"עוד היום": בן גביר חתם על הסכם לריצה משותפת ומחכה לסמוטריץ'

לאחר נאומו של יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ, בו טען סמוטריץ כי יש לחדש את המשא ומתן, הודיע הבוקר בן גביר כי הוא מסכים לריצה משותפת למען גוש הימין...

"עוד היום": בן גביר חתם על הסכם לריצה משותפת ומחכה לסמוטריץ' בן גביר וסמוטריץ'

לאחר נאומו של יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ, בו טען סמוטריץ כי יש לחדש את המשא ומתן, הודיע הבוקר בן גביר כי הוא מסכים לריצה משותפת למען גוש הימין. בן גביר חתם על הסכם ריצה משותפת, וביקש מח"כ סמוטריץ' לחתום עוד היום על ההסכם

בהתאם להסכם עליו חתם ח"כ איתמר בן גביר, הציונות הדתית ועוצמה יהודית ירוצו ברשימה מאוחדת ושוויונית, ובהנהגה משותפת. סמוטריץ' יוצב במקום הראשון, בן גביר במקום השני, ושאר חברי הרשימה ישובצו באופן שוויוני לאחר מכן. הצדדים ינהלו מו"מ משותף עם מפלגת נועם, במטרה לצרף את המפלגה לאיחוד.

לדברי ח"כ בן גביר: "לפני כשבוע יצאנו לדרך עצמאית אחרי שהבנו שבצלאל לא רוצה אחדות ומבקש לפנות לימין הרך, וזכינו לתמיכה אדירה בחוץ".

בן גביר הוסיף: "למרות זאת וכמו שהבטחתי - אם בצלאל יתעשת וירצה איחוד שוויוני - דלתי פתוחה. אין צורך בעוד מו"מ חסר תכלית ואין צורך בעשן לבן. חתמתי הבוקר על הסכם לריצה שוויונית. בצלאל, אני קורא לך לחתום כבר היום, ונוכל לחגוג הערב את האחדות".

כזכור, אמש הסתיימו הבחירות לרשימת הציונות הדתית, לאחריהם נאם סמוטריץ': "אלו בחירות גורליות לעתיד המדינה. ראינו איך בשנה האחרונה את תוצאות הממשלה הרעה שקמה בתמיכת רע"ם והתנועה האיסלמית ובהמשך גם נשענה על הרשימה המשותפת. זה דבר שפגע בכבוד הלאומי, הוביל להזרמת כספים לתנועה האיסלמית וגרם לאויב הערבי להרים את הראש. הפעם אסור שזה יחזור. בפעם האחרונה שמענו כל מיני תירוצים על הפרת הבטחות אחרי הבחירות לגבי ההליכה עם רע"ם, סיסמאות שטענו שעושים את זה כדי למנוע בחירות חמישיות וכו'".

הדרישות של בן גביר לאיחוד

עוד אמר: "הפעם אני קורא לכל ראשי המפלגות לחתום מראש על הצהרת נאמנות שבשום תנאי ושום מצב לא יקימו ממשלה איתם. אני סומך על חברי לגוש הימין- ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, אריה דרעי ומשה גפני שיצטרפו אלי, אבל המבחן האמיתי יהיה של אותם אלו שמבקשים לקבל קולות מהימין ולא עמדו במבחן הזה בפעם הקודמת, איילת שקד, יועז הנדל, בני גנץ, גדעון סער ויאיר לפיד. תחתמו או שתבהירו לציבור את האמת שאתם מתכוונים להקים איתם ממשלה אחרי הבחירות".

עוד טען אמש: "אנחנו יוצאים הערב לדרך חדשה. שמעתי את דבריו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו שקרא לי ולחברי איתמר בן גביר להגיע לאחדות, ואני מסכים איתו וקורא מכאן לאיתמר: ידי מושטת לאחדות, בוא ניפגש כבר מחר ונשב עד שייצא עשן לבן כדי להגיע להסכם על ריצה משותפת יחד עם הנבחרת המופלאה שבחרנו היום. לסיכום, הפעם באים למשול".

לסיכום אמר: "אנחנו מתכוונים לתקן את הליקויים שלא הצלחנו לקדם בשנים האחרונות: במערכת המשפט, החזרת המשילות לנגב ולגליל, החלת הריבונות ביהודה ושומרון, והורדת יוקר המחיה בעזרת רפורמות כלכליות. יחד עם הנבחרת המצוינת שנבחרה היום נעצב את עתיד מדינת ישראל".

הדרישות של בן גביר לאיחוד
יהדות התורה והליכוד חתמו על הסכם בנוגע לתפקידים
ראש הממשלה לשעבר בנט החליט: "לנקות את הרשת"
אביו של טירן פרו שנחטף בג'נין: "אנחנו צריכים פה משילות"
גנץ לגלנט: אתה תהיה שר ביטחון סוג ב'
יריב לוין: "רוצה ששופטי העליון ייבחרו על ידי הכנסת"
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי