תכננו פיגועים ואף ביצעו: שני בכירים בג'יהאד האסלאמי חוסלו בג'נין

השניים נהרגו במהלך חילופי אש עם כוחות הביטחון • אחד ההרוגים הוא נעים זביידי, בן דודו של המחבל העצור בישראל זכריא זביידי • בבית החולים בעיר הוכרז מצב חירום

תכננו פיגועים ואף ביצעו: שני בכירים בג'יהאד האסלאמי חוסלו בג'נין

כוחות צה"ל, מג"ב ובשב"כ חיסלו הלילה (בין רביעי לחמישי) שני מפקדים בכירים בג'יהאד האסלאמי בג'נין, שתכננו פיגועים בשטח ישראל. כך דווח ב'ישראל היום'.

שני ההרוגים בחילופי האש הם מחמד קאסם סעדי בן 27, ונעים זביידי בן 26, בן דודו של המחבל העצור בישראל זכריא זביידי. שני ההרוגים היו אסירים משוחררים.

מוחמד סעדי היה פעיל צבאי בולט בג'יהאד האסלמי, אחראי לשורה של פיגועי ירי לעבר כוחות הביטחון, חימוש פעילים וכל זאת בהכוונת מפקדת הג'יהאד האסלמי. נעים זביידי היה פעיל צבאי אשר היה מעורב בפיגועי ירי לעבר כוחות הביטחון.

במקביל, הכוחות פעלו בכפרים דורא ודיר צמת שבחטיבה המרחבית יהודה, ועצרו ארבעה מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור. בפעילות בכפר דורא הלוחמים איתרו אקדח.

שני מבוקשים נוספים נעצרו בכפרים בית פוריק שבחטיבה המרחבית שומרון, ובכפר אבו שחידם שבחטיבה המרחבית בנימין.

בגדוד ג'נין הודיעו כי "לוחמי הארגון תוקפים בירי את כוחות הכיבוש הציוני". הכוחות צרו על אחד הבתים במחנה. דווח על מעצר של ארבעה פלשתינים.

דובר הג'יהאד האסלאמי בגדה, טארק עז אדין, אמר כי "הטבח שביצע הכיבוש נגד בני עמנו ונגד ההתנגדות שלו במחנה הפליטים ג'נין לא יעבור לסדר היום, והכובש ישלם מחיר על הפשע המתועב שלו".

בגדוד ג'נין ובגדודי "חללי אל-אקצא" הודיעו על "שביתה, יום זעם, והתגייסות כללית בנקודות החיכוך".

ההרוגים בג'נין

בעקבות חילופי האש והפצועים הוכרז בבית החולים בג'נין מצב חירום. על פי הדיווחים, עוד 20 מחבלים נפצעו בדרגות שונות. גם אתמול התנהלו חילופי אש בין כוחות הביטחון למחבלים בגזרה, בכפר יעבד.

בעקבות האירועים הלילה, בג'יהאד האסלאמי איימו בתגובה ואמרו: "נישאר מזלג התקוע בגרונכם עד שתלכו מאדמתנו". עוד איימו בארגון כי החיסול לא יישאר ללא תגובה.

המחבלים נספידים מחבלים
מבקר המדינה פרסם דו"ח מיוחד הטיפול בשבויים והנעדרים
השלכת מטענים, בקבוקי תבערה ואבנים: 13 מבוקשים נעצרו | צפו בתיעוד
בלב קלקיליה: 8 מבוקשים נעצרו הלילה ברחבי יו"ש | צפו
החרימו כספי טרור: הלילה נעצרו עשרה מבוקשים ברחבי יו"ש
למרות לקחי שומר החומות: המשמר הלאומי נכנס להקפאה
מהנדס ערבי מירושלים הוא המחבל שביצע את פיגוע המטענים
נעצר בגין השלכת בקבוק תבערה - ותבע את המשטרה על מעצר שווא
סוכל פיגוע מטען נפץ בתוך ישראל שהוכוון ע"י פעילי טרור
תרגיל צבאי יחל מחר בגבול לבנון
הערכת אמ"ן ל-2023 נחשפת: אלו האיומים על ישראל