הבחירות לבית היהודי: התוצאות הוכרזו

התוצאות שככל הנראה יובילו לחיבור של מפלגת הבית היהודי עם מפלגתו של סמוטריץ' - הציונות הדתית, הוכרזו כעת • סמוטריץ' התקשר לברך • כל הפרטים

הבחירות לבית היהודי: התוצאות הוכרזו

רפי פרץ קורא לבוא להצביע לפריימריז הבית היהודי

הבחירות הפנימיות בבית היהודי: לאחר סאגה מרשימה של מתח לגבי המפלגה שייתכן ותכריע את גורל הממשלה הבאה, הוכרזו התוצאות הרשמיות לראשות המפלגה וסגנית ראש העיר ירושלים חגית משה נבחרה ברוב קולות, 472 מספרם לעומת 369 קולות אותם קיבל המועמד המתחרה ניר אורבך.

שר ירושלים ומורשת, יו״ר הבית היהודי היוצא הרב רפי פרץ כתב בטוויטר: ״חגית, מעביר את הדגל אליך". והוסיף כי זו "זכות גדולה לעמוד בראש המפלגה הזו, ועכשיו הזמן לאיחוד השורות בציונות הדתית".

"ברכות על נצחונך הערב! עלי והצליחי!" סיים השר היוצא.

אויבו הגדול עו"ד איתמר בן גביר מראשי עוצמה יהודית כתב בתגובה לתוצאה כי הוא: "מברך את יו"ר (החדשה) של הבית היהודי חגית משה לרגל ניצחונה בבחירות. מקווים שמשה תהיה שותפה לחיבור גדול בציונות הדתית שימנע הקמת ממשלת שמאל".

עוד הוסיף עו"ד איתמר בן גביר "אנשי הבית היהודי מבינים היום שהרב פרץ וניר אורבך שהובילו את הפרת ההסכם מול עוצמה עשו נזק גדול למפלגתם". וציין כי "כולם כבר יודעים שבלי איחוד מימין לבנט תקום ממשלת שמאל".

בתוך כך נודע ל'בימה' כי יו״ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ התקשר לפני זמן קצר לגב׳ משה ובירך אותה על בחירתה לראשות הבית היהודי.

ח״כ סמוטריץ הזמין את גב' משה להיפגש כבר מחר כדי לקדם את מימוש הסכם המיזוג שיאפשר ריצה משותפת ומאוחדת של הציונות הדתית בבחירות הקרובות בבשורה ציבורית גדולה.

בשיחתם אמר ח״כ סמוטריץ׳ לגברת משה: "אני משוכנע שיחד נביא רוח גדולה והתלהבות עצומה לכל הציונות הדתית והימין האידיאולוגי במדינת ישראל״

לדברים הצטרף ח״כ אופיר סופר (מפלגת הציונות הדתית) שצייץ כי הוא: "מברך את חגית משה על בחירתה ליו"ר הבית היהודי. בטוח שתפעל לאיחוד מלא עם מפלגת הציונות הדתית". את דבריו סיים בטיעון כי "לציונות הדתית מגיע בית פוליטי אחד גדול".

הרב יגאל קמינציקי הפועל לאיחוד בין המפלגות הדתיות בתגובה לתוצאות הבחירות המקדימות בבית היהודי אמר: "אני מברך את חגית משה לרגל ניצחונה בבחירות המקדימות לתפקיד יו"ר מפלגת הבית היהודי. למפלגה זו יש חלק משמעותי בהרמת הדגלים החשובים לציונות הדתית וברור לנו שגם כעת הם ימשיכו לפעול על מנת לקדם אותם. אני בטוח שחגית שעומדת היום בראש תנועה עם עבר מפואר תפעל לאחדות ותחבר תחת הדגל של זהות יהודית למדינה את כל המפלגות: האיחוד הלאומי, נעם ועוצמה יהודית, על מנת שבכנסת הבאה תהיה רשימה אחת גדולה שמייצגת את הערכים החשובים לנו".

הפרשן עמית סגל ראה לנכון לברך דווקא את בנימין נתניהו אותו קרא "יור הבית היהודי", לטענת הפרשן "מרגע שהבית היהודי, אמנם חצי אחוז בלבד אבל בכל זאת שווה משהו, של נתניהו, הוא יצמיד אותם לסמוטריץ. אם יראה שעוברים לבד יעדיף שירוצו לבד. אם לא - ינסה לדחוף אותם לבנט ולכפות עליו מסה קריטית של סרוגים שתמנע ממנו קואליציה עם סער ולפיד".

מנדלבליט הקפיא העברת חיסונים לקורונה למדינות זרות
גנץ לנתניהו: עצור את העברת החיסונים למדינות זרות
ליברמן על יש עתיד: אין עתיד עם ש"ס ויהדות התורה
סע⁣ר לנתניהו: "אתה הולך הביתה"
נתניהו חושף: "סער ובנט משקרים"
ועדת החוקה קיצרה את תוקף תקנות הכניסה והיציאה מישראל
על סף דמעות: אבתיסאם מראענה התנצלה
דרישה מהיועמ"ש: לחקור מגעים בין סגן השר מהליכוד לפלסטינים
משלוח המנות המפתיע לחברי הכנסת
הממשלה אישרה: ההגבלות לפורים