בדיקת התעשיינים חשפה: משרד הפנים מקפיץ את הארנונה

למרות המשבר הכלכלי בעקבות נגיף הקורונה, משרד הפנים קבע כי הארנונה הכללית תגדל בשנת 2022, תוספת עלות של מעל לחצי מיליארד שקל לתושבים ועסקים

בדיקת התעשיינים חשפה: משרד הפנים מקפיץ את הארנונה אילוסטרציה

למרות המשבר הכלכלי הכבד, ואחרי שגם חשבון המים התייקר, משרד הפנים קבע כי יש עוד העלאה בדרך והקפיץ למעלה את חשבון הארנונה- בדיקת התאחדות התעשיינים חשפה כי ב -2022 הארנונה תגדל בצורה משמעותית בכ-2%. תוספת של למעלה מחצי מיליארד שקל לתושבים ולעסקים.

זאת בהתבסס על נוסחת העדכון לפיה 50% מהעדכון מסתמך על מדד השכר הציבורי + 50% נוספים מתבסס על מדד המחירים לצרכן. יש לציין כי בעשור האחרון זינקה הארנונה לתושבים ולעסקים בכ-20%, בעוד מדד המחירים עלה רק ב- 4%.

נשיא התאחדות התעשיינים ויו״ר נשיאות המעסיקים והעסקים, ד״ר רון תומר מסר כי ״לא ברור מדוע משרד הפנים תומך בעלייה כה משמעותית של הארנונה, במקום להוביל להפחתה והקלה של נטל זה על התושבים והעסקים בישראל, שעדיין מנסים להתאושש ממשבר הקורונה".

לסיום אמר: "העלאה זו של הארנונה, בהתבסס על מדד השכר הציבורי, אינה הגיונית ומנותקת מהמציאות הכלכלית חברתית במדינת ישראל. אני קורא לשר הפנים להקפיא העלאה מיותרת זו ולמנוע את עליית יוקר המחייה בישראל״

ועדת הכספים אישרה את החוק להעלאת גיל הפרישה לנשים לגיל 65
אושרה: הצעת חוק המידע הפיננסי מתוך הצעת חוק ההסדרים
סוכם: סל הטבות משמעותי לקידום ענף ההייטק הישראלי
הגיעו להסכם: הדיסריגרד יעלה וקצבת נכות כללית תעמוד על 3,700 ₪
מהן מגמות ארוכות הטווח לעשור הבא של המשקיעים?
ועדת הכספים אישרה את המנגנון להחלפת האג''ח המיועדות
מענק חימום: 280 אלף קשישים קיבלו סיוע
ועדת הכספים אישרה את פרק מיסוי הכנסות צבורות
ועדת הכספים אישרה את הגדלת תוספת השלמת ההכנסה לאזרחים ותיקים
יו"ר ועדת הכלכלה: הבאנו בשורה דרמטית למשק