בכחול לבן שוקלים ניצול נוסף לחוק הנורבגי

המפלגה מבקשת להשתמש בחוק עבור כסא נוסף • בתוך כך, נמשכת מתקפת הגינויים נגד המינויים; גפני: "הם ויתרו על אידיאולוגיה"

בכחול לבן שוקלים ניצול נוסף לחוק הנורבגי שר הביטחון בני גנץ

הממשלה לא עוצרת במינויים מבוזבזים: אחרי המינויים של אלי אבידר לשר ללא תיק ושל יאיר גולן לסגן שרת הכלכלה, על פי הפרסום ב"ישראל היום" גם בכחול לבן שוקלים בימים אלה למצות את זכותם ולהשתמש גם בחוק הנורבגי - עבור בני גנץ, או עבור סגן שר הביטחון אלון שוסטר.

אתמול המשיכו הרשתות החברתיות להציף התבטאויות מביכות של חברי הממשלה הנוכחית נגד הממשלה הקודמת, סביב סוגיית המינויים המיותרים. כך, לדוגמה, בציוץ בטוויטר של שר החוץ יאיר לפיד - שכתב נגד סגן השר מיכאל ביטון, שלפני שנה היה שותף לממשלת נתניהו, והיום חבר בממשלת לפיד־בנט - נכתב כי "להיות שר ללא תיק במשרד הביטחון זה להודות שאין לך עבודה, אבל להתפטר מהכנסת כדי לפנות זמן לזה שתוכל להמשיך לא לעשות כלום - זה כבר לגמרי חסר בושה".

בליכוד שלפו אתמול קטע מקמפיין הבחירות של לפיד, שבו אמר: "המציאו את המוסד המעוות שר בלי תיק. אדם שיש לו נהג, לשכה, תקציב נסיעות לחו"ל. רק דבר אחד אין לו - עבודה".

גם ליאיר גולן נמצאו קטעים ישנים, שבהם תקף את הממשלה הקודמת על כך שהיא גדולה ומנופחת. לפני כשנה הוא תקף את אורלי לוי - בציוץ שכעת התהפך עליו בחזרה - כשכתב בעקבות מינויה לשרה לקידום קהילתי: "אחרי שהקריבה את עצמה על מנת להציל את השמאל מכליה, אורלי מפגינה שוב אומץ לב, הקרבה אישית ומסירות לאזרח הפשוט".

התגובות למינויים לא איחרו לבוא מצד האופוזיציה. יו"ר יהדות התורה, משה גפני, אמר אמש לרדיו קול ברמה: "אלי אבידר ויאיר גולן ויתרו על האידיאולוגיה בשביל הג'ובים. מדינת ישראל היום היא לא דמוקרטית ולא יהודית".

ח"כ ד"ר שלמה קרעי (ליכוד) אמר כי ‏אבידר "קנה לעצמו מקום של כבוד במפלגה המושחתת ביותר שהיתה כאן אי פעם, אבל לא בטוח שליברמן מעריך את המהלך של התלמיד שעלה על רבו".

בתוך כך, אמש נשמעו שוב התבטאויות סותרות בין ראשי הקואליציה. גדעון סער צייץ על כוונתו להעביר חוק שימנע מראש ממשלה עם כתב אישום לכהן: "ראש עיר, היחיד שנבחר במישרין על ידי התושבים, מושעה כשמוגש נגדו כתב אישום. שר או סגן שר מתפטר כשמוגש נגדו כתב אישום. החלת הנורמה הזאת על תפקיד ראש הממשלה היא קביעה ערכית של המחוקק. דווקא ההתנגדות להצעת חוק זאת היא פרסונלית".

אלא שראש הממשלה עצמו, נפתלי בנט, אמר בראיון למקור ראשון רק לפני חודשים ספורים כי הוא מתנגד לחוק שכזה. "באופן חד משמעי - אנחנו נתנגד לחוק שראש ממשלה לא יוכל לכהן תחת כתב אישום", אמר בנט, "אני מתנגד עקרונית למצב שבו אדם בודד יכול להפיל ראש ממשלה".

ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית
גרמניה תעביר 100 מיליון יורו לרשות הפלסטינית