לפיד: מחיר הדלק ירד בעוד שבוע

ראש הממשלה: " "לא יכול להיות שתהיה פה מדינה עשירה עם אזרחים שלא גומרים את החודש. 15 שנה המאבק ביוקר המחיה הוזנח לחלוטין - פשוט לא עשו כלום"

לפיד: מחיר הדלק ירד בעוד שבוע ראש הממשלה לפיד

ראש הממשלה יאיר לפיד אמר בפתח ישיבת הממשלה על המבצע הצבאי אשר בוצע הלילה בשכם: "כוחות צה"ל, שב"כ והימ"מ פשטו הלילה בשכם על בתי מסתור של מבוקשים. מדובר במחבלים, שביצעו לאחרונה שורה של פיגועי ירי. במהלך המבצע פתחו המחבלים באש מגגות וסמטאות הקסבה בשכם. הלוחמים שלנו הגיבו במהירות, ביעילות ובדייקנות - בחילופי האש נהרגו מספר מחבלים, מחבלים נוספים נפגעו, נתפסו אמצעי לחימה רבים".

עוד הבטיח: "מדיניות הממשלה הזו היא נחרצת: אנחנו לא נשב ונחכה שיפגעו אזרחים ישראלים. נצא ונפגע במחבלים אצלם בבית".

בני אדם עם אבעבועות של קופים

עוד התייחס לאבעבועות הקוף והתמודדות יו''ר מרצ: "משרד הבריאות, בהובלת שר הבריאות ניצן הורוביץ, נערך מזה שבועות לטיפול בנגיף ונקט צעדים לאיתור חולים, מניעת ההדבקה וטיפול בחולים. בישראל זוהו עד היום 105 מקרים של המחלה"

עוד ציין כי גם לאבעבועות ינתן חיסון לחפצים בכך: "10,000 מנות חיסון נרכשו, בערך 5,000 מנות אמורות לנחות בישראל במהלך השבוע הקרוב. עם הגעת החיסונים, יחלו קופות החולים לחסן אוכלוסיות בסיכון ומטופלים רלוונטים".

עוד הבטיח להוריד את מחירי הדלק: "החל מהשבוע הבא, ה-1 באוגוסט, יירד מחיר הדלק בישראל. גם מחירי הפירות והירקות במגמת ירידה, אנחנו פועלים לצמצם למינימום את עליית מחירי הלחם. אני רוצה להודות לשר האוצר, איווט ליברמן, על המנהיגות הכלכלית שהוא מגלה. הממשלה הזו תוביל מערכה נחושה ביוקר המחיה. מה שקורה עכשיו זו רק ההתחלה. יוקר המחיה הוא מכת מדינה ואנחנו נחושים לטפל בו".

עוד טען: "לא יכול להיות שתהיה פה מדינה עשירה עם אזרחים שלא גומרים את החודש. 15 שנה המאבק ביוקר המחיה הוזנח לחלוטין - פשוט לא עשו כלום. את זה אנחנו משנים עכשיו. כמו שעשינו עם הקורונה, אנחנו נוביל מאבק ממוקד, נלך פרט פרט. מחירי המזון, מחירי הדיור (כבר יש השנה הרבה יותר התחלות בנייה משנים קודמות), סיוע ממוקד לחיילים ולהורים צעירים, רפורמות ייבוא שיוזילו מוצרי יסוד".

עוד אמר: "ביוזמת הממשלה ענקית המרכולים "קרפור" כבר מגיעה לישראל עם הוזלות גדולות. אנחנו מצפים שחברות גדולות נוספות יגיעו בעקבותיה. אני אומר מפה לכל השחקנים בשוק: מי שיעלה מחירים באופן חסר אחריות, עלול לקום בבוקר ולמצוא את עצמו עם תחרות שהוא לא ציפה לה. הממשלה הזו מאמינה בתחרות ובפתיחת שווקים והיא לא תהסס לפעול".

הדילמה הגדולה של נתניהו: מי יהיה שר האוצר הבא?
הממשלה אישרה את ההסכם הימי בין ישראל ללבנון
מחטף של הרגע האחרון? יו"ר הכנסת אישר דיון מיוחד בנושא העברת כספים
לאחר משא ומתן: הוסכם השכר לעובדי הוראה
ישראל ולבנון הגיעו להסכם על הקו הימי
לראשונה: מדינת ישראל מתיישרת לפי התקן האירופאי בתחום המזון
לכבוד החג: עלייה של 18% בהוצאות האשראי
תוכנית לפיד: להעביר את הסכם הגבול הימי עם לבנון לאישור סודי
פורום הנגב: הממשלה אישרה הקמת מנגנון אזורי
תקדים היסטורי: קורס ראשון של הכשרת חרדים למנהלי עבודה נפתח אתמול