יו"ר הסתדרות העובדים: "כל מי שיתמודד – אני אביס אותו"

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד התראיין לעיתונאי מקור ראשון גדעון דוקוב במהלך וועידת מקור ראשון לכלכלה, חברה וחדשנות. במהלך הראיון התייחס בר דוד לחוק להגבלת ...

יו"ר הסתדרות העובדים: "כל מי שיתמודד – אני אביס אותו"

יו''ר ההסתדרות: "אנחנו בשורה הראשונה של מקבלי ההחלטות במדינת ישראל"

'מקור ראשון'

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד התראיין לעיתונאי מקור ראשון גדעון דוקוב במהלך וועידת מקור ראשון לכלכלה, חברה וחדשנות. במהלך הראיון התייחס בר דוד לחוק להגבלת זכות השביתה ואמר: "זה לא יקרה. ההסתדרות נמצאת במקום אחר, יש לנו כוח חזק בכנסת. אנחנו בשורה הראשונה של מקבלי ההחלטות במדינת ישראל. לא אביר קארה ולא חבר מרעיו שאנחנו יודעים מאיזה מחנה הם מגיעים – יכולים לייצר מצב שתהיה פה הגבלה על זכות השביתה וחוקים נגד העובדים, זה לא יעבור".

על התוכנית הממשלתית להפחתת יוקר המחייה: "התוכנית בדרך הנכונה אבל זה לא מספיק. זה רק צעד ראשון בקרב שצריך לנהל נגד יוקר המחייה במדינת ישראל. הקמתי פורום שילחם ויבדוק את יוקר המחיה במדינת ישראל בראשות מנכ"ל ההסתדרות. חברות שלא יורידו מחירים אנחנו נטפל בדרכים שלנו, ויש לנו דרכים".

על העומסים בנמלים והטענה שהסחורות שמעוכבות שם גורמות לעליית מחירים: "הכי קל זה לבוא בטענות לעובדים. יש ביקוש עולמי לסחורות בעקבות גל הקורונה. אף אחד לא ציפה לביקוש כזה ברמה עולמית. יש פקקים בכל הנמלים הכי גדולים בעולם. במדינת ישראל, למרות ששני הנמלים החדשים נפתחו, עדיין אין מספיק מקום לקשור את האוניות כדי שיתגברו על הפקקים וכדי שיהיה מענה לעודף הביקוש שיש".

על הגדלת שכר המינימום: "אני העליתי את שכר המינימום ל6,000 שקל מדורג, זו היית מערכה שלמה של חודשים. חוק פופוליסטי אפשר להעביר לכל מקום, אבל צריך לראות בסוף מצב שמעבירים חוקים שלא פוגעים במדינת ישראל ולא הורסים אותה. תמיד ההסתדרות היא זו שבסופו של דבר העלתה את שכר המינימום, ולא חברי הכנסת".

על הבחירות להסתדרות והאם נראה אותו בכנסת: "אין שום סיכוי שתראו אותי בכנסת, אני איש של עובדים. תחזור לראיין אותי בעוד 4 שנים וניפגש באותו מקום. כל מי שרוצה להתמודד יכול להתמודד, הארגון שלנו דמוקרטי. כל מי שיתמודד – אני אביס אותו".

יהדות התורה והליכוד חתמו על הסכם בנוגע לתפקידים
ראש הממשלה לשעבר בנט החליט: "לנקות את הרשת"
אביו של טירן פרו שנחטף בג'נין: "אנחנו צריכים פה משילות"
גנץ לגלנט: אתה תהיה שר ביטחון סוג ב'
יריב לוין: "רוצה ששופטי העליון ייבחרו על ידי הכנסת"
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי