"המגזר החרדי מייצר כשרונות ייחודיים שיש להם מקום בבנק"

בסיור במרכז הכוון תעסוקתי לציבור החרדי התייחס יו"ר לאומי לסוגיית תעסוקת חרדים: "הציבור החרדי עוסק רבות בפיתוח של כישורים ייחודיים שלעיתים קשה למצוא"

"המגזר החרדי מייצר כשרונות ייחודיים שיש להם מקום בבנק" יו''ר לאומי מבקר בהכוון

יו"ר דירקטוריון בנק לאומי, ד"ר סאמר חאג' יחיא, הגיע לביקור ב"מרכז כיוון" – מרכז ההכוון התעסוקתי המוביל לציבור החרדי בירושלים, ונפגש עם אישים בולטים במגזר החרדי בעיר. אל חאג' יחיא התלווה גם מנהל המגזרים בבנק לאומי ר' יצחק חסדיאל וצוות לשכתו. המשלחת הבכירה מלאומי התקבלה על ידי מנכ"ל קרן קמ"ח, מוטי פלדשטיין, ומנכ"ל מרכז כיוון,יחיאל אמויאל.

במהלך הסיור נפגשה המשלחת עם משתתפי קורס ייחודי להכשרת בנקאים ובנקאיות, הפועל בשיתוף פעולה עם בנק לאומי ועם מרכז כיוון, אשר בסיומו ישולבו בשורות הבנק כעובדים מן המניין. יו"ר הדירקטוריון שוחח עם המשתתפים על הביקוש לעובדים איכותיים בתחום הבנקאות, על השאיפות המקצועיות שלהם ועל החיבור הייחודי בין העולם הכלכלי לציבור החרדי.

"אנחנו רוצים לראות בבנק יותר עובדים ועובדות מכלל האוכלוסיות, בכל הדרגים", אמר חאג' יחיא למארחים ולמשתתפי הקורס. לדבריו, "כולם יודעים שמאוד קשה להשיג אנשי מקצוע איכותיים. אין ספק שהציבור החרדי מלא בטאלנטים. ציבור זה עוסק רבות בפיתוח של כישורים ייחודיים, שלעיתים קשה למצוא - ושיש להם מקום בבנק. לכן המתקבלים לעבודה בבנק, יהיו בזכות הכישורים והיכולות הגבוהות שלהם".

בהמשך הסיור הציג יחיאל אמויאל, מנכ"ל מרכז כיוון, את פעילות המרכז ואת ההישגים בתחום ההכשרות המקצועיות ואלפי ההשמות במשרות איכותיות במגוון תחומי תעסוקה. המשתתפים דנו בהרחבת שיתופי הפעולה בין מרכז כיוון לבין בנק לאומי, לטובת הכשרת חרדים וחרדיות למקצועות בתחום הכלכלה והבנקאות.

לדברי מנכ"ל קרן קמ"ח מוטי פלדשטיין, "עידוד השתלבות החרדים במשרות איכותיות בעולם התעסוקה, הוא אינטרס של המגזר העסקי ובמיוחד של העוסקים בנושאים כלכליים. בסיור ב'מרכז כיוון', נוכחנו לראות שוב את המחויבות של בנק לאומי לקידום אקטיבי של תעסוקת חרדים ושילובם בתפקידים משתלמים גם בתוך הבנק. שמחנו לשמוע מיו"ר דירקטוריון הבנק, ידידי ד"ר סאמר חאג' יחיא, על נכונות הבנק לבחון הרחבת שיתוף הפעולה עם קרן קמ"ח ומרכז כיוון, שנועדה להנגיש את הכלים המתקדמים ביותר לקראת כניסה להכשרות מקצועיות וכניסה לשוק העבודה".

יו''ר לאומי מבקר בהכווןיו''ר לאומי מבקר בהכוון
מעל 1,000 ש''ח: מענק לימודים לקראת שנת הלימודים
סוחרים בעזה חוששים: "אם המצב ימשיך, נגיע לפשיטת רגל"
זינוק עצום בחודש האחרון במספר המשפחות שפנו להדרכה בהתנהלות כלכלית
נתניהו: "רק בשנה האחרונה המחירים עלו פי 9"
יו"ר ההסתדרות: "חברת ליימן שליסל הוכנסה לרשימת חרם הצרכנים"
לפיד: "הדלק יורד היום בחצות"
יו"ר ההסתדרות קורא לחרם צרכנים על חברות הענק
מחר: הריבית על הדולר צפויה לזנק
לפיד: מחיר הדלק ירד בעוד שבוע
בגלל שהם שוטרים: מענק 34 מיליון