האם ארה"ב תשחרר 7 מיליארד דולר לאיראן?

התקשורת הלבנונית: כספים איראניים שהוקפאו ישוחררו, בתמורה לשחרור אסירים • מחלקת המדינה בבית הלבן טענה כי הדיווחים אינם נכונים

האם ארה"ב תשחרר 7 מיליארד דולר לאיראן? נשיא איראן, חסן רוחאני

"אל-מיאדין", רשת חדשות לבנונית המזוהה עם ארגון הטרור חיזבאללה, דיווחה היום (ראשון) כי ארה"ב ואיראן הגיעו להסכמה על שחרור שבעה מיליארד דולרים מכספים שהוקפאו בארה"ב לאיראן. זאת בתמורה לשחרורם של ארבעה אמריקנים המוחזקים באיראן, וכן בהמשך למשא ומתן על הסכם הגרעין. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

אם אכן המידע נכון, מדובר בהישג עצום עבור משטר האייתוללות באיראן, והפעם הראשונה מאז סיום כהונת טראמפ שבה איראן זוכה להקלות משמעותיות בסנקציות על כלכלתה. מחלקת המדינה בבית הלבן הכחישה את הדיווחים שיש עסקת חילופי אסירים עם איראן והגדירה אותם "לא נכונים".

"כפי שאמרנו, אנחנו תמיד מעלים את נושא האמריקנים המעוכבים והנעדרים באיראן. אנחנו לא נפסיק עד שנוכל להחזיר אותם למשפחותיהם", נמסר מצד מחלקת המדינה.

מנהיגה העליון של איראן, האייתוללה עלי חמינאי, צפוי לשאת דברים הערב ולמסור "הצהרה חשובה". כך דווח בסוכנות הידיעות האיראנית טאסנים. מומחים במדינה העריכו כי ההצהרה קשורה לדיונים על הסכם הגרעין עם ארה"ב והסרת הסנקציות מטהרן.

עוד דווח ברשת החדשות כי גם בריטניה תצטרף לעסקה דומה ותשחרר 400 מיליון פאונד של כספים איראניים שהוקפאו בלונדון, בעקבות הסנקציות של ממשל טראמפ על הכלכלה האיראנית.

גנץ קיים התייעצות ביטחונית מורחבת עם בכירי מערכת הביטחון
צה"ל תקף תשתיות צבאיות בדירותיהם המבצעיות של חמישה מפקדים בחמאס
רשב"צים במכתב לרה"מ: "אל תסיימו את המשימה עד להשגת הכרעה ברורה"
המכפ''ל מבעיר את השטח: "טרוריסטים משני הצדדים"
נתניהו: "האויבים מסביב רואים איזה מחיר אנחנו גובים על התוקפנות"
המבקר חושף: כך כשלו הרשויות בטיפול באלימות בחברה הערבית
ח''כ אבוטבול: "ישנה כעת הזדמנות היסטורית שאסור להחמיץ" • צפו
ח"כ בן גביר: "לפטר את השובתים המזדהים עם הטרור"
במהלך הפרת סדר אלימה: שני חיילים נפצעו מירי חי שנורה לעברם
שר הביטחון גנץ: "הלחימה לא תיפסק עד שנביא שקט מוחלט וארוך טווח"