ועדת הכלכלה החלה היום את הדיונים בסעיפי התחבורה מתוך חוק ההסדרים

ועדת הכלכלה החלה היום את הדיונים בסעיפי התחבורה מתוך חוק ההסדרים בהם תיקונים לחוק נתיבים מהירים ושינויים בהסדרי החניה ברשויות המקומיות

ועדת הכלכלה החלה היום את הדיונים בסעיפי התחבורה מתוך חוק ההסדרים

בפתח הדיונים הציגה מנכ"לית משרד התחבורה, מיכל פרנק, הציגה את ההצעה לתקן את חוק נתיבים מהירים, ואמרה כי מדובר בבשורה שמבקש המשרד להביא להקלה בגודש התנועה בטווח הקצר. לדבריה, המטרה היא לעודד שימוש בתחבורה ציבורית באופן שיקל על כולם.

סגנית הממונה על התקציבים באוצר, עדי חכמון, הציגה נתונים לפיהם הגידול בנסועה, מאז 2004, עמד על 49% בעוד שהגידול בכבישים עמד על 12% ורוב הכבישים החדשים נסללו בפריפריה.

כמו כן, לפי הנתונים אבדן התוצר למשק מגודש התנועה עומד על 24 מיליארד שקל בשנה, ואם מוסיפים לכך גם את הפגיעה מזיהום אוויר ותאונות הסכום מזנק ל-40 מיליארד שקל בשנה. "אם לא נטפל בזה המצב ילך ויחריף ואי אפשר להדביק את הפער דרך סלילת גבישים. אנחנו רוצים להשקיע יותר בתח"צ וגם לגרום לאדם הפרטי לעזוב את הרכב הפרטי ולעבור לתח"צ", אמרה.

התיקונים לחוק נתיבים מהירים נועדו, בין היתר, לאפשר להיכנס לנתיב ללא הרשמה מראש. עם זאת, מי שייכנס ללא הרשמה מראש ישלם נוסף על האגרה גם דמי גביה. כמו כן התיקונים יאפשר לשרת התחבורה לתת עדיפות לתחבורה ציבורית ורכבים שיתופיים בנתיב, כדי למנוע מצב שבו הנתיב פקוק והאוטובוסים עומדים יחד עם הרכבים הפרטיים.

ח"כ יעקב אשר אמר כי צריך לעשות שינוי גדול בתחבורה הציבורית כדי לגרום לאנשים לעזוב את הרכב הפרטי, והמבחן הוא לא רק במעבר של אנשים חדשים מהרכב הפרטי אלא גם בשיפור השירות למי שכבר משתמש בתחבורה ציבורית. פרנק השיבה כי המהלכים באים יד ביד עם תכנית חומש של תוספת שירות בתחבורה הציבורית. חכמון אמרה כי מדובר בתוספת של 8 מיליארד שקלים וחצי.

ח"כ בועז טופורובסקי אמר כי יש כאן רפורמות נהדרות שישנו את חיי אזרחי ישראל, אך בכל מה שקשור לבטיחות בדרכים ישנה הליכה אחורה. הוא מתח ביקורת על משרד התחבורה, ואמר: "יש התייחסות רצינית לתח"צ, אבל בבטיחות בדרכים נרצה לראות תוצאות".

"אנשים מתים, מעבר לזה שהציבור מרגיש שזו גזירת גורל אם גם במשרד התחבורה מרגישים ככה זה איום ונורא וזה לא יעבור לסדר היום. ככל שאני יכול להשפיע על זה אשפיע, כמו למשל שהקנסות מנסיעה בנתיבים מהירים ילכו לבטיחות בדרכים ולא לדברים אחרים", הוסיף.

היו"ר ביטון וח"כ לימור מגן תלם התייחסו לפניית נגישות ישראל לוועדה, באשר לשימוש של נכים בנתיבים המהירים. בעניין זה ביקש היו"ר ביטון את התייחסות נציגי הממשלה לדיון הבא. ח"כ איתן גינזבורג התייחס לדמי הגבייה ואמר כי זה צריך לצאת מהצעת החוק.

בהמשך עסקה הוועדה בתיקונים שנועדו לאפשר לרשויות המקומיות לשנות את הסדרי החניה. היו"ר ביטון שאל על התיאום עם הרשויות המקומיות ומנכ"לית משרד התחבורה פרנק השיבה כי גם כשיש דיאלוג לא תמיד מגיעים להסכמה. לדבריה: "זה הוצג לשלטון המקומי, יש מי שאוהב ויש מי שלא".

סגנית הממונה על התקציבים חכמון אמרה כי גם התיקונים הללו נועדו לגרום לאנשים לעזוב את הרכב הפרטי ולעבור לתח"צ. רכז תחבורה באגף התקציבים באוצר, דניאל מלצר, הסביר כי תיקון אחד נועד לבטל את מחיר המקסימום שקבוע כיום בחוק עבור שעת חניה, שעומד על 6.30 שקלים, ולאפשר לכל רשות לקבוע מדיניות תעריפים שמתאימה לה.

תיקון נוסף נועד להגביל את החניה בחינם שמאפשרת עירייה לתושביה, רק לאזור המגורים שלהם. כך שעירייה שקובעת אזורי חניה לא תוכל לאפשר לתושב חניה חינם בכל האזורים. זאת כדי לעודד גם את התושבים להשתמש בתח"צ במעבר בין אזור לאזור.

ח"כ אורי מקלב אמר כי זו עוד דרך של האוצר לקחת כסף מהציבור לתקציב המדינה. חכמון השיבה כי האוצר לא רוצה את הכסף הזה ואין כאן הכנסות למדינה. לדבריה, כל הכסף ייועד לתחבורה ציבורית. "אנחנו באמת מאמינים שיש כאן בעיה מאקרו כלכלית ו-40 מיליארד שקל מבוזבזים מדי שנה", אמרה.

ח"כ איתן גינזבורג אמר כי החוק הזה הלא לא לתל אביב בלבד, אלא ל-257 רשויות. הוא הוסיף כי הוא מבין את הצורך להעלות את תעריפי החניה, למרות שברור שיש בזה עלייה ביוקר המחייה, אך הוא מאמין במתן הסמכות לרשויות המקומיות. עם זאת, ח"כ גינזבורג התנגד להצעה להגביל את האפשרות של עירייה לאפשר לתושבים חניה חינם רק באזור מסוים.

נציג משרד התחבורה, שי קדם, הגיב ואמר כי לא מדובר באפשרות למנוע מתן חניה חינם, אלא רק במקרים בהם רשות נותנת תו חניה אזורי – מי שיקבל חניה אזורית לא יוכל לחנות חינם באזורים אחרים בעיר. ח"כ גינזבורג אמר כי זה לא מה שכתוב בהצעת החוק.

ראש מנהל משפט וכנסת במרכז השלטון המקומי, מירה סלומון, אמרה כי המרכז שותף לעמדת ח"כ גינזורג וח"כ יעקב אשר, שאמרו כי צריך לאפשר לראשי הרשויות לקבוע את המדיניות. היא הוסיפהכי המרכז תומך בביטול מחיר המקסימום לשעת חניה, אך מתנגד לכבילת שיקול הדעת של הרשות המקומית באשר לקביעת אזורי חניה והיכולת לתת פטור מתשלום רק באזור אחד. "הפטרנליזם הזה צריך לעבור מהעולם. אם נותנים פטור כנראה שאין תח"צ בתדירות מספקת ואם יהיה אז לא יהיה פטור", אמרה.

היו"ר ביטון סיכם את הדיונים בעניין החניה וביקש כי לדיון הבא יוזמנו ראשי הרשויות.

יו''ר ועעדת כלכלה ח''כ ביטן
ועדת הכספים אישרה את החוק להעלאת גיל הפרישה לנשים לגיל 65
אושרה: הצעת חוק המידע הפיננסי מתוך הצעת חוק ההסדרים
סוכם: סל הטבות משמעותי לקידום ענף ההייטק הישראלי
הגיעו להסכם: הדיסריגרד יעלה וקצבת נכות כללית תעמוד על 3,700 ₪
מהן מגמות ארוכות הטווח לעשור הבא של המשקיעים?
ועדת הכספים אישרה את המנגנון להחלפת האג''ח המיועדות
מענק חימום: 280 אלף קשישים קיבלו סיוע
ועדת הכספים אישרה את פרק מיסוי הכנסות צבורות
ועדת הכספים אישרה את הגדלת תוספת השלמת ההכנסה לאזרחים ותיקים
יו"ר ועדת הכלכלה: הבאנו בשורה דרמטית למשק