ספר חדש יצא היום במחאה על מצוקת הנהגים: "השרה שאהבה טיקטוק"

40% מהנהגים הותקפו בצורה קשה, למעלה מ-300 תקיפות רק מאז תחילת 2022. עוד חושפים הנתונים: מחסור של 5000 נהגים ואלפי נהגים עובדים במשרה כפולה כדי להביא משכורת

ספר חדש יצא היום במחאה על מצוקת הנהגים: "השרה שאהבה טיקטוק" לוחיות ''הרישוי'' החדשות

על רקע מחאת נהגי ונהגות ישראל אל מול משרד התחבורה על מנת לשפר את תנאיהם, ארגון נהגי האוטובוסים שחרר הבוקר ספר המלווה בנתונים לגבי מצב התחבורה הציבורית בישראל, הספר נקרא ״השרה שאהבה טיקטוק״, והוא מספר על שרה שבמקום לעבוד, מעלה סרטונים. הוא נשלח למובילי דעה, עיתונאים ופוליטיקאים.

הספר יוצא על רקע נתונים חדשים ששוחררו על ידי ארגון נהגי האוטובוסים: על פי מדד תקיפות הנהגים של ארגון נהגי ונהגות האוטובוסים בישראל, מאז תחילת שנת 2022 הותקפו מעל 315 נהגים ונהגות בצורה פיזית. 40% מהם הותקפו בצורה קשה ונזקקו לטיפול רפואי.

נוסף לכך, נאמר במדד ישנו מחסור של מעל ל-5000 נהגים בענף על אף שבישראל ישנם מעל ל-60 אלף מחזיקי רישיונות נהיגה על אוטובוסים.

בנוגע לשכר הנהגים, בעוד שעובד ממוצע במשק בישראל עובד 144 שעות בחודש, משרה מלאה של נהג עומדת על 188 שעות. משכורת חציונית של נהג בישראל עומדת על 8834 שקלים. כדי להביא משכורת מכובדת אלפי נהגי אוטובוסים עובדים 280 ו-300 שעות בחודש אחד, המהווה משרה כפולה.

על פי ניתוח זה, החוסר בנהגים הוא גדול הרבה יותר מ-5000 שאנשים שכן אם ישנם אלפי נהגים נוהגים ועובדים במשרה כפולה הרי שמספר הנהגים החסרים גבוה הרבה יותר מ-5000.

מארגון הנהגים המיוצג על ידי ההסתדרות הלאומית נמסר: ״הנתונים שהובאו על ידי המדד שלנו מציגים באופן ברור את הכישלון של שרת התחבורה בהתמודדות עם מצב התחבורה הציבורית בישראל. בעוד השרה ממשיכה להבטיח הבטחות ולהעלות סרטונים בטיקטוק, תנאיהם של אלפי נהגי ישראל מתדרדרים. השרה מרב מיכאלי היא כישלון בתחבורה הציבורית״.

סוכלה הברחה של 20 ק"ג זהב שהוסתרו ברכב במעבר אלנבי
לוחם גבעתי שהתבטא פוליטית שוחרר הבוקר מהכלא הצבאי
מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר בעננות גבוהה ובינונית
דרמה בנתב"ג: פלסטיני שב"ח ניסה לפרוץ את המחסום ונורה
זוועה: פלסטינים השפילו עוברי אורח חרדים בעיר העתיקה ונעצרו
מהיום: "נתיב פלוס" יחל לפעול בכביש 1
מזג האוויר: בהיר וחם מהרגיל
החובש יואל סוויסה ז"ל נהרג בתאונת דרכים קטלנית בדרום
ביהמ"ש שיחרר ממעצר פורעים שביצעו לינץ' במשפחה יהודית
הפעוט יאיר צפירה ז"ל בן 3 חודשים נמצא הבוקר ללא הכרה בביתו