צפו: נתגלו בירושלים מקומות המסתור של היהודים שהיו בימי חורבן הבית השני

אלי שוקרון חושף: המנהרות והמערות שהתחבאו שם היהודים מפחד אחיהם היהודים המורדים וניהלו משם את חייהם - מעידות על מלחמת אחים עקובה מדם של שינאת אחים שהיתה אז.. צפו במקומות המיסתור ובהסבר המרתק:

צפו: נתגלו בירושלים מקומות המסתור של היהודים שהיו בימי חורבן הבית השני

התקופה היא סוף ימי הבית השני, הרומאים שולחים את חייליהם וסוגרים את העיר במצור כבד. היהודים היראים -ביניהם תנאים מהתקופה - אומרים להיכנע, אך היהודים הביריונים לא נשמעו ורצו למרוד במלכות ובשביל שילחמו העם ולא יחשו - שורפים הבריונים מחסני תבואה גדולים של שלושה עשירי ירושלים - כלבא שבוע, מרתא בת בייתוס ונקדימון בן גוריון, שנועדו לפרנס את ירושלים במצור. וכך כשירושלים מורעבת לאוכל ולמזון, אנשים מחביאים אוכל במחילות שבם ניהלו את חייהם במקומות מסתור מפני אחיהם.


בין שני הצדדים היהודיים נוצרת תחרות, העם לא מאוחד ולא נשמע לחכמים. מתחילים אלו להלחם עם אלו, השינאה היוקדת מעלה מלחמת אחים בתוככי ירושלים, טיטוס מנצל את העובדה ופורץ לירושלים ושורף את ההיכל, ועד רגעים אלה לא נבנה ההיכל - בשל השנאה הקנאה והתחרות שעד עתה עודנה בוערת באש עד לב השמים ושורפת את בית המקדש, דור שלא נבנה - מעלה עליו הכתוב שנשרף בימיו. וכשעדיין מריחים אנו את ריחות השנאה והתחרות, הנה העת הגיעה עתה לערוך חשבון נפש מעמיק ...

הנחילות מתחת סביב הר הבית

חינוך לזהירות בבין הזמנים | מאת מרן הרב אשר וייס שליט"א
מכתב חריף: רבני בני ברק בהנחיות מחמירות לקיום חתונות ושמחות
חרדי טבע למוות בחוף הנפרד בטבריה
מלונית קורונה: האבא התמגן ושימש סנדק בברית לבנו
אריה ברונר בענייני פרשת השבוע מתובלים בטעם הניגון - פרשת עקב
בהוראת מרן האדמו"ר ויז'ניץ: כלל הבחורים ישובו מחו"ל
צפו בהגאון הרב דוד יוסף - פרשת עקב: "תורה או עבודה"
צפו בהרב ברוך רוזנבלום: פרשת עקב - פרשה שניה מהשבעה דנחמתא - ענייני ברכת המזון
צפו בתיעוד: שמחת נישואי נכד האדמו"ר מבעלזא
הילולת צדיקים: רבי משה פארדו זצ''ל