ח"כ טסלר בשאילתא דחופה: "למרבית ההורים טרם נקבעה דרגה - יקרסו כלכלית"

שערוריה: אגף החשכ"ל במשרד האוצר מסרב לאשר העברת מקדמות למעונות להורים שטרם נקבעה להם דרגה • ח"כ טסלר בשאילתא דחופה לשר האוצר: למרבית ההורים טרם נקבעה דרגה. ללא העברת המקדמות קיים חשש כי יקרסו כלכלית

ח"כ טסלר בשאילתא דחופה: "למרבית ההורים  טרם נקבעה דרגה - יקרסו כלכלית" ח

משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים משתתף בסבסוד עלות השהות של ילדים במסגרות מעונות יום, על פי דירוג שנקבע באמצעות מבחן הכנסה. המערכת לקביעת דירוג נפתחת להגשת בקשות מדי שנה במהלך חודש מאי. השנה, עקב עיכוב בפרסום מבחני התמיכה, המערכת נפתחה רק בשבוע הראשון של חודש אוגוסט ונכון לעכשיו למרבית ההורים טרם נקבעה דרגה.

בדיון שקיימה הוועדה לפניות הציבור בנושא לפני כחודש, עלתה דרישה לאשר העברת מקדמות למעונות היום, בהתאם לממוצע שנים קודמות, כדי לאפשר להורים דירוג זמני עד לקבלת הדרגה הקבועה. בהמשך אף נפגש יו"ר הועדה ח"כ יעקב טסלר עם שר העבודה והרווחה, איציק שמולי ולאחריה התבשרו כי משרד הרווחה אישר את ביצוע העברת המקדמות, בכפוף לביצוע ההתאמות הנדרשות במערכת.

עם תחילת שנת הלימודים נודע להורים כי למרות האישור של משרד הרווחה, אגף החשב הכללי במשרד האוצר אינו מאשר את ביצוע העברת המקדמות וכתוצאה מכך, עד לקביעת הדרגה, העלול לקחת מספר חודשים, הם ייאלצו שכר לימוד מלא, העומד על אלפי שקלים מדי חודש.

בעקבות כך, פנה ח"כ טסלר בשאילתא דחופה לשר האוצר: בדברי ההסבר לשאילתא נכתב: "בעקבות פתיחתה המאוחרת של המערכת לקביעת דרגה לסבסוד מעונות יום, למרבית ההורים טרם נקבעה דרגה והם נאלצים לשלם מחיר מלא של אלפי שקלים בחודש. ברצוני לשאול: מדוע לא יועברו למעונות מקדמות עד לקביעת הדרגה?"

בשאלה נוספת למשרד האוצר, ביקש לדעת מה מדיניות התקצוב והפיצויים למעונות בתקופת הסגר. "על פי החלטת הממשלה נסגרים מעונות היום, וכדי שלא לחייב את ההורים לשלם מחיר מלא בזמן הסגר, ומאידך לא למנוע מהמעונות לקבל את התקציב המגיע להם, נדרש מתווה פיצויים מוסכם כפי שהיה בסגר בגל הראשון".

סגן שר האוצר, ח"כ איציק כהן שהשיב בשם משרד האוצר, אמר כי הסבסוד הוא להורים ונדרש למצוא דרך איך להעביר את המקדמות בצורה שלא תסייע לחלק ותיפגע באחרים. בהתייחס לפיצויים למעונות בתקופת הסגר אמר כי נושא הפיצויים נדון בימים אלו והמסקנות יפורסמו בימים הקרובים.

במענה לסגן שר האוצר אמר ח"כ טסלר כי בתקופה כלכלית כה קשה, קיים חשש גדול כי משפחות רבות יקרסו ולא יוכלו לעמוד בתשלומי המעונות, ללא קבלת הסבסוד. "לא מדובר בהעברה של תקציב חדש, אלא במקדמות על חשבון התקציב שיינתן בין כה למעונות. מדוע אם כן לא להעביר התקציב כעת, כדי לסייע להורים ולמנוע מהם לשלם אלפי ש"ח. שנת הלימודים כבר החלה, והפתרונות לזה כמו גם לפיצויים חייבים להיות מיידים. לא ניתן להתמהמה עם זה".

מענה כלכלי לתקופת הסגר: ראש הממשלה ושר האוצר מרחיבים את רשת הביטחון הכלכלית
מעל מליון אזרחים הגישו דמי אבטלה - רובם זכאים
בעקבות הסכם השלום: בורסת היהלומים לקראת הסכם עם מקבילתה באימרויות
לקראת הסגר: הסכם להסדרת הפעילות במגזר הציבורי
הצלחה לאל-על ולמדינה בהנפקה לציבור: ביקושים מעבר לכמות שהוצעה
נחתם ההסכם להצלת חברת ארקיע
שר הכלכלה עמיר פרץ שוחח עם עמיתו מאיחוד האמירויות, עבדאללה בן טוק אל מארי
הגשת בקשות למענק השתתפות בהוצאות קבועות -פעימה 3 תוארך
מרגי: הצעת משרדי הבריאות והאוצר ליישום חוק שוטף פלוס 30 לא מספקת
שכירים- הוציאו אתכם לחל״ת? תוודאו שהמעסיקים שלכם קוראים את הכתבה הזאת