הליכוד מגיבים לשמולי: החלת הריבונות תבוצע בדיוק כפי שנחתם בהסכם הקואליציוני!

לאחר דברי השר איציק שמולי מכחול לבן שאמר כי לא יתמוך בהחלת הריבונות ביו"ש, הליכוד מגיבים: החלת הרבונות תתבצע בדיוק כפי שסוכם בהסכמים הקואליציונים", לא מתכוונים לשנות!

הליכוד מגיבים לשמולי: החלת הריבונות תבוצע בדיוק כפי שנחתם בהסכם הקואליציוני! נתניהו במליאת הכנסת

השר שמולי אמר הבוקר בראיון שלא יתמוך בתוכנית של נתניהו להחלת הריבונות ביו"ש, וטען כי יש ביכולתם לעכב אותה : "היכולת שלנו לעכב את המהלך הרבה יותר גדולה מתוך הממשלה". "סיפוח חד צדדי עומד בסתירה לאינטרס הלאומי". עם זאת חשף כי "יש שטחים שגם מפלגת העבודה מעוניינת שתהיה בהם ריבונות".

"אין ספק שיש כרגע מוטיבציה גבוהה לראש הממשלה לקדם את המהלך החלת הריבונות אך היא תעשה אך ורק בהסכמת הפלסטינים ומתוך הסדר מורחב".

ח"כ ויו"ר הקואליציה מיקי זוהר מהליכוד, הגיב לדבריו "הולך להיות סיפוח. כרגע יושבים על המפות ומנסים להגיע להבנות סופיות עם הממשל האמריקאי כדי שהדברים יעברו בהסכמתם. מה שצפוי להיות זה החלת הריבונות על כל היישובים היהודים בארץ ישראל, כשהיעד הוא ה-1 ביולי. יכול להיות שזה ייקח מספר שבועות".

זוהר הבהיר את דבריו ואמר "אני לא רוצה לספח על אפם וחמתם של האמריקאים, אני לא רוצה להגיע לנקודה הזו. אנחנו מאד מכבדים את האמריקאים ויש מערכת יחסים מצוינת. יש דברים שצריך להשאיר לקסמו המיוחד של ראש הממשלה שלנו, שיודע להביא דברים. הוא תמיד מצליח בסופו של דבר".

האמריקאים נמצאים כעת בתסכול גדול כיון שבימים האחרונים מועצת יש"ע פועלת אצל שרים וחכים מהימין לשכנע אותם שיתנגדו לתוכנית המאה של טראמפ. ומחמת כן נמסר מגורם אמריקני כי "אם המתיישבים לא מעוניינים במה שיש לממשל להציע כעת, שלא יבואו אלינו בהמשך".

"היה מצופה שיראו את התמונה הרחבה, שיזכרו איפה הם עמדו בדצמבר 2016 (החלטת מועצת הביטחון 2334 שפגעה בישראל, אשר הובלה על ידי ממשל אובאמה), ושיחשבו היכן הם עשויים לעמוד בעוד ארבע שנים, אם הפלסטינים יתמידו בסירוב למשא ומתן עם ישראל".

בסך הכללי רוב חברי הליכוד תומכים במהלך אך יתכן שרים ימניים יותר אשר יתנגדו או ימנעו כאלקין או ציפי חוטובלי. בני גנץ מכסים עם תוכנית טראמפ. אך לא החליט עדיין האם יאפשר לחברי מפלגתו חופש הצבעה בנושא, או שיטיל משמעת סיעתית.

יש לציין כי בשלב זה בודדים בצמרת הישראלית יודעים בברור את כל פרטי המהלך כיון שנתניהו עדיין לא הציג את המפה הסופית לכלל השרים. כמו כן טרם הועלה נוסח ההחלטה של התוכנית לאישור הקבינט והממשלה, כמו כן גורמי המודיעין במשרד החוץ, ובמוסד בצה"ל, טרם הציגו את הערכותיהם.

ציר מרכזי בכחול לבן: השר שי יזהר חזר בו
החליט לפרוש! השר יזהר שי הודיע כי הוא מתפטר מהממשלה
ח"כ אזולאי שהחלים מקורונה: "הלב שלי נחצה לשניים" • צפו
ח"כ בוסו: הדיון אם יהיו הפגנות או תפילות הוא אחד המביכים
אושר בקריאה ראשונה: הממשלה תהיה רשאית לקבוע הגבלות על הפגנות ותפילות
ליצמן: את הסגר היינו צריכים לעשות מזמן • לא סתם התפטרתי
ליצמן: "תתפלאו לשמוע אבל יש אדם שעומד מאחורי דבריו, והתפטרתי, אצביע נגד"
הנאום הסוער של השר אמסלם: "אני צריך ללמד אותך מר מנדלבליט"?
שטיפת מוח שמאלנית מתוכננת: "עקב מחדלי נתניהו בניין זה נמצא בסגר"
בעקבות הסגר: בכיר בכחול לבין מאיים להתפטר