פרשת מות העיתונאית: ה- FBI האמריקני פתח בחקירה פלילית נגד ישראל

גנץ מסר בעקבות החלטת משרד המשפטים האמריקני לפתוח בחקירה פלילית: "הבהרתי לנציגי האמריקאים שאנו עומדים מאחורי חיילי צה"ל, שלא נשתף פעולה עם אף חקירה חיצונית"

פרשת מות העיתונאית: ה- FBI האמריקני פתח בחקירה פלילית נגד ישראל קליע, אילוסטרציה

משרד המשפטים האמריקני עדכן לאחרונה את משרד המשפטים הישראלי כי הבולשת הפדרלית, ה-FBI, פתחה בחקירה פלילית סביב מותה של העיתונאית הפלסטינית-אמריקנית שירין אבו-עאקלה שנהרגה במהלך מבצע של צה"ל בג'נין בחודש מאי האחרון, כך לפי שלושה מקורות שמעורים בנושא ושוחחו עם הפרשן ברק רביד ב'וואלה'.

חקירה פלילית של ה-FBI לגבי פעילות של צה"ל בגדה המערבית הינה אירוע חריג ביותר ואולי אף חסר תקדים. חקירה של ה-FBI עשויה להוביל לבקשה אמריקנית לחקור את החיילים שהיו מעורבים בתקרית, דבר שישראל לא תוכל להסכים לו.

דבר החלטת ה-FBI לפתוח בחקירה פלילית של המקרה דווח לראשונה אמש (שני) ע"י העיתונאי עקיבא ברגמן בערוץ 14.

כזכור, העיתונאית הערבית שירין אבו עאקלה נהרגה במהלך מבצע של צה"ל בעיר ג'נין שבגדה המערבית בחודש מאי האחרון. שורה של תחקירים של כלי תקשורת בינלאומיים קבעו כי היא נהרגה מירי של חיילי צה"ל.

תחקיר שבוצע ע"י המתאם הביטחוני האמריקני הגנרל מייק פנזל וכלל גם בדיקה בליסטית של הקליע שהוצא מגופה קבע כי לא ניתן לדעת בוודאות מאיזה נשק נורתה אבו עאקלה.

המתאם הביטחוני האמריקני קבע כי בסבירות גבוהה אבו עאקלה נורתה ע"י חיילי צה"ל, אך הבהיר כי הירי היה בשגגה ולא היה מכוון.

התחקיר הצה"לי שמסקנותיו פורסמו בחודש ספטמבר קבעה כי אבו עאקלה נהרגה ככל הנראה מירי בשוגג של לוחם צה"ל. המסקנות פורסמו לאחר חודשים ארוכים בהם התנערה ישראל מכל אחריות לאירוע.

שר הביטחון בני גנץ מסר בעקבות הפרסום: ״ההחלטה של משרד המשפטים האמריקאי לחקור את מותה המצער של שירין אבו עאקלה היא טעות קשה. צה"ל ביצע חקירה עצמאית ומקצועית, שהוצגה לאמריקאים ששותפו בפרטים.

הבהרתי לנציגי האמריקאים שאנו עומדים מאחורי חיילי צה"ל, שלא נשתף פעולה עם אף חקירה חיצונית, ולא נאפשר התערבות בענייניה הפנימיים של ישראל", הוסיף גנץ.

"מרכז רבני אירופה" בקול קורא על משמר הדת וחיזוק הקהילות היהודיות
מאסק ערך סקר: האם טראמפ יחזור בקרוב ל'טוויטר'?
בהזמנת המלך: הרצוג יצא לביקור ממלכתי בבחריין
קבר אחים ענק מתקופת השלטון הקומוניסטי נמצא בטרנסניסטריה
ביידן: "לא סביר שהטילים שפגעו בפולין שוגרו מרוסיה"
טראמפ הכריז על מועמדותו לנשיאות ארה"ב ב-2024: "הקאמבק מתחיל"
דרמטי: שני בני אדם נהרגו בעיר פרזבודו שפולין מפגיעת טיל רוסי
"תמונות מחרידות": התיירים הישראלים המומים מהפיצוץ באיסטנבול
פיגוע במרכז טורקיה: לפחות ששה הרוגים ו-53 פצועים
הישג לביידן: הסנאט יישאר בשליטת הדמוקרטים לשנתיים הקרובות