל"ם בציוץ בטוויטר: "הלב נקרע מגודל האסון שלא זכור כמוהו במדינת ישראל. החלמה מהירה למאות הפצועים. משתתף בצער המשפחות האבלות".


שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה (כחול לבן) בציוץ בטוויטר: "כל מי שמכיר את הר מירון וההילולה מעידים שבכל שנה זה נגמר בנס, השנה זה נגמר באסון גדול 44 מתים. לראות את התמונות ולא להאמין, אסון שעם תשומת לב והערכות נכונה כנראה היה נמנע. הלב עם משפחות ההרוגים".


ח"כ תמר זנדברג (מרצ) בציוץ בטוויטר: "אסון מחריד ובלתי נתפס במירון הלילה. לא מסוגלת לדמיין מה עובר כרגע על משפחות שעדיין לא יודעות מה קרה לקרובים וילדים. יש צורך בחקירה והסקת מסקנות אבל היום ניחומים למשפחות ואיחולי החלמה לפצועים באסון הקשה הזה".


שר האוצר ישראל כ"ץ (הליכוד) בציוץ בטוויטר: "כולנו דואבים וכואבים את האסון הנורא שאירע הלילה בהר מירון, כאשר מי שבאו למירון באהבת חינם וברצון לקדש שם שמים מצאו את מותם ורבים אחרים נפצעו. תנחומי למשפחות ההרוגים ואיחולי החלמה מלאה לפצועים. אנו מחזקים את ידיכם. כולנו ביחד בשעה קשה זו".


שר האנרגיה יובל שטייניץ (הליכוד) בציוץ בטוויטר: "הלב כואב על האסון בהר מירון. משתתף בצערן של המשפחות ומתפלל יחד עם כל עם ישראל לרפואת הפצועים.


זהבה גלאון, נשיאת מכון 'זולת' ויו"ר מרצ לשעבר בציוץ בטוויטר: "איזה אסון. הלב נשבר, ואיזה מחדל ולאחראים יש שמות ושמות משפחה ולא צריך לחכות לוועדת חקירה כדי שיסיקו מסקנות ויניחו את המפתחות".


ח"כ אופיר כץ (הליכוד) בציוץ בטוויטר: "אסון נורא, קשה ומצמרר במירון. תנחומים כנים למשפחות ההרוגים. יחד עם כל עם ישראל מצטרף לתפילות לרפואת הפצועים".


ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו) התייחס לאסון הר מירון: "התעוררנו לאחד האסונות הקשים שידענו בתולדות מדינת ישראל. הלב נקרע וכואב על עשרות הרוגים. מבקש בכל לשון של בקשה, אל תשתפו תמונות מהאירוע, תחסכו מהמשפחות עוד כאב מיותר. תנו לאנשי כוחות הביטחון לעשות את עבודתם".


ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן) בציוץ בטוויטר: "איזה אסון נורא!! כואב הלב על אלה שקיפחו את חייהם. חיזוק למשפחות ההרוגים ואיחולי החלמה מהירה וטובה לפצועים".


מזכ"ל מפלגת העבודה ערן חרמוני בציוץ בטוויטר: "איזה אסון נוראי. בוקר כל כך עצוב ומצמרר. פשוט אין מילים".


ח"כ מיכל קוטלר-וונש (כחול לבן) בציוץ בטוויטר: "עוקבת בחרדה ובצער רב אחר האסון הכבד שפקד את מדינת ישראל והעם היהודי הלילה. יהי זכר ההרוגים ברוך. תפילות לרפואת הפצועים הרבים, בגוף ובנפש"


יו"ר הסוכנות היהודית חכ"ל יצחק הרצוג בציוץ בטוויטר: "אסון נורא במירון. משמחה לאבדן המוני. נתפלל להחלמת הפצועים וננחם מעומק הלב את האבלים. בוקר קשה ועצוב".

רגעי האסון במירון

למרות אירוע הזיהום בחופים - עלייה באחוז החופים הנקיים
סטודנטים מכל העולם מתנדבים כדי להגן על ישראל ברשתות החברתיות
ראשי רשויות יהודים וערבים נפגשו עם צמרת המשטרה
התושבים התלוננו: לא שומעים את האזעקות
תלמיד ישיבה נפל מגובה באתר בניה בבני ברק ונפצע
בנו של אחד הנספים באסון במירון: "לא מבקשים נקמה, מבקשים נחמה"
אייכלר: "מדוע לא אושרה שאילתה דחופה בעניין המחסור החמור בממ"דים?"
2021? המבקר חושף את הכשלים הדיגיטליים של בתי הדין הרבניים
מבצע 'שומר החומות': עלה ל-12 מניין ההרוגים מתחילת המבצע
בשל כאבי גב: הנשיא ריבלין נדרש לבדיקה רפואית בבית החולים