הקלות נוספות: צמצום קפסולות בכיתות

הממשלה אישרה הערב (ה׳, במשאל טלפוני) את הצעת משרד הבריאות להקלות במערכת החינוך שיהיו בתוקף עד ליום שלישי, א' אייר (13.4.21) באופן הבא: ביטול הקפסולות בכ...

הקלות נוספות: צמצום קפסולות בכיתות ילדי תלמוד התורה אצל שר התורה, הגר''ח קנייבסקי שליט''א, אילוסטרציה

הממשלה אישרה הערב (ה׳, במשאל טלפוני) את הצעת משרד הבריאות להקלות במערכת החינוך שיהיו בתוקף עד ליום שלישי, א' אייר (13.4.21) באופן הבא:


ביטול הקפסולות בכיתות ד' כך שיוכלו ללמוד בכיתות מלאות. מתן אפשרות לערבוב של קפסולות בבתי ספר במסגרת שיעורי חנ"ג ולימודים מעשיים בשטח פתוח.


כמו כן, הוסרה המגבלה על ערבוב קבוצות של כיתות א'-ג' בצהרונים, כך שתחול עליהם ההוראה הכללית לפיה ניתן לערבב 3 קבוצות קבועות לכל היותר, ועד 28 ילדים.


בנוסף, כיתות ז'-י' יוכלו לעבור בין עד 4 קבוצות קבועות (ולא 2 בלבד), כאשר לכלל התלמידים בוטלו הצהרות הבריאות.


כמו כן, ישנו שינוי בתכנית "מגן חינוך" אשר התקיימה עד כה במוסדות באזורים המסווגים בצבע "כתום" לפי תכנית הרמזור, כך שתתקיים בכיתות ז'-י' בכל הארץ במוסדות החינוך המעוניינים בכך, ותאפשר למידה ללא מגבלת הקפסולות לשכבות אלו במוסדות שישתתפו בתכנית.


בנוסף, ירד שיעור המחוסנים והמחלימים הדרוש ללמידה מלאה בכיתות י"א ו-י"ב, כך שבמקום 90% יעמוד על 65%.


תקנות אלו מתווספות להקלות שפורסמו מעל 'בימה' זו. לפי ההקלות החדשות, מגבלת ההתקהלות בשטח פתוח תוגדל ל-100 איש (בשטח סגור נשארת מגבלה של עד 20 איש). בהוראת שעה ליום הזיכרון לעניין השתתפות משפחות שכולות בטקסי יום הזיכרון - בני משפחה שכולה יכנסו לטקסים גם ללא תו ירוק.


הגדלת תפוסת קהל באיצטדיוני ענק במקומות פתוחים מ-5,000 ל-10,000; במקומות סגורים – הגדלה ל-40% תפוסה ועד 4,000 מקסימום.


כמו כן, הוגדלה התפוסה באירועים שאינם בישיבה ו/או עם מזון בשטח פתוח מ- 500 ל-750. בנוסף להתרת הגשת שתייה באירועי תרבות בישיבה ללא מזון.


בתעופה והתחבורה התפוסה המירבית באוטובוס המעביר נוסעים בין טרמינל הנוסעים לכלי הטיס, שכרגע עומדת על 50% מהתפוסה המרבית, תהיה עד 75% מהתפוסה המקסימלית.


בנוסף, יתקיים דיון נפרד עד יום ה' באייר (17.4.21) בעניין מסקנות עבודת המטה שריכז מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים בדבר בחינת דרכים להגדלת קיבולת מעבר נוסעים הנכנסים לישראל או יוצאים ממנה. התקנות בתוקף עד ליום חמישי, י' באייר (22.4.21).


יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור, ההסתדרות הרפואית בישראל פרופ' חגי לוין הגיב למתווה הלימודים: "הממשלה לא הצליחה היום לגבש תכנית שפויה לחינוך, התואם למצב התחלואה וההתחסנות הנוכחי. לא מפתיע. זה מה שקורה כשהחלטות שהיו צריכות להתבסס על שיקולים מקצועיים של בריאות וחינוך, מתקבלות על ידי דרג פוליטי ומשיקולים פוליטיים. הילדים, ההורים והמורים משלמים את המחיר, גם של אי הוודאות".

ברוח חג השבועות - טיפים לעיצוב הבית בלבן
שמחת הברית בחצר הקודש ספינקא ב"ב • תיעוד
המהלך הלא חוקי של עיריית ירושלים: העדיפו מעון מקורב
בני ברק: אירועים נרגשים לסיום מחזור י"ב בתכנית "מצליחים"
התלמידים מירושלים התחילו את לימוד הגמרא בבתי הגדולים בב"ב
לאחר ההצלחה הגדולה בפסח: בשילה הקדומה נערכים לקיץ
ל"ג בעומר: כך תצילו את ילדכם מנזקי האש
אירוע פסח לילדים מיוחדים • בלב אחד
החל מיום ראשון: כל מערכת החינוך חוזרת לפעילות מלאה
מרגש: בר-מצווה של שלושה דורות