גנץ בהתייחסות לנסראללה וסינוואר: "אם מצפון תיפתח הרעה לבנון תרעד"

שר הביטחון בני גנץ נאם בטקס אזכרה לחללי שלום הגליל בהתייחסות לדברי נסראללה וסינוואר "אם מצפון תיפתח הרעה לבנון תרעד, בעזה מה שהיה הוא לא מה שיהיה"

גנץ בהתייחסות לנסראללה וסינוואר: "אם מצפון תיפתח הרעה לבנון תרעד" גגנץ בטקס

שר הביטחון, בני גנץ, נאם בטקס האזכרה לחללי מערכת שלום הגליל, במעמד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, יושב ראש יד לבנים, אלי בן-שם, יושבת ראש ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, תמי שלח, סגן יושב ראש הכנסת, חבר הכנסת יעקב מרגי, השופט העליון נעם סולברג ומפקד פיקוד העורף אלוף אורי גורדין, בהיכל הזיכרון בהר הרצל.


שר הביטחון גנץ אמר: "מאות רבות איבדנו במהלך מלחמת שלום הגליל, ועוד מאות חללים נפלו לאחר מכן ברצועת הביטחון, בהגנה על יישובי הצפון. כל אחד מהם הוא עולם ומלואו, של חלומות ותקוות שהתנפצו, של משפחות שנותרו עם חור בלב. נמשיך לעשות הכל כדי להיות ראויים להם".


גנץ התייחס לחזית הצפונית והדרומית ואמר: "יצאנו מלבנון במהלך מנהיגותי שסיים את המערכה הממושכת מדי, בידיעה שזכותנו להגן על עצמנו תישאר ותישמר. איננו ששים אלי קרב. מדינת ישראל מושיטה תמיד יד לשכנותיה, כך גם עשינו כשהצענו ללבנון סיוע לאחר האסון בנמל בבירות. אנו שומרים על חופש הפולחן לכל הדתות- בכל מדינת ישראל, ובירושלים, בירת המדינה ועיר המקודשת לשלוש דתות. לא נאפשר פגיעה במקומות הקדושים או בזכויות האזרח. לצד זאת, לא נאפשר גם שום פגיעה בריבונותנו".


גנץ הוסיף: "אנו מוכנים להגן על אזרחי ישראל תמיד. בכל זמן ובכל זירה. אם מצפון תיפתח הרעה, לבנון תרעד וכפי שהוכחנו במבצע שומרי החומות – הבתים שבהם מוסלקים מצבורי הנשק ומחוללי הטרור, יהפכו לעיי חורבות. בנק המטרות של לבנון גדול ומשמעותי מזה של עזה, והחשבון אם יהיה צורך, מוכן להגשה. מדינת לבנון היא שתישא באחריות לכל תוקפנות שתבוא מצידה. בנוגע לעזה- מה שהיה אינו מה שיהיה. אנו שואפים שעזה תשקוט, תשוקם בסיוע העולם והרשות הפלסטינית מבין ההריסות, בתנאי שהבנים ישובו הביתה, וכולם יהנו מפירות הצמיחה. אבל אם בחמאס יבחרו למנוע מתושבי עזה את השיקום ולפגוע באזרחי ישראל- נפעל עד שנגיע לשקט שישרת את כולם. אין דרך אחרת".

סיכום חדשות החג: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
"הקצין יינזף פיקודית על ידי מפקדיו"
צפו: תיעוד מעצר שני הנמלטים מכלא גלבוע מקסדת הלוחמים ומהאוויר
חשיפה: כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל
בנט על תפיסת המחבלים: "את מה שהתקלקל - אפשר לתקן"
לאחר שבועיים: נתפסו שני המחבלים הנמלטים מכלא גבלוע
לאחר אינספור פריצות - הפורץ הסדרתי לחנויות נלכד על חם
בנט: אצא למבצע צבאי לעזה אם נצטרך גם עם הקואליציה הזאת
שקד: "אבו מאזן משלם כספים למחבלים שרוצחים יהודים"
שר המשפטים: "אין דבר מסוכן יותר לישראל אם ניכשל במשימה הזו"