ירושלים: מרכז מסירה של הדואר ינוהל בידי אנשים עם מוגבלויות

חברת דואר ישראל יצאה ביוזמה מרגשת בשיתוף המינהל הקהילתי בנווה יעקב ועיריית ירושלים, ופתחה בימים אלה במועדון הפיס בשכונת נווה יעקב מרכז מסירת חבילות ודבר...

ירושלים: מרכז מסירה של הדואר ינוהל בידי אנשים עם מוגבלויות

חברת דואר ישראל יצאה ביוזמה מרגשת בשיתוף המינהל הקהילתי בנווה יעקב ועיריית ירושלים, ופתחה בימים אלה במועדון הפיס בשכונת נווה יעקב מרכז מסירת חבילות ודברי דואר רשום של חברת דואר ישראל, שינוהל ויופעל בידי אנשים עם מוגבלויות.

במרכז החדש יעבדו שישה עובדים עם מוגבלויות שונות, ופתיחתו התממשה בזכות שיתוף פעולה עם מנהלת המינהל הקהילתי, דסי גורדון, ומנהלת הפרויקט במינהל מינדי כץ, שראו את הפוטנציאל החבוי בפרויקט שכזה, ורתמו גורמים נוספים כדוגמת אגף הרווחה בעיריית ירושלים.

חיים מזעקי, סמנכ"ל ומנהל חטיבת שרשרת האספקה בדואר ישראל, מספר כי היוזמה המרגשת נרקמה בעקבות הרצון של דואר ישראל יחד עם ועד השכונה לווסת את מסירת החבילות, להוריד את העומסים וזמני ההמתנה מהדואר:

"הפתרון שהוצע על ידי המינהל הקהילתי הוא מבחינתנו WIN WIN: אנחנו שותפים למיזם מרגש, מספקים עבודה לאנשים עם מוגבלויות ומשלבים אותם בקהילה, מתחברים לתושבים, וגם מייעלים את שירותי הדואר ומספקים חבילות ללקוחות במקום שקרוב לביתם. זוהי זכות גדולה עבורנו לשלב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה ולהחזיר לקהילה בה אנו פועלים".

מזעקי הוסיף: "לדואר ישראל יש כ-700 מרכזי מסירה חיצוניים המופעלים ברובם על ידי עסקים קטנים, וכך אנו שותפים ותורמים לפיתוח עסקים קטנים בקהילה, בעיקר בתקופה כה מורכבת עבורם. המודל שראינו בנווה יעקב הוא מודל ייחודי, והלוואי ונוכל לאמצו בישובים נוספים, ולהתחבר לקהילה המקומית".

מרכז מסירת הדוארמרכז מסירת הדואר

לסיום אמר: "ההיערכות הניהולית, הלוגיסטית והתפעולית במקום החדש היא אתגר שמצריך היערכות יום-יומית מצד מפעילי המרכז ומדריכיהם. העובדים עברו הכשרה מלאה מדואר ישראל על מנת למסור עבורנו חבילות ודואר רשום".

מנהלת המינהל הקהילתי, הדסה גורדון, אמרה: "אנו מודים לחברת דואר ישראל שהרימה את הכפפה ותאפשר לנו לתמוך בעובדים עם מוגבלויות ולשלב אותם בשוק העבודה ומאידך לשרת את תושבי השכונה ביעילות גבוהה יותר".

לסיום אמרה: "אנו נוטים לשאול כיצד אנו יכולים לתרום לאנשים עם מוגבלויות, וכאן המצב הפוך - העובדים מחפשים כיצד לתרום ולהירתם למען הקהילה. מדובר בזרוע נוספת וייחודית המסייעת להשתלבות אנשים עם מוגבלויות בחברה, הממלאת את ליבם של העובדים בגאווה גדולה"

המרכז החדש פתוח למסירת חבילות לרווחת תושבי השכונה בימי ראשון עד חמישי בין השעות 14:00-18:00, וביום שישי בין השעות 9:00-11:00.

עיריית ירושלים במיזם מהפכני: דיילים יספקו שירות דיגיטלי מהשכונות
הכירו את הרובוט שמנקה 500 מ״ר בשעה • צפו
בלאגן במשרד הרישוי: "שירות לקוי, מטעים אזרחים"
שבר את השוק העולמי: טסלה מודל 3 במבחן דרכים ראשון בישראל • צפו
הכירו את "טעות", בובה מקסימה שתזכיר לכם שמותר לעשות טעויות
בשורה לנופשים: אור ירוק לחופשה חלומית וכשרה בקפריסין
חוק האקלים יוצא לדרך: בתכנון - שינוי מס הדלק
הטיסה הראשונה של וויזאייר בקו ישראל אבו דאבי
הסברה בפריסה מגזרית לחרדים ולערבים: חוק הפיקדון לבקבוקים הגדולים
הנפקתם תעודת זהות לפני 2012? היא עומדת לפוג