בנט שוחח עם נשיא אוקראינה - קריאה לאחרוני היהודים לעזוב את אומן

ראש הממשלה, נפתלי בנט, שוחח עם נשיא אוקראינה, ולדימיר זלנסקי השניים שוחחו על מצב הלחימה באוקראינה, בדגש על איזור קייב. בתוך כך, הציע ראש הממשלה את עזרתה...

בנט שוחח עם נשיא אוקראינה - קריאה לאחרוני היהודים לעזוב את אומן נשיא אוקראינה זלנסקי יחד עם הרבנים במדינה

ראש הממשלה, נפתלי בנט, שוחח עם נשיא אוקראינה, ולדימיר זלנסקי השניים שוחחו על מצב הלחימה באוקראינה, בדגש על איזור קייב. בתוך כך, הציע ראש הממשלה את עזרתה של ישראל בכל סיוע הומניטארי, ועדכן את הנשיא על הצעדים שכבר ננקטו בהיבט הזה. ראש הממשלה שב והדגיש את תקוותו לסיום מהיר של הלחימה, ושלח חיזוק לעם באוקראינה בימים קשים אלה.

מארגון הצלה אוקראינה נמסר: "ערב שבת, הודעה בהולה לשוהים באומן. אנו פועלים במירוץ נגד הזמן. וחלון ההזדמנויות קצר! אנו קוראים באופן מיידי לעדכננו האם ישנם עוד אנשים שרוצים לצאת מאומן? הסכנה רק הולכת וגוברת בשעה זו, ולאור פיקוח הנפש אנו נערכים גם לפינוי בתוך שבת במידת הצורך".

עוד נמסר: "כל משימתנו היא לתגבר אוטובוסים כדי שלא ישאר שום אדם תחת סכנה. צוות הצלה אוקראינה כאן גם כדי לדאוג לכל העוזבים את אומן, בדאגה מלאה לצרכיו החיוניים. כל אחד יקבל מענה כפי צרכו. אנו פונים לכל השוהים עתה באומן לעדכן אותנו היכן הם ממוקמים ומרוכזים, כדי שנוכל להנגיש מענה וליצור קשר עם רבני הקהילות השונות במידת הצורך.

עדכון למפונים מאוקראינה לבוקרשט רומניה: בשיתוף פעולה מלא וערוץ פתוח המתקיים בין צוות הצלה אוקראינה למנהיגי הקהילה בבוקרשט רומניה, בית חב״ד בוקרשט ערוך לארח את משפחות הפליטים. אם ידוע לכם על משפחות נוספות הצריכות עזרה, אנא הפנו אותם אלינו ונעזור בכל הנדרש. בהמשך לפינוי הלילי אמש מאומן, האוטובוסים נקלטו בהצלחה בעיר קישיניוב במולדובה. משרד התפוצות וממשלת ישראל מודיעים על סיוע חירום ליהודי אוקראינה.

ציון רבי נחמן באומן

שר התפוצות, ד"ר נחמן שי הנחה הבוקר, יום שישי, 25 פברואר 2022 את מנכ"לית המשרד הגב' ציונה קניג-יאיר על העברת סיוע חירום מידי בסך 10 מיליון ₪ לטובת הקהילה היהודית באוקראינה. למדינת ישראל ומשרד התפוצות, האמון על הקשר עם יהודי העולם, מחויבות לביטחונם ורווחתם האישית של יהודי העולם.

בשבועות האחרונים צוות המשרד והשר מקיימים באופן תדיר הערכות מצב ונמצאים בקשר רציף עם ראשי הקהיליות היהודיות והגורמים הנוגעים במצב בישראל ומחוצה לה. אין כל ספק כי הסיוע נדרש ויש להעבירו באופן דחוף לגורמים הפועלים בשטח.

בנוסף, לאור המצב באוקראינה, פנה היום (יום ו׳) יושב-ראש הכנסת ח״כ מיקי לוי במכתב למרכז האופוזיציה ח״כ יריב לוין בבקשה להקים את ועדת העלייה והקליטה של הכנסת כדי לאפשר לכנסת לדון ולפקח על היערכות הממשלה לקליטתם של אלפי עולים מאוקראינה.

השר שי: "אנו עוקבים בדאגה אחר ההתפתחויות במקום. המצוקה גדולה. הלב שלנו עם יהודי אוקראינה. התמונות המגיעות מהשטח מדאיגות ומלמדות על הדחיפות הנדרשת לפעולה. להתפתחויות השפעה מכרעת על היהודים החיים בתוכה. מדינת ישראל מושיטה היום סיוע הומניטרי ראשוני ונערכת לאיגום משאבים נוספים ככל שנדרש. נמשיך לעקוב מקרוב אחרי הצרכים והתפתחויות בשטח".

התמיכה תתרכז בארבעה מאמצים עיקריים:

1. אבטחה –במצבי חירום אנו עדים לעלייה חדה באנטישמיות והתגברות האיומים על הקהילה היהודית, יש צורך לתגבר מאמצים בתחום זה.

2. מזון ותרופות.

3. קליטת פליטים – במקרה של פינוי אוכלוסייה אנו צופים צורך במחסה ופתרונות לינה.

4. היסעים – מערך של שינוע אוכלוסייה למקומות בטוחים.

סיוע דומה הוגש ע"י המשרד ב 2014 ויועד לסיוע לפליטים ועקורים.

ביידן אישר: איראנים ששירתו במשמרות המהפכה - יוכלו להיכנס לארה"ב
הותר לפרסום: חוליית טרור נעצרה בטורקיה, חיי קבוצת תיירים ניצלו
פסיקה דרמטית בארה"ב בתחום הנשק: מיליונים נוספים זכאים לרישיון
במעמד שגריר ישראל ורבנים: נחנך מרכז החסד האירופאי בבירת גיאורגיה
אסון ענק באפגניסטן: 955 הרוגים ברעידת אדמה
הטייס שנעצר בארגנטינה - דמות מפתח במשלוחי הנשק האיראניים
"2.2 מיליון יהפכו לנזקקים למזון": האו"ם מזהיר מאסון בלבנון
דיווח: איראן ויתרה על הדרישה להסיר את משמרות המהפכה מארגוני הטרור
צפו: סודות חכמת המזלות וכיצד קשורות המלחמות לכוכבי הלכת
תנועת ה-BDS פרסמה "מפה של הקשרים היהודיים" ועוררה סערה