ברוך דיין האמת: הלך לעולמו בנו של ה'בבא חאקי'

הלך לעולמו השר וחבר הכנסת לשעבר אהרן אבוחצירא בנו של רבי יצחק אבוחצירא זצ''ל הידוע בשם ''הבאבא חאקי''

ברוך דיין האמת: הלך לעולמו בנו של ה'בבא חאקי'

המרכז הרפואי איכילוב - ת״א מודיע על פטירתו של ח״כ והשר לשעבר אהרון אבוחצירא בגיל 83. ‏משפחתו מוסרת כי הוא יקבר ברמלה שם כיהן כראש העיר, ויטמן למנוחת עולמים בחלקה המשפחתית בבית העלמין הישן לצד אביו, האדמו״ר רבי יצחק אבוחצירא, הבאבא חאקי. ‏בית החולים משתתף בצער המשפחה.

חה"כ אוריאל בוסו אחיינו של השר לשעבר אהרון אבוחצירא ז"ל הספיד: "בצער רב וביגון קודר קיבלנו את הידיעה הקשה על פטירתו של דודי היקר השר לשעבר אהרון אבוחצירא ז"ל".

יו"ר ש"ס אריה דרעי: "קיבלתי בצער רב את ההודעה על פטירתו של ידידי ורעי, השר לשעבר אהרון אבוחצירא ז״ל, בנו של רבה הראשי של רמלה ולוד סידנא באבא חאקי זצוק״ל, אשר המשיך את דרכו של אביו ופעל במסגרת תפקידיו בממשלה ובכנסת לחיזוק הדת והמסורת בקרב בני עדות המזרח ולצמצום הפערים בחברה".

עוד אמר: "פעלנו רבות במשותף בתחומים אלה, ותרומתו הגדולה למאבק המזרחי שבסופו קמה תנועת ש״ס תיצרב לעד בתולדות עמינו. תנחומיי למשפחתו הכבודה ולאחיו הרבנים הגדולים, רבי יחיאל שליט"א רבה של העיר רמלה, רבי שמעון שליט"א ראש מוסדות נר יצחק. יהי רצון שלא תדעו עוד צער, יהי זכרו ברוך".

מפלגת הציונות הדתית סופדת לשר לשעבר אהרון אבוחצירא ז"ל: "אהרון אבוחצירא היה נצר לשושלת רבנים מפוארת ממרוקו, איש ציבור מסור ופורץ דרך שחיבר את הציבור המסורתי-מזרחי לתנועה הדתית לאומית, פעל לחיזוק הרבנות הראשית לישראל, לצימצום הפערים בחברה ולסיוע לשכבות החלשות. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים".

חבר הכנסת גדעון סער הגיב: "הצטערתי מאוד לשמוע על פטירתו של השר לשעבר אהרון אבוחצירא, נבחר ציבור שהוביל עשייה וחקיקה חברתית למען השכבות החלשות והנזקקים בחברה. אהרון היה אחד האנשים החכמים שהכרתי ואהבתי. תמיד נהניתי לשמוע ממנו עצה טובה המבוססת על נסיונו ותבונתו. תנחומי למשפחתו. יהי זיכרו ברוך".

עוד הספיד: "סייע לשכבות החלשות ובין ההשגים הבולטים שהצליח להעביר שורה של חוקים שיסייעו בעבורם, חוקק את זכויות הביטוח לאומי,קצבת זקנה, קצבת ילדים, ועוד, זה הדרך שעליה הוא גדל בבית אביו, הסבא הגדול עטרת ראשינו סידנא בבא חאקי זצוק"ל,כך נזכור אותו תמיד. יהי זכרו ברוך".

שר החינוך יואב גלנט (הליכוד) בציוץ בטוויטר: "תנחומי למשפחתו של השר לשעבר אהרון אבוחצירא שהלך לעולמו. אהרון, בן למשפחת אבו חצירא המפוארת, מילא שורת תפקידים לתועלת מדינת ישראל ופעל רבות כדי לסייע לחלשים בחברה".

ח''כ והשר לשעבר אהרון אבוחצירא
אושר: מעונות לפעוטות הפועלים במבני מגורים לא ידרשו לקבל היתר
הלך לעולמו: הגאון רבי מכלוף פחימה זצוק״ל
ראש ישיבות באר יהודה השיא את נכדו • גלריה‎‎
התינוקת אלטע פיקסלר נותקה והומתה באכזריות
בנצי הדייר המיוחד ערך סיום מסכת לע"נ הוריו ● צפו
"רחל! תתפללי שילדינו ישובו הביתה": עשרות ניצולות העתירו בקבר רחל
אבל כבד: ר' קלמן שטקל הלך לעולמו
מערך החינוך של 'אהל שרה' מוביל בשילוב תלמידים עם מוגבלויות
שמחת החלאקה לנכד האדמו"ר משומרי אמונים קרית גת • גלריה
תיעוד הספד התמרורים על פטירת הגר''א אדרת זצ"ל