אבוטבול: "המצב הכלכלי שלנו נמצא בשפל מאוד מאוד גדול"

ח"כ משה אבוטבול (ש"ס) בנאום על דו"ח העוני אשר התפרסם לאחרונה: "אנחנו נמצאים במצב מאוד מאוד מצער כשאנחנו רואים את דוח העוני שמפרסם הביטוח הלאומי. אבל מי ...

אבוטבול: "המצב הכלכלי שלנו נמצא בשפל מאוד מאוד גדול"

ח"כ משה אבוטבול (ש"ס) בנאום על דו"ח העוני אשר התפרסם לאחרונה: "אנחנו נמצאים במצב מאוד מאוד מצער כשאנחנו רואים את דוח העוני שמפרסם הביטוח הלאומי. אבל מי שחושב שרק הביטוח הלאומי יודע להוציא דוחות אמיתיים וטובים, אז אני כמובן קיבלתי מארגון לתת, שגם הוא הכין דוח עוני אלטרנטיבי. והם מביאים שם בדפים רבים את כל הדיאגרמות וכל הדברים, כיצד המצב הכלכלי שלנו נמצא בשפל מאוד מאוד גדול. אז כמובן שאנחנו מצירים על כך. חייבים לעשות את הכול כדי לפעול בנושא הזה. ואנחנו גם לפעמים יוצאים מגדרנו".

ח''כ אבוטבול גילה לשומעים כי: "ממש לפני כמה רגעים ביקשו ממני לחתום על הצעת חוק לגבי שכר המינימום, וזה גם כן הגיע משורות הקואליציה. חתמנו. אנחנו נחתום על כל דבר שיכול לגרום טוב לאותן משפחות, שהן לא יהיו, חלילה, באותם מקומות שבהם אף אחד לא רוצה לראות אותם".

ח''כ אבוטבול הסביר כיצד העוני הגיע לכלל האוכלוסייה: "אבל אתם חייבים להבין, זה לא בא ככה, איך שאומרים, בצורה כזאת שפתאום נעשינו עניים או דברים מהסוג הזה. אלה תהליכים שקורים כאן, בתוך הממשלה הזו. הממשלה האטומה הזו, שבעצם לא מבינה שזה בעצם כמו מקל כביסה, אדוני היושב-ראש: לוחצים למעלה, נפתח למטה. לא יעזור שום דבר".

עוד הזכי ראת 'שר המיסים': "ברגע ששר האוצר או שר המיסים – היה פעם בעבר, שר האוצר היה משה ניסים, אז היו שקראו לו בזמנו נושה מיסים. אני אומר שעכשיו לשר האוצר שלנו יתנו שם מאוד יפה – ליברמס. למה? אני קורא לכם פה דבר שאתם חייבים לדעת. גד ליאור אומר ב-Ynet "שר המיסים", על ליברמן, והוא אומר, "שנים שלא היה בישראל שר אוצר שהיה חתום על כמות צווים להעלאת מיסים גדולה כל כך". וזה שהוא הבטיח במערכת הבחירות שהוא לא יעלה מיסים וכל הדברים, אוקיי, דיבורים לחוד ומעשים לחוד".

עוד ציין: "אבל חברים יקרים, אתם צריכים להבין שההתפתחות של הדבר הזה נעשית בצורה מאוד מאוד ברורה. ברגע שאנחנו רואים שמעלים את התחבורה הציבורית – ולאחר מכן, רואים גם כן מיסים לאורך כל הדרך. גם הארנונה, אפשר כבר לייקר את זה יותר. כל דבר ודבר, כשאנחנו עוברים עליו – בואו נאמר ככה, אין דבר שלא שמו בו מכה. ירקות, עם החקלאים, וכל הדברים שאנחנו רואים. זה באמת מביא אותנו למצב שאנשים מגיעים לעוני".

עוד ציין את טיסותיהם של שרי הממשלה לחו''ל שמניינם ס''א: "61 טיסות, אדוני היושב-ראש, עשו בממשלת בנט בשבעה חודשים. לעומת זה, 35 – בנימין נתניהו בממשלה הקודמת. ובקודמת שבקודמת היו 50, כלומר, הוא גם הוריד את הטיסות. וכל זה, הטיסות הרבות האלה, אדוני היושב-ראש, כשיש קורונה, כשיש מגבלות".

לסיום אמר: "איזה כישרון יש לשרים האלה לעוף ממקום למקום. ואל תשכח שכשמדובר בשר חוץ או ראש ממשלה, הטיסות מאוד יקרות, בפרט כשהם נוסעים עם מטוסים ריקים. אז אנא, התושבים, כשאתם רואים את דוח העוני, תיזכרו בכל אלה, מדושני העונג, שכשאנחנו רואים את הדוחות, הם טסים למרחקים".

אבוטבול: "המצב הכלכלי שלנו נמצא בשפל מאוד מאוד גדול"

ערוץ הכנסת

מעל 1,000 ש''ח: מענק לימודים לקראת שנת הלימודים
סוחרים בעזה חוששים: "אם המצב ימשיך, נגיע לפשיטת רגל"
זינוק עצום בחודש האחרון במספר המשפחות שפנו להדרכה בהתנהלות כלכלית
נתניהו: "רק בשנה האחרונה המחירים עלו פי 9"
יו"ר ההסתדרות: "חברת ליימן שליסל הוכנסה לרשימת חרם הצרכנים"
לפיד: "הדלק יורד היום בחצות"
יו"ר ההסתדרות קורא לחרם צרכנים על חברות הענק
מחר: הריבית על הדולר צפויה לזנק
לפיד: מחיר הדלק ירד בעוד שבוע
בגלל שהם שוטרים: מענק 34 מיליון