סוף עצוב: נמצא נער ללא רוח חיים בחוף חדרה

לאחר חיפושים רבים החל מאמש אחר נעדר אשר הלך לחוף חדרה ולא חזר, התבשרנו הערב על מציאת גופתו. הבוקר החלו פעולות החיפוש לאחר שבמחוז חוף של כבאות והצלה התקב...

סוף עצוב: נמצא נער ללא רוח חיים בחוף חדרה החיפושים אחר הנער במהלך היום

לאחר חיפושים רבים החל מאמש אחר נעדר אשר הלך לחוף חדרה ולא חזר, התבשרנו הערב על מציאת גופתו.


הבוקר החלו פעולות החיפוש לאחר שבמחוז חוף של כבאות והצלה התקבלה פניה לסיוע בחיפושים, ולמקום הוזנקו לוחמים מיחידת להבה. הצוותים מבצעים סריקות צלילה במספר מוקדים, סריקות רכובות באמצעות כלים ייעודיים, זאת בנוסף לסריקות אוויריות המתבצעות באמצעות רחפן.


פראמדיק מד"א ויקי שמואל סיפר: "אתמול (א) בסביבות השעה 19:20 הזניקו אותנו לחוף הדייגים בחדרה ודיווחו לנו שראו נער בן 18 במצוקה בים ולאחר דקות בודדות הוא נעלם במים. הייתה לנו תקווה שימצאו אותו מהר ושנוכל להציל אותו ולאחר שעות של חיפושים, שוחררנו עם הניידת טיפול נמרץ מהמקום והסריקות נמשכו".


עוד אמר: "הערב (ב) כעבור 24 שעות בדיוק, בשעה 19:31 הוזנקנו שוב לאותו החוף והפעם אזרח ששחה עם משפחתו בים, הבחין בצעיר מחוסר הכרה צף במים. האזרח משה אותו מהמים וכשהגענו ביצענו בו בדיקות רפואיות ולצערנו לא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".


לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, זהו המקרה העשירי של טביעה למוות של ילדים ובני נוער מאז תחילת שנת 2021. בני נוער בגילאי 15-17 מהווים כשליש ממקרי הטביעה. עוד עולה מהנתונים כי כאשר מדובר בבני נוער, מרבית המקרים התרחשו בים ובמקורות מים טבעיים.


אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "בני נוער מעצם טבעם נוטים ללקיחת סיכונים מיותרים, שעלולים לעלות גם במחיר חייהם. חשוב להבין כי הים הוא מתעתע. יש בן זרמים, בורות ומערבולות שגם שחיינים מנוסים אינם יודעים להתמודד איתם".


עוד ציינה: "במיוחד בתקופת החופש הגדול, חשוב לשוב ולהזכיר שלא נכנסים לים ללא שירותי הצלה פעילים. בשעות החושך ניתן לבלות בחוף, אך יש להימנע לחלוטין מכניסה למים. אנחנו קוראים לכולם, אל תגידו לי זה לא יקרה - רק אימוץ הרגלי התנהגות בטוחה יסייעו לכולנו לעבור את הקיץ בשלום".


מהמשטרה נמסר: "בהמשך לחיפושים אחר הנעדר מחדרה שנעלם בים אמש בחדרה, לפני זמן קצר אותרה גופה בחוף וכעת מוודאים את זהותה".

ועדת החוקה אישרה את הארכת התו הירוק
צפו: כשאפי מנסה להירדם בסוכה
בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים
תיעוד של ערב חג: שוק ארבעת המינים בקרית גת • גלריה
לקראת סוכות: בקיבוץ עין גב האיצו את קטיף הלולבים
עשרות אלפי חבי בידוד יחלו לקבל מסרונים מהמשטרה
עוקץ מהכלא: כך שדד האסיר קשישים מתאו בכלא
צפו: השוטרים הורסים סוכה וגורמים למהומה במאה שערים
לאחר שהדף שמאלנים: חייל נחקר על ידי צה''ל