מקלב: "יום השנה של הממשלה הזו הוא יום האזכרה ויציאת הנשמה שלה"

ח"כ מקלב הטיח בבנט: "במקום לחגוג היום אתם מספידים, באתם בתקווה חדשה וברגל ימינה, ומפלגת ישראל ביתנו החליטה שישראל זה ביתנו ורכושנו"

מקלב: "יום השנה של הממשלה הזו הוא יום האזכרה ויציאת הנשמה שלה" ח''כ מקלב

ח"כ אורי מקלב ייצג את סיעת יהדות התורה בדיון בנוכחות ראש הממשלה נפתלי בנט שיזמו ארבעים חברי הכנסת מהאופוזיציה. מקלב תקף את הממשלה וקרא לחשבון נפש, היום לפני שנה הוקמה הממשלה ובמקום לחגוג את הולדתה של הממשלה אתם מספידים את הממשלה שמתפרקת, פתח מקלב - יום הולדתה של הממשלה הפך ליום השנה, היארצייט ויום יציאת הנשמה. ח"כ מקלב פנה לרה"מ בנט ואמר, - זה אולי לא הזמן המתאים לחשבון נפש, אבל לדעתך אתם עדיין בהחייאה וזהו הזמן המתאים לחשבון נפש.

היו לכם את כל התחזיות הכי ורודות שיכולות להיות, באתם בתקווה חדשה וברגל ימינה, ומפלגת ישראל ביתנו החליטה שישראל זה ביתנו ורכושנו. כל זה לאחר שנים שלא הייתם בשלטון, והכל טופח על פניכם מהרגע הראשון, הקמתם את הממשלה הזו למרות כל דברי הביקורת שאתם בעצמכם אמרתם והבטחתם לבחורים שלכם, הקמת ממשלה מנופחת עם עשרות שרים סגני שרים ונורווגים להכביר.

הכל היה צריך להצליח, אך רק התחלתם וכבר נכשלת, אמר מקלב ופירט, התחילה הקורונה ונכשלתם בטיפול בבדיקות בבתי הספר, ובנתב"ג. יצאת לארה"ב, נפגשת עם נשיא ארה"ב דבר שהיה חלום חייך והדבר שיזכר מהפגישה הוא הויכוח האם הוא נרדם רק פעמים או שלוש פעמים במהלך הפגישה איתך. הופעת באו"ם והוצאת את דיבת משרד הבריאות רעה. הבטחתם סוכמי עתק לכל השותפים שלכם, מהאחים המוסלמים ועד לחתולים. הבאתם תקציב שאמרתם שהוא בשורה, אך איזה בשורה יש בו? התקציב הזה טופח על פניהם של כל אזרחי ישראל.

אזרחי ישראל אינם רואים את ה'גן עדן' שהבטחתם להם אלא את שביתות הרופאים המורים ונהגי התחבורה הציבורית. כולם יודעים היום יודעים כמה הם משלמים יותר על חשמל, יותר מים או גז. כולם יודעים היום כמה הם משלמים יותר על הדלק. כל אזרח בארץ נכנס היום לחנות המכולת ומשלם יותר על המצרכים הבסיסים ביותר, הלחם, החלב והגבינה.

כך ייראה יומו הראשון של יאיר לפיד כראש הממשלה
חיסכון של מאות אלפי חיסכון לזוגות הצעירים
פה אחד: הצעת החוק לאיסור פרסום שמות נפגעים נכנסה לספר החוקים
"״הצלחנו בסור מרע": החכי"ם על פיזור הכנסת
בן גביר במסר לדרעי: היועץ שלך גורם למלחמה בימין
לפיד הוכתר כראש ממשלה
280 אלף ש''ח ועבודת שירות: העונש לאחיו של יו''ר ש''ס
נקבע סופית: הבחירות בעוד ארבעה חודשים
הוחלט סופית: הכנסת מפוזרת
"עוזב היום בבושת פנים": הפוליטיקאים מגיבים לפרישת בנט